• "ZWIERZĘTA W POEZJI"

          • 11 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów z klas I-III pt. "Zwierzęta w poezji". W konkursie wzięło udział 14 uczniów- laureatów konkursów klasowych. W jury konkursu zasiedli pracownicy gminnej biblioteki w Baranówce: pani kierownik Krystyna Lipczyńska i pani Andżelika Kurowska oraz pani Małgorzata Nowak-Wierzbowska. Zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz zebraną na sali publiczność powitała pani dyrektor Danuta Kozera. Koordynatorem konkursu była pani Jadwiga Mucha, która czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem i dodawała dzieciom otuchy. Wszystkie zaprezentowane utwory opowiadały o przygodach zwierząt. Można było usłyszeć ciekawe morały, a ulubionymi wierszami dzieci okazała się "Kwoka" i "Psie smutki" - były recytowane dwukrotnie. Jury oceniało dobór tekstu, opanowanie pamięciowe oraz intonację, modulację głosu i tempo. Najlepiej wiersz wyrecytowali: Jagoda Kalarus - I miejsce, Emilia Kot- II miejsce i Iga Grochowska -III miejsce. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za piękny występ wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Szkolny Konkurs ,,MAM TALENT"

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ,,MAM TALENT"

            ORGANIZATOR: Jolanta Nowak, Sylwia Szyler Pudo

            CELE KONKURSU: popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

            UCZESTNICY KONKURSU: Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Łuczycach, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów (do 6 osób). Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych (kl. I - III ) oraz (kl. IV-VIII ). 

            TERMIN KONKURSU: Eliminacje: Zgłoszenia do 19 kwietnia, Przesłuchania 26 kwietnia Finał: 17 maja 

            FORMA KONKURSU: Krótka prezentacja: śpiew, taniec, zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich, pokaz umiejętności gry aktorskiej, pokaz sprawności fizycznej, prezentacja treści kabaretowych, małe formy teatralne, gra na dowolnym instrumencie, recytacja, występy sportowo-akrobatyczne, zdolności manualne, plastyczno - techniczne, inne...Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia. Karty zgłoszenia będą dostępne w sekretariacie szkolnym. Wypełnione karty zgłoszenia również pozostawiamy w sekretariacie szkolnym.

            Karta zgłoszenia KARTA_ZGLOSZENIA_MAM_TALENT.docx

          • Szkolny konkurs recytatorski ,,ZWIERZĘTA W POEZJI”

          • 1. Cele konkursu:
            - popularyzowanie polskiej poezji dziecięcej,
             -rozwijanie umiejętności recytatorskich,
            -  rozbudzenie zainteresowania dzieci poezją,
            -  zachęcanie do występów na scenie,
            - promowanie talentów recytatorskich,

            2. Zasady uczestnictwa:
            - konkurs przeznaczony jest uczniów klas I-III,
            - konkurs składa się z dwóch etapów:

                • klasowy – wszyscy chętni uczniowie przygotowują w domu dowolny tekst poetycki o tematyce związanej ze zwierzętami, który przedstawiają  na forum klasy. Nauczyciel wychowawca wybiera trzy najlepsze prezentacje i kwalifikuje je do etapu szkolnego

               • szkolny – trzech uczniów z danej klasy prezentuje wybrany przez siebie utwór podczas  rozstrzygnięcia  konkursu i wyłonienia zwycięzców

            - konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego jednego utworu poetyckiego tematycznie związanego ze zwierzętami lub zwierzątkiem.

            - uczniowie biorący udział w konkursie zgłaszają do wychowawców tytuł wiersza oraz autora (do 27 marca  br.)

