• Pizza i aktywność fizyczna (ważymy, sprawdzamy, porównujemy)

• Uczniowie z klasy szóstej pod opieką p. Magdaleny Lenik wspólnie zorganizowali pieczenie pizzy. Uczniowie skorzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” (kuchenki z piekarnikiem elektrycznym, wagi kuchennej). Pizza może nie przypominała typowej włoskej pizzy, jednak i tak była najlepsza, gdyż każdy z uczniów zaangażował się w jej zrobienie (własnoręcznie zrobiony sos pomidorowy z dodatkiem ziół, ser, kukurydza). W trakcie kiedy pizza znajdowała się w piekarniku, uczniowie spędzili czas na analizie kaloryczności różnych posiłków oraz aktywności fizycznej, dzięki której można spalić zbędne kalorie. W ten sposób dowiedzieliśmy się ile kalorii spalimy podczas spaceru, biegając, jeżdżąc na rowerze itd. Uczniowie mieli też okazję opowiedzieć o swoich aktywnościach fizycznych, które podejmują po szkole tym samym zachęcając rówieśników do aktywności.