• Działalność Koła i regulamin uczestnictwa

• Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

Pani Jadwiga Mucha, Pani Kinga Jagiełka

„Człowiek jest wielki nie przez to,
           co ma, nie przez to, kim jest,
          lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Każdego roku nasi młodzi wolontariusze upowszechniają w naszej szkole ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Działalność Koła skupia się na organizowaniu akcji charytatywnych (zbiórek, loterii, aukcji) na rzecz domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, schronisk dla zwierząt i innych instytucji dobroczynnych. Ponadto bierzemy udział w corocznej akcji Szlachetna Paczka , a także uczestniczymy w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy nasze dzieci otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych. Uczniowie dzięki pracy w wolontariacie przyswajają sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Mają również możliwość nauczenia się zasad planowania i przygotowywania rozmaitych, często bardzo złożonych przedsięwzięć. Wolontariat to bowiem nie tylko pomaganie, lecz także nauka dojrzałości.

Skład naszego Koła stale zmienia się. Każdego roku przystępują do niego nowi uczniowie, zastępując tych, którzy opuszczają naszą szkołę. Zawsze możemy liczyć na wsparcie rodziców, którzy chętnie poświęcają swój czas, aby wspomóc naszych młodych wolontariuszy w ich pracy.

Regulamin uczetnictwa:

Regulamin_Szkolnego_Wolontariatu.pdf