• Zbiórka latarek dla dzieci z Ukrainy

• Szanowni Państwo!

Nasza szkoła włączyła się do akcji zbierania latarek dla dzieci z Ukrainy. Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Podarujmy im światło – namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Niech ta symboliczna latarka rozproszy ciemność i strach. Zbiórka trwa do 24 marca br. Latarki można składać do pudełek przy wejściach do szatni. Dziękujemy za dar serca.

• Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu

Szanowni Państwo

w miesiącu marcu i kwietniu SKW przeprowadziło akcje mające na celu pomoc innym. Dzięki Państwu wsparciu i włączeniu się do tych działań mogliśmy sprawić radość tym najbardziej potrzebującym.
            Zostały zebrane latarki, które będą służyły dzieciom z Ukrainy.
            Wolontariusze rozprowadzali karty edukacyjne - dochód ze sprzedaży wyniósł 190 zł. Zebrane środki przekazano Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.
            Rozprowadzano świąteczne kartki dobroczynne z których uzyskano kwotę 55 zł na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda.
            Wraz z Radą Rodziców zorganizowano kiermasz świąteczny. Zebrano kwotę 2787 zł. Zebrane podczas kiermaszu środki zostaną przekazane dzieciom potrzebującym z naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowanie za włączenie się w nasze akcje oraz wsparcie.

Jadwiga Mucha
            opiekun SKW