• Dlaczego warto czytać książki?

31.01.2024 11:52

Chcesz być bardziej szczęśliwy? Wystarczy kilka minut dziennie aby poczuć korzyści płynące z czytania książek.
        Książki mają pozytywny wpływ na różne aspekty naszego życia: społeczne, biznesowe psychologiczne.
        Książki rozbudzają naszą kreatywność, działają uspokajająco, wzbogacają słownictwo, są dobrym sposobem na miłe spędzenie czasu.

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

31.01.2024 11:31
        W środę 24.01.2024, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim  z pisarką książek dla dzieci Panią  Julianną Wołek. Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 edycja 2023.
        Autorka zaprezentowała książkę „Cud Bożego Narodzenia” i nagrane na jej podstawie słuchowisko. Klasy I – III miały okazję wysłuchać kilku jego fragmentów. Spotkanie dla klas starszych ubogacone zostało rozmową na temat roli życiowych pasji w odkrywaniu swojego powołania. Z racji, że P. Julianna jest mamą ósemki dzieci, autorka opowiadała jak udaje jej się znaleźć czas na realizację swoich zainteresowań.
        Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w spotkaniu. Padło wiele ciekawych pytań. Najciekawsze z nich to:
        - jak długo pisze się książkę dla dzieci?
        - czy CUD BOŻEGO NARODZENIA jest bestsellerem?
        - jakie są plusy posiadania tak dużej rodziny?
        - będąc mamą ósemki dzieci, kiedy znajduje pani czas na pisanie książek?

Uwolnij książkę ,,BOOKCROSSING’’

15.01.2024 12:21
        W naszej szkole rozpoczynamy akcję ,,BOOKCROSSING’’ – uwolnij książkę
        Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych na tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej (uwolnić książkę).
        Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma biblioteka – bez własnej siedziby i kart bibliotecznych.
        W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się przy bibliotece szkolnej. Każdy uczeń może wziąć z półki wybraną przez siebie książkę a w zamian położyć inną, przyniesioną z domu, pamiętajmy aby książki przynoszone były za zgodą rodziców. Książkę zabieramy do domu następnie po przeczytaniu przynosimy z powrotem na półkę, która znajduje się przy bibliotece szkolnej.

REGULAMIN AKCJI „BOOKCROSSING”

1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły Podstawowej w Łuczycach,
        2. Poproś rodziców o zgodę na przyniesienie przeczytanej/ nie potrzebnej już książki,
        3. Przyniesioną książkę należy położyć na specjalnym regale znajdującym się obok wejścia do biblioteki ( regał jest podpisany),
        4. Prosimy aby przyniesione książki były w dobrym stanie,
        5. Z regalu możesz zabrać do domu tylko 1 książkę,
        6. Po przeczytaniu odnieś książkę z powrotem na nasz szkolny regał,
        7. Szanuj książki, nie niszcz ich i oddaj w stanie jak przed wypożyczeniem,
        8. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał,
        9. Brawo! Uwolniłeś książkę!

Celem tej inicjatywy jest:
        -popularyzowanie czytelnictwa,
        -zachęcenie do czytania w każdym miejscu,
        - pokazanie, że DZIELENIE JEST SUPER I JEST FAJNIEJSZE NIŻ POSIADANIE 😊