• Góra Grosza

• Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji charytatywnej pt. Góra Grosza. Zbiórka monet trwa do 29 lutego 2024 r.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
          Głównym obszarem wsparcia jest:
          a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
          b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
          c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
          d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
          e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
          f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Celem pośrednim, ale najważniejszym jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej Góra Grosza bo jeden grosz czyni różnicę.

Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA 2022/2023

W naszej szkole jak co roku odbyła się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych  do skarbonki. Uczniowie zebrali łącznie sumę 400,54 zł. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.