            3. Kryteria oceny recytacji: 
            - dobór tekstu (wiersza)
            - jego pamięciowe opanowanie,
            - interpretacja głosowa ( intonacja, modulacja głosu, tempo),
            - ocenie nie podlegają strój i rekwizyty
            - za każde wymienione kryterium można zdobyć 5 pkt., maksymalnie 15 pkt

            4. Terminy:
            - etap klasowy: 4 kwietnia 2024 r.
            - etap szkolny: 11 kwietnia 2024 r.

            5. Nagrody dla laureatów
            - Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy,
            - Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy oraz drobne upominki

                                                             Organizatorzy konkursu: nauczyciele klas I-III

          • Kartki wielkanocne dla podopiecznych Hospicjum w Miechowie

          • Z okazji świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Wolontariacie zrobili kartki dla pacjentów Hospicjum w Miechowie. Mogli w ten sposób umilić święta chorym pacjentom, przekazać im odrobinę nadziei i radości na ten świąteczny czas. Przedstawicielki naszej szkoły odwiedziły podopiecznych Hospicjum, wręczyły kartki pacjentom i złożyły życzenia od całej społeczności szkolnej.
            Chorzy podkreślili jak ważne jest dla nich to wsparcie i pamięć o nich. 

          • Dzień Liczby Pi w AGH – poznaj Nauki Ścisłe

          • W marcu br. uczniowie naszej szkoły - klasy siódme i ósme wzięły udział w wydarzeniu z okazji dnia liczby Pi w Akademii Górniczo-Hutniczej. Przybliżony został uczniom fascynujący świat nauk ścisłych. W roli głównej była najsłynniejsza stała w matematyce liczba π. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali doświadczenia, słuchali ciekawostek ze świata przedmiotów ścisłych- matematyki, fizyki i chemii.

          • Psia lekcja w zerówce

          • Dnia 20 marca 2024 r.  prowadzone były zajęcia z elementami dogoterapii „Mój przyjaciel pies” z udziałem psa rasy Cavalier King Charles Spaniel w zerówce. Dzieci miały możliwość zapoznania się z psimi zawodami, poznały zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami oraz miały możliwość pogłaskania psa i nagrodzenia go przysmakiem.

          • Dzień Liczby Pi

          • W dniu 14 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby PiTego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny, czyli bohaterki dnia. Następnie uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli rywalizację konkursową, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. Warto było zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami i zadaniami matematycznymi. Nie lada wyzwaniem okazał się konkurs  „Matematyczne skojarzenia” oraz „Pi razy oko”. Dodatkową atrakcją była wystawa przygotowanych plakatów. Trzeba  przyznać, że poziom prac był tak wyrównany, że z trudem udało się wskazać zwycięzcę. W konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyła Emma Nocoń z klasy VI. Finałową konkurencją Święta Liczby Pi był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi. „Mistrzem Liczby Pi” została kolejny już raz Wiktoria Skubis z klasy VII a wicemistrzem Cezary Kalarus z klasy IV. W konkurencjach klasowych zwyciężyła klasa VI. Serdecznie gratulujemy! Ukoronowaniem Dnia Liczby Pi był słodki poczęstunek w postaci Pi-erniczków z namalowaną liczbą PI.

             Dziękujemy za fajną zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

          • Osiągnięcia uczniów w Konkursie InstaLogik

          • Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły sukcesów osiągnięcia tak wysokich miejsc w Konkursie InstaLogik popularyzującego wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-informatycznych.

          • Misje w Afryce.

          • Dnia 20.03.2024r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Moniką Motyczyńską, która poprowadziła zajęcia dotyczące pracy wolontariatu misyjnego w Kenii w sierocińcu Shalom Home.

            Szkoła-sierociniec SHALOM jest domem dla ponad 600 uczniów w wieku od 0 do 18 lat. Większość uczniów to sieroty, dzieci z dysfunkcyjnych rodzin, ofiary konfliktów i chorób. Przebywają tam dzieci ulicy czy z niepełnosprawnością. Wolontariat obejmuje swoją działalnością także szkołę Acts of Mercy oraz Ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnością w Mujule.

            W czasie spotkania dzieci miały okazję poznać bliżej codzienne życie afrykańskich dzieci i warunki, w których się wychowują. Każdy uczestnik spotkania mógł zagrać na skórzanym bębnie, zobaczyć, jak wykorzystuje się kangę i zatańczyć oryginalny taniec. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega wolontariat misyjny.

            Spotkanie z wolontariuszką zostało poprzedzone zorganizowaną w szkole kwestą babeczek wielkanocnych na rzecz sierocińca SHALOM.

          • Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

          •     13 marca 2024 r. uczniowie klasy V odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w  Krakowie.
            Zwiedzając wystawę stałą  Miasto. Techoczułość   podróżowali w czasie – od pierwszych koncepcji miast, przez kolejne epoki, w tym obie rewolucje przemysłowe  i powojenną modernizację, aż po czasy współczesne, a nawet do przyszłości.
                 Poprzez zabawę i doświadczenia   w specjalnej Strefie LAB dzieci, pod okiem edukatora, dokonywały pomiarów – m.in.  ważyły, mierzyły i poznawały w praktyce podstawowe jednostki w Układzie SI.
            Uczestniczenie w zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum pozwoliło  uczniom rozwijać kreatywność czy poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, bazując na zagadnieniach z zakresu inżynierii, techniki, a także historii i fizyki.

          • Zebranie z rodzicami

          • Zebranie z Rodzicami odbędzie się dn. 19.03.2024 r. o godz. 17:00.

            Ze względu na utrudnienia spowodowane remontem zebrania odbędą się w następujących salach:

            klasa I a - oddział przedszkolny Zuchy

            klasa I b - świetlica szkolna

            klasa II a - sala numer 6

            klasa II b - sala numer 10

            klasa III a - sala numer 8

            klasa III b - sala numer 9

            klasa IV - sala językowa

            klasa V - sala polonistyczna

            klasa VI - sala informatyczna

            klasa VII - sala biologiczna

            klasa VIII - sala terapeutyczna

          • Bieżące akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie


            Dnia 20.03.2024 r. tj. środa odbędzie się w naszej szkole spotkanie z Panią Moniką Motyczyńską, która poprowadzi zajęcia dotyczące  pracy wolontariatu misyjnego  w Kenii w sierocińcu Shalom Home.
            Szkoła-sierociniec SHALOM jest domem dla ponad 600 uczniów w wieku od 0 do 18 lat. Większość uczniów to sieroty, dzieci z dysfunkcyjnych rodzin, ofiary konfliktów i chorób. Przebywają tam dzieci ulicy czy z niepełnosprawnością. Wolontariat obejmuje swoją działalnością także szkołę  Acts of Mercy oraz Ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnością w Mujule. W ośrodku brakuje właściwie wszystkiego: łóżek, ubrań, pomocy naukowych, zabawek itp.

            Działające w naszej szkole Koło Wolontariatu wraz z Radą Rodziców organizują w dniach 18 i 19 marca akcję ,,Babeczka dla Kenii”. W tych dniach wolontariusze będą sprzedawać babeczki. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz potrzebujących w Kenii. Minimalny koszt babeczki to 3 zł.

            Wolontariusze rozprowadzają także świąteczne kartki dobroczynne. Kupując kartkę wraz z kopertą za 4 zł możemy wesprzeć podopiecznych, chorych i niepełnosprawnych Stowarzyszenia Sursum Corda.

            W dniu 19 marca podczas zebrania będzie można nabyć kartki, babeczki oraz ozdoby świąteczne. Wolontariusze na stoisku będą do Państwa dyspozycji.

            Serdecznie dziękujemy za włączenie się w nasze akcje oraz otwartość na potrzeby innych.

            Opiekun SKW Jadwiga Mucha

          • Lekcja z elementami dogoterapiii w klasach

          • W naszej szkole prowadzone były zajęcia z elementami dogoterapii „Mój przyjaciel pies” z udziałem psa rasy Cavalier King Charles Spaniel. Pies jest Certyfikowanym Psem Kynoterapeutycznym. Podczas lekcji w klasach: 2a, 2b, 1a i 1b dzieci miały możliwość zapoznania się z psimi zawodami, poznały zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami oraz wykonały zadania grupowe. Uczniowie mieli również  możliwość pogłaskania psa oraz nagrodzenia go przysmakiem.  Dodatkowo w ramach lekcji „Mój przyjaciel pies” zostały przeprowadzone pogadanki w klasach: 5 i 8, które dotyczyły bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601 798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych