• Zajęcia z matematyki

• Podstawowym założeniem programu zajęć pozaszkolnych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dla uczniów zdolnych „Tylko oszlifowany diament świeci” jest stwarzanie takich sytuacji edukacyjnych, które umożliwią uczniom wejście w rolę badacza i odkrywcy, który globalnie patrzy na otaczającą go rzeczywistość.

Treści  pozwalają poznać inny świat matematyki. Rozwijają wyobraźnię i poszerzają znacznie warsztat matematyczny ucznia. Pozwalają zastosować narzędzia matematyczne do innych dziedzin takich jak: fizyka, technika, ekonomia, geografia, meteorologia, hydrologia.

W roku szkolnym 2019/2020 oraz 2020/2021 w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach projektu Małopolskie Talenty organizowane przez Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych. Praca na zajęciach odbywa się metodą projektową PBL. Uczniowie mają do wyboru wiele modułów, w obrębie których mogą wybrać temat projektu. Do tej pory największą popularnością cieszyły się następujące moduły:

„Zdrowie – skarb, o który dbam”, „Liczby wokół nas”, „Figury geometryczne wokół nas”, „Bryły złożone - cuda natury”, „Zegar odmierza czas”, „% - pomaga, czy przeszkadza w życiu”? ,„Żywność ekologiczna – zdrowsza, czy droższa”