• Uwolnij książkę ,,BOOKCROSSING’’
          • 15.01.2024
          • Uwolnij książkę ,,BOOKCROSSING’’

• W naszej szkole rozpoczynamy akcję ,,BOOKCROSSING’’ – uwolnij książkę
            Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych na tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej (uwolnić książkę).
            Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma biblioteka – bez własnej siedziby i kart bibliotecznych.
            W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się przy bibliotece szkolnej. Każdy uczeń może wziąć z półki wybraną przez siebie książkę a w zamian położyć inną, przyniesioną z domu, pamiętajmy aby książki przynoszone były za zgodą rodziców. Książkę zabieramy do domu następnie po przeczytaniu przynosimy z powrotem na półkę, która znajduje się przy bibliotece szkolnej.

• REGULAMIN AKCJI „BOOKCROSSING”

1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły Podstawowej w Łuczycach,
            2. Poproś rodziców o zgodę na przyniesienie przeczytanej/ nie potrzebnej już książki,
            3. Przyniesioną książkę należy położyć na specjalnym regale znajdującym się obok wejścia do biblioteki ( regał jest podpisany),
            4. Prosimy aby przyniesione książki były w dobrym stanie,
            5. Z regalu możesz zabrać do domu tylko 1 książkę,
            6. Po przeczytaniu odnieś książkę z powrotem na nasz szkolny regał,
            7. Szanuj książki, nie niszcz ich i oddaj w stanie jak przed wypożyczeniem,
            8. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał,
            9. Brawo! Uwolniłeś książkę!

Celem tej inicjatywy jest:
            -popularyzowanie czytelnictwa,
            -zachęcenie do czytania w każdym miejscu,
            - pokazanie, że DZIELENIE JEST SUPER I JEST FAJNIEJSZE NIŻ POSIADANIE 😊