• Sprawozdanie finansowe za rok szkolny 2022/2023

W imieniu Rady Rodziców wybranej na rok szkolny 2022/2023 w składzie:

Patrycja Zgała                       –          Przewodnicząca

Tomasz Pałetko                     -          Zastępca Przewodniczącej

Paweł Mazur                          –          Skarbnik

Małgorzata Statek                  –          Sekretarz

przedstawiam sprawozdanie z działalności oraz przeznaczenia zebranych środków pieniężnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wpłacają dobrowolne składki na RR. Bez tej pomocy organizacja życia szkolnego w tym imprez szkolnych, nagród jak również zakup wyposażenia naszej szkoły m.in. w pomoce dydaktyczne byłaby trudniejsza.

1. Cel Rady Rodziców

Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań wspomagających realizację celów i zadań szkoły jako placówki edukacyjnej i nie tylko. Zajmujemy się gromadzeniem funduszy z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł dla wspierania działalności szkoły – są to miedzy innymi środki z organizacji imprez czy kiermaszy. Ustalamy zasady użytkowania zebranych funduszy. W każdym roku przygotowywany jest plan wydatków i sprawozdanie finansowe.

1. Udział w życiu szkolnym
            • pomoc w organizacji świąt szkolnych: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona, Dzień Papieski, Jasełka
            • organizacja kiermaszy świątecznychorganizacja zabaw dla dzieci: Andrzejki, Tłusty Czwartek, Dzień Dziecka
          1. Polityka informacyjna
            • kontakt Rady ze wszystkimi członkami Rady, przedstawicielami wszystkich klas na bieżąco, nie tylko poprzez zebrania, ale bezpośrednią rozmowę, e-maile, sms, czy kontakt telefoniczny
            • uaktualnianie informacji na szkolnej witrynie internetowej, tablicy informacyjnej w szkole oraz na facebooku

Finanse Rady Rodziców
            • Przedstawienia i święta szkolne
            • zakup nagród do organizowanych konkursów szkolnych ( najładniejsza ozdoba świąteczna, konkurs mikołajkowy, konkurs palm, Mam Talent,  konkurs tenisa stołowego itp.)
            • zakup nagród na koniec roku szkolnego (książki, fotoksiążka dla 8 klasy, najmilszy uczeń, ślubowanie klasy pierwszej)
            • kwiaty i prezenty okolicznościowe
            • zakup słodkości na zabawę Andrzejkową i Tłusty Czwartek
            • wydatki na potrzeby organizacji Pikniku Dnia Papieskiego
            • wydatki na Kiermasz Wielkanocny ( zakup potrzebnych ozdób, klei itp..)
            • zakup do Szkoły na potrzeby organizowanych imprez: termosy, obrusy, dekoracje
            • zakup systemów komputerowych

Rada Rodziców ma nadzieję, że wspieranie finansowe działalności szkoły w roku 2022/2023 przyniosło wymierne efekty.

Ponadto:

• przedstawiciele Rady Rodziców aktywnie uczestniczyli w wielu wydarzeniach i uroczystościach szkolnych jak: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie klasy pierwszej,  Piknik Papieski.
          • organizacja kiermaszu przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi na których można było nabyć ciasta, babeczki oraz ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców , gdzie część dochodu została przeznaczona na rehabilitację Kubusia – ucznia naszej szkoły oraz część na działalność Rady Rodziców

Składka roczna na  RR została ustalona w kwocie 50 zł za semestr niezależnie od ilości dzieci w naszej szkole. Składka ta jest dobrowolna, a jej wysokość uzależniona jest od możliwości finansowych każdej rodziny. Dlatego zwracaliśmy się z apelem do Państwa o jak najżyczliwsze przyjęcie tej decyzji licząc na zrozumienie i szeroka współpracę. Nieustannie prosiliśmy i zachęcaliśmy Państwa do uiszczania składek. W ubiegłym roku szkolnym do szkoły uczęszczało 299 dzieci a konto Rady zasilone zostało przez wpłaty rodziców w łącznej kwocie 12200 zł. Staraliśmy się dysponować funduszami rodziców w sposób racjonalny, zgodny z literą prawa i wszechstronny. Potrzeby szkoły są ogromne. Pomagajmy Dyrekcji i nauczycielom i jako Rodzice bądźmy obecni w szkole, w której nasze dzieci spędzają tak dużo czasu.

Szczegółowe informacje finansowe zostały zawarte w sprawozdaniu finansowym za rok szkolny 2022/2023 sporządzonym przez Skarbnika Rady Rodziców Pana Pawła Mazura – stanowiącym załącznik do niniejszego sprawozdania.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Patrycja Zgała

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach

Sprawozdanie finansowe za rok 2022/2023