• Pomoc dla Ukrainy
          • Pomoc dla Ukrainy

          • Szanowni Państwo! Nasza Szkoła w porozumieniu z Caritas Archidiecezji Krakowskiej przyłącza się do zbiórki darów na rzecz Uchodźców z Ukrainy. Zbieramy: koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy. Wymienione artykuły można składać przy wejściu do budynku szkoły oraz przy szatniach od poniedziałku 28 lutego. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

          • Małopolski Turniej Szachowy

          • W środę 23 lutego odbyła się I edycja ogólnopolskiej akcji propagowania gry w szachy przez internet na platformie ChessKid. Turnieje dla uczniów klas 1-8 zostały zorganizowane z podziałem na województwa. W Małopolsce przystąpiło do niego 598 uczniów szkół podstawowych, z czego 19 z naszej szkoły.

            Uczestnicy rozegrali po 6 partii tempem P’10+5″ (10 minut na partię + 5 sekund dodawane po każdym ruchu). Nie było podziału wiekowego, zatem w jednej grupie turniejowej grali zarówno 1-klasiści jak i 8-klasiści.

            Nasi uczniowie świetnie się spisali, połowa z nich zajęła miejsca w górnej połówce tabeli. Najwyżej sklasyfikowany był Wojciech Dusza , który zajął 75 miejsce. Warto zaznaczyć, że po 4 rundach Wojtek był nawet na 14 miejscu, jednak porażki w dwóch ostatnich rundach zepchnęły niżej. W pierwszej setce uplasowali się też Bartłomiej Magda, Wiktoria Skubis i Julian Skubis – wszyscy mieli wygrane 4 z 6 rund. Świetnie poradzili sobie Bartosz Wiklik, Cezary Kalarus, Blanka Brodowska, Bartłomiej Najowicz i Oliwia Dudek wygrywając połowę turniejowych partii.

            Najważniejsza była jednak dobra zabawa i możliwość zmierzenia się z szachistami z całego województwa, które najliczniej było reprezentowane przez szkoły krakowskie. Nagrodą dla wszystkich uczestników są „złote konta”, czyli miesięczny darmowy dostęp do wszystkich funkcji i zasobów szachowej platformy ChessKid (www.chesskid.com)

            Wyniki poszczególnych dzieci, jak również przebieg partii można zobaczyć będąc zalogowanym na cheesskid pod tym linkiem:

            https://www.chesskid.com/tournament/turniej-szkolny---maopolska-1159625/results

             

          • Dodatkowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów szkoły podstawowej

          • Szanowni Rodzice,  

            Już od 1 marca br. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego będą mogły realizować zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym.  Zajęcia będą mogły być prowadzone od 1 marca br., ale to szkoła – stosownie do swoich potrzeb i możliwości – zadecyduje o terminie ich rozpoczęcia. Zajęcia powinny zostać zrealizowane do 20 grudnia br.  

            Zajęcia w naszej szkole będą prowadzone przez: pedagoga, logopedę i terapeutę pedagogicznego.  Chęć skorzystania z dodatkowych zajęć proszę kierować na adres meilowy naszej szkoły, bądź też bezpośrednio do wychowawców klas (poprzez dziennik librus) do dnia 3.03.2022r. Więcej informacji dot. zajęć udzieli Państwu pedagog szkolny- p. Magdalena Lenik.  Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/ko-bydgoszcz/organizacja-pomocy-psychologiczno-pedagogicznej-w-2022-roku  

            Serdecznie zapraszamy do zapisów.

          • Spotkanie z policją.

          • 16 lutego uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa. Obejrzeli film, a następnie utwalali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa poprzez omawianie przedstawionych scenek.

            Dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą, w spotkaniu z nieznajomymi oraz w internecie. Utrwalały znajomość numerów alarmowych. Przedstawicielka policji omówiła zasady poruszania się po ulicy, Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

            Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

            Na koniec spotkania zwycięzcy konkursu o bezpieczeństwie w internecie otrzymali nagrody:

            I miejsce -Emilia Korżyńska

            II miejsce- Natalia Chadid

            III miejce- Lena Rojewska i Kamila Wilkosz

            Wyróżnienie Kasawery Grzesiak

            Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody za udział.

            Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba,  do której  w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

            Prace uczniów dostępne w poniższych załącznikach:

            20220216082147331_(1).pdf

            20220216082051349_(1).pdf

            eduresized_IMG_20220216_082537.jpg

          • Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

          • “Jeden dzień w roku to zbyt mało,
            by okazać Wam miłość,
            wdzięczność i życzliwość.
            Tak wiele by Wam się powiedzieć chciało,
            lecz słów nie znajdujemy”

            W dniu 1 lutego 2022 roku przedszkolaki z grup „Rybki” i „Misie” przygotowały wspólny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał również drobny upominek. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Z racji obostrzeń wnuki nie mogły zaprosić swoich bliskich do szkoły, dlatego wspólnie z wychowawcami postanowili przekazać życzenia na odległość. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie  mogli zobaczyć występy swoich ukochanych wnuków i usłyszeć piękne i wzruszające  słowa  płynące prosto z ich  serc. Buziaki i uściski od dzieciaczków i duuuużo zdrowia od grona pedagogicznego!  Sto lat!

            W dniu 10 lutego przedszkolaki z grupy „Zuchy” również przygotowały występ artystyczny dla swoich Babć i Dziadków pod tytułem „Za co kochamy Babcię i Dziadka?”. Dzieci wcieliły się w rolę reporterki i operatora kamery, by nagrać krótkie wywiady, dzięki którym możemy dowiedzieć się, za co dzieci kochają swoje Babcie i Dziadków. Zapraszamy do oglądania filmu i prezentacji zdjęć wykonanych przez dzieci upominków i portretów z okazji Dnia Babci i Dziadka!

            Prosimy Rodziców o przekazanie życzeń i udostępnienie filmu dziadkom. Dziękujemy.

            -> nagranie

            -> nagranie 2

          • Przedstawienie Bożonarodzeniowe - Oddziały Przedszkolne

          •  W dniu 4 i 7 lutego 2022 roku, z uwagi na wcześniejsze nałożone kwarantanny, przedszkolaki z grup „Rybki” i „Misie” oraz z grupy „Zuchy” przygotowały świąteczne występy z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

            Grupa „Rybki i „Misie” przygotowały wspólny program artystyczny pod nazwą „Świąteczne zamieszanie”. Dzieci opowiedziały historie,  o tym jak Mikołaj rozchorował się,  ponieważ  przejadł się słodyczami i nie miał kto rozwieźć prezentów a aniołki zapomniały o choince i świątecznych przysmakach -na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Z pomocą ruszyły elfy i oczywiście Pani Mikołajowa. Dzieci świetnie wcieliły się w role i wspólnie zażegnały niebezpieczeństwo nieudanych Świąt.

            Grupa „Zuchy przygotowała program artystyczny zatytułowany „Jak Aniołki choinki nie miały”. Aniołki marzyły o choince na Święta Bożego Narodzenia. Poprosiły więc o pomoc Elfy i Świętego Mikołaja, który obiecał przywieźć choinkę. Niestety nie obeszło się bez problemów, ponieważ Mikołaj rozchorował się z przemęczenia. Jednak Aniołki szybko wyleczyły Mikołaja, podając mu magiczną ambrozję. W rezultacie Mikołaj wraz z Elfami przywieźli na czas Aniołkom choinkę prosto z lasu.

            Z racji obostrzeń dzieci nie mogły zaprosić swoich bliskich do szkoły, dlatego występy zostały nagrane, aby rodzice i bliscy mogli zobaczyć wysiłki swoich pociech. Zapraszamy do obejrzenia!

            W tym miejscu wychowawcy grup „Rybki”, „Misie” i „Zuchy” chcą podziękować rodzicom przedszkolaków za współpracę i przygotowanie pięknych kostiumów!

            Link do występu „Zuchów”:
            https://www.canva.com/design/DAE3sHSjzzo/tDWqD0hCzCNRWvmC7o5xIA/watch?utm_content=DAE3sHSjzzo&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

            Link do występu ,,Misiów" i ,,Rybek":

            https://drive.google.com/file/d/17OpLDAYj5o3DtGYiGAVgpXm_Dzj5oUNK/view?usp=drivesdk

        • Jak gospodaruję swoim kieszonkowym?
          • Jak gospodaruję swoim kieszonkowym?

          • Milo nam poinformować, że  uczennice klasy drugiej Emilia Banaś i Gabrysia Biel zwyciężyły w konkursie na opowieść graficzną "Jak gospodaruję swoim kieszonkowym?". Konkurs odbył się w ramach programu edukacji finansowej realizowanego w klasie II  pt. "Myślę, decyduję, działam".W konkursie wzięło udział 556 uczniów z całej Polski. Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy II pani Małgorzata Michalik.

            Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem projektu jest wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas.

          • Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

          • Rusza Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

            Rusza nabór osób zainteresowanych do BEZPŁATNYCH zajęć Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

            Jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

            Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

            Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi:

            Wychowywać to kochać i wymagać.

            Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).

            Tematyka zajęć:

            Część I – Budowanie relacji dorosły – dziecko, a w tym:

            • wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane,
            • rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć,
            • aktywne, wspierające słuchanie,
            • motywowanie dziecka do współdziałania,
            • modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka,
            • uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i szkole,
            • wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka,
            • budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka,
            • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.

            Realizacja:

            • 30 godzin dydaktycznych (częstotliwość i czas spotkań ustalamy z z uczestnikami zajęć);
            • liczebność grupy – 12-15 (max.) osób;
            • metoda pracy – warsztatowa;

            Ilość miejsc ograniczona!!!!!

            Szczegółowe informacje oraz zapisy udziela Joanna Siudek tel. 12 387 11 10

            Podczas zapisu osób zainteresowanych prosimy o informację jakim dniem tygodnia i godzinami spotkań są Państwo zainteresowani. 

          • Podziękowanie za udział w kiermaszu charytatywnym

          • Wielkie słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które bardzo aktywnie włączyły się w organizację kiermaszu świątecznego, wniosły swój wkład i podarowały swój czas: Pani Jadwigi Muchy - wychowawczyni Kuby, Pani Patrycji Zgały - Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Sylwi Zawalskiej - Wierzbińskiej, Pani Małgorzacie Statek, Pani Joanny Krysy, Pani Doroty Kani, Pani Eweliny Czekaj oraz do przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu.

          • POMÓŻMY ZWIERZAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

          • Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi akcję charytatywną na rzecz Fundacji,, Człowiek Dla Zwierząt ” w Łętkowicach.

            Zbieramy:

            - ręczniki, koce

            - mokrą karmę w puszkach oraz smaczki

            - środki czystości

            - proszki i płyny do prania

            Zbiórka trwa do 22 grudnia br.

            Dziękujemy za wsparcie i okazaną  pomoc

             

                                  

          • Policja w naszej szkole

          • Dn. 13 grudnia 2021r. dla uczniów klas IV-VIII zostało zorganizowanie spotkanie z przedstawicielami Policji. 

            Pani Beata Dulewicz -starszy aspirant służbowy od spraw nieletnich  przeprowadziła dla dzieci i młodzieży prelekcję, w której poruszała  tematy m.in.

             - konsekwencji prawnych i karnych dla osób nieletnich;

            - demoralizacji;

            - najczęściej popełnianych przez młodzież przestępstw i ich skutków;

            - cyberprzemocy;

            - naruszenia czci osobistej drugiego człowieka;

            - praw nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego.

          • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

          • 18 grudnia br. w Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbył się Koncert Laureatów biorących udział w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki ,,O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego”. Na scenie wystąpiła nasza uczennica z klasy 1 b Zofia Dawidowska, która zdobyła I miejsce w kategorii najmłodszych wykonawców. Gratulujemy Zosi wygranej i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

          • WYNIKI KONKURSU ,,OZDOBA CHOINKOWA"

          • Drodzy Państwo!

            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przepiękne prace. Niestety część z nich nie zakwalifikowała się do konkursu ze względu na niezgodność z regulaminem. Przedmiotem konkursu miały być ozdoby na choinkę a wiele prac to ozdoby świąteczne typu stroiki itp. wnioskujemy jednak, że głównym celem Państwa była pomoc w zorganizowaniu kiermaszu na rzecz naszego ucznia, za co jeszcze raz gorąco dziękujemy :)

            Wszystkie prace zostaną przekazane właśnie na kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 19.12.2021 od godz. 9:30 przy kaplicy w Łuczycach.

            Wyniki:

            Kategoria I Przedszkolaki:

            I miejsce Teresa Bartoszek

            II miejsce Luiza Bożek

            III miejsce Tymon Siwek i Iga Jeleń

            Kategoria II klasy 1-3:

            I miejsce Lena Jeleń

            II miejsce Lena Raźna i Marysia Waszkiewicz

            III miejsce Dawid Mazela

            Kategoria III klasy 4-8:

            I miejsce Kalina i Kamil Nizioł

            II miejsce Izabela Misiaszek

            III miejsce Matylda Ciężobka

            Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz przynieśli ozdoby na kiermasz DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i wykonanie pracochłonnych, przepięknych prac. Do zobaczenia na kiermaszu:)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych