Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2016/17
Historia w kolorach
26 kwietnia w klasach 0-III - odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników IPN pt.„Historia w kolorach”. Jest to projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu.
W czasie zajęć dzieci poprzez róznorodne działania utrwalały symbole narodowe naszego kraju, zapoznały się z niektórymi faktami historycznymi oraz w ciekawy sposób poznały państwa z nim sąsiadujące. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom a klasy biorące udział w projekcie dostały gry dydaktyczne.
Warsztaty logopedyczne
14 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole spotkanie z logopedą Katarzyną Stachnik-Jeleń, która od listopada 2015 r. prowadzi cotygodniowe zajęcia dla uczniów z obu oddziałów przedszkolnych.
Celem warsztatów dla rodziców była profilaktyka zaburzeń wymowy oraz dysfunkcji rozwojowych często spotykanych u dzieci cztero- i pięcioletnich. Uczestnicy otrzymali zestawy ćwiczeń artykulacyjnych i ogólnorozwojowych do przeprowadzenia w domu.
Każdy rodzic miał możliwość zapoznania się z typowymi wadami wymowy oraz wykonania gimnastyki buzi i języka. Równie szczegółowo zostały omówione ćwiczenia usprawniające dziecięcy słuch, wzrok, pamięć i motorykę. Trzeba pamiętać, że tylko wspólna praca ucznia, nauczyciela i rodzica gwarantuje sukces!
Odlotowe Dzieciaki
W dniu 22 kwietnia odbył się gminny konkurs talentów ,,Odlotowe Dzieciaki” zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Baranówce. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim również udział.
Naszą szkołę reprezentowali :- w kategorii klas 0-III : Blanka Brodowska, Blanka Wierzbińska, Marika Brodowska, Zofia Klimas, Julia Bebak i Emilia Wcisło
- w kategorii klas IV-VI : Julia Jachimowicz, Estera Wierzbińska, Maria Rogalska,
Julia Rosiek, Alicja Gulbińska, Julia Kućka i Monika Urbanowska.Wśród występujących wyróżnienie otrzymały: : Blanka Brodowska, Blanka Wierzbińska, Estera Wierzbińska, Maria Rogalska, Julia Rosiek.
Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy.
Jadłospis
Menu obiadowe na następny tydzień znajduje się w zakładce "Jadłospis"
Manggha
14 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Poprzez uczestnictwo w programie Japonia wczoraj i dziś dzieci w atrakcyjny sposób zapoznały się ze sztuką i techniką Kraju Kwitnącej Wiśni.
Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu i prezentacji multimedialnej ze specjalnie przygotowanym komentarzem. Następnym punktem programu było uczestnictwo w dwóch warsztatach: Origami i Kaligrafia. Na koniec zwiedziliśmy wystawę japońskich lalek. Oprócz ciekawie spędzonego czasu uczniowie zyskali dużą wiedzę na temat Japonii. Dowodem zainteresowania dzieci tym krajem jest komentarz jednego z uczniów: "...Ja pojadę do Japonii..."
11 kwietnia odbyły się warsztaty dla uczniów klas II-VI pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
Głównym celem zajęć była integracja uczniów górnego korytarza oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa na drodze. W czasie zajęć uczniowie starszych klas w różnorodny sposób prezentowali swoją wiedzę na temat ruchu drogowego.
Wszyscy uczestnicy pracowali w grupach uzasadniając konieczność przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz rysując znaki drogowe. Zajęcia były urozmaicone pokazem wyposażenia roweru oraz nauką piosenki. Nietypowa forma lekcji sprawiła, że uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem.
Światowy Dzień Zdrowia - pokonaj cukrzycę.
8 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W roku 2016 odbywa się on pod hasłem "Pokonaj cukrzycę". Uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz multimedialny oraz wysłuchali prelekcji przygotowanej przez panią Barbarę Chuchmacz na podstawie materiałów dostarczonych przez SANEPiD.
Pola Nadziei
Zapraszamy do udziału w akcji Pola Nadziei: Żonkilowej kweście na rzecz Hospicjum ( Koordynator Jadwiga Mucha, Barbara Chuchmacz) oraz towarzyszącym jej konkursom: konkurs fotograficzny "Z żonkilem każdemu jest do twarzy" (Koordynator Małgorzata Michalik, Barbara Chuchmacz) , konkurs plastyczny "Moja mała ojczyzna z żonkilem w tle" (koordynator Karolina Wójcik, Barbara Chuchmacz), konkurs literacki "Aforyzm z nadzieją" ( Koordynator Janusz Kieca, Barbara Chuchmacz ) Konkurs Piosenki Wiosennej "Żonkilowy song" (Koordynator Jolanta Nowak, Barbara Chuchmacz).
Rekrutacja 2016/17
Regulamin rekrutacji oraz wnioski o przyjęcie dziecka znajdują się w zakładce O szkole
Zebranie z rodzicami odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17.00.
Spotkanie wielkanocne
23 marca, w ostatnim dniu przed przerwą świateczną spotkaliśmy się na uroczystości przygotowanej przez dzieci z oodziałów przedszkolnych pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Karoliny Wójcik i Edyty Wilkosz. Dzieci, poprzez piosenki, inscenizacje i wiersze w barwny sposób przedstawiły tradycje świąteczne.
Poznaliśmy skład wielkanocnego koszyczka, po korytarzu wędrowali chłopcy z kogucikiem, zostaliśmy nawet pokropieni wodą na konto Dyngusa... To się dopiero nazywa wielozmysłowe poznanie tradycji :).
Po występie przedszkolaków nastąpiło podsumowanie kilku konkursów organizowanych na terenie szkoły. Na koniec dziewczęta z zespołu wokalnego zaprezentowały tradycyjne piosenki wielkanocne, a pani dyrektor złożyła wszystkim świateczne życzenia.
Powitanie Wiosny
21 marca, zgodnie z naszą szkolną tradycją, dzieci z klas 0-III poszły nad rzeczkę pożegnać Zimę. Symbolicznym obrazem Pani Zimy była Marzanna, a dokładniej 3 Marzanny.... Wszystkie zostały odprawione, pożegnane i unicestwione. Gdy wracaliśmy do szkoły, słońce nieśmiało zaczęło wyglądać zza chmur....
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny każda klasa wylosowała jeden z wiosennych kolorów, w którym uczniowie przyszli dziś do szkoły, a oto efekty:
Wizyta w straży
17 marca nasza strażacka klasa III odbyła wizytę jednostce OSP w Łuczycach. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z wyposażeniem remizy oraz wozu bojowego. W ten sposób strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy, co bardzo ich zainteresowało.Młodzi strażacy dowiedzieli się m.in. jak porozumiewają się ratownicy, w jaki sposób są powiadamiani o zdarzeniach, wzięli również udział w rozwijaniu linii gaśniczej i polewaniu wodą....trawy na boisku :). Na koniec wizyty uczniowie otrzymali od Prezesa OSP w Łuczycach Michała Łacha smycze, które będą miłą pamiątką tego dnia.
12.03.2016r. w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Goszycach odbył się XIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Urbanowska, Julia Kućka, Gabriela Gawron, Bartosz Statek, Wojciech Szwarga, Piotr Ślusarczyk i Tomasz Boruczkowski. W kat. chłopców z klas VI I miejsce zajął Tomasz Boruczkowski, w kat. dziewcząt z klas VI II miejsce zdobyła Gabriela Gawron, w kat. chłopców z klas V II miejsce zajął Bartosz Statek. Serdecznie gratulujemy!
Liczba PI
ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π- 3.14
W poniedziałek 14 marca klasa VI zaprosiła kolegów i koleżanki z klas V i IV do sali komputerowej w celu poinformowania ich
o światowym dniu liczby π. Przygotowali-informacje o tej magicznej liczbie matematycznej w internecie,
- wytłumaczyli dlaczego 3.14 co roku,
- podali ciekawostki związane z liczbą π,
- sprawdzili kto się urodził w tym dniu - np. Albert Einstein,
-przygotowali gazetkę na korytarzu o tej liczbie – zachęcamy do lektury
.
Pani dyrektor zaprosiła wszystkich chętnych na kółko matematyczne w poniedziałek 21.03. 2016r.
Będziemy szukać liczby π razem z przyrodnikami i panią Basią Chuchmacz.
NOC MATEMATYKI
KRÓLOWA NIE CHCE SPAĆ
Noc Matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, ul. Grochowska 20.
Klasa VI uczestniczyła pierwszy raz w nocnych zmaganiach matematycznych.
Przez trzy godziny uczestniczyli w różnych zajęciach, warsztatach, grach. I tak na początku wysłuchali wykładu na temat topografii Polski, następnie udali się na pokazy aerodynamiczne, gdzie konstruowali rakietę i przeprowadzali wiele doświadczeń fizycznych, potem uczestniczyli w warsztatach z robotyki i zakończyli swój pobyt rozegraniem turnieju kręgli i tenisa stołowego na kinektach.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie za możliwość uczestnictwa w projekcie Nocy Matematyki, bardzo miłe przyjęcie i pomoc w rozwijaniu pasji uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli odwiedzić Szkołę przy ul. Grochowskiej i równie dobrze się bawić - to słowa uczniów po wyjściu ze szkoły…
Takie słowa i zadowolenie na twarzach dzieci dodają siły do pracy, ładują akumulatory nauczycieli.
Natomiast uczniowie zobaczyli, że matematyki warto się uczyć, ma ona zastosowanie w ich ulubionych grach i wielu dziedzinach życia. Nie bez powodu matematykę nazywa się KRÓLOWĄ NAUK.
"Wy nie wiecie co to jest matematyka!
Wy myślicie: liczby, liczby! Nie!
Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale."Stanisław Leopold Brzozowski
Archiwum Aktualności