29 września uczniowie klas IV-VI obejrzeli w krakowskim Multikinie film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych".
29 września uczniowie klas IV-VI obejrzeli w krakowskim Multikinie film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych".
Nietypowa namiastka podróży do Santiago de Compostela na małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba
Dnia 17.09.2015 r. o godz. 12.00 już po raz czwarty Bractwo św. Jakuba zaprosiło wszystkich miłośników biegania do Więcławic na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy – Grzegorz Sudoł. „Radio Plus”, „Niedziela” i „Droga” zostali patronami medialnymi imprezy.
W IV Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Więcławicach, w Raciborowicach i w Pałecznicy, przez którą biegnie Małopolski Szlak św. Jakuba. Uczniowie walczyli o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Więcławicach – P. Dyrektor Moniki Wołek. Nasza szkoła też miała swoich przedstawicieli: Aleksandrę Barczyk, Dominikę Czekaj, Gabrielę Pleczyńską, Oskara Rynczaka, Bartosza Statka, Marcina Molgę, Julię Kućkę, Julię Rosiek, Alicję i Aleksandrę Gulbińską, Wojciecha Szwargę. Uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w biegu sztafetowym na odcinku 7.5 km. Zajęli IV miejsce.
Otrzymali pamiątkowe medale.
W szkole na uczestników biegu czekały pyszne kanapki i ciasta przygotowane przez Radę Rodziców. Miejmy nadzieję, że w następnym roku nasza szkoła także świetnie zaprezentuje się w tym przedsięwzięciu, które przyczynia się do międzyszkolnej współpracy i jest narzędziem do wyłaniania sportowych talentów.
Uczestnikom raz jeszcze gratuluję. Rodzicom zaś dziękuję za dowóz i współpracę.
Opiekun zespołu – Justyna Tarnawska
23 września odbyło się ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą szkoły została Julia Kućka. W składzie samorządu znalazły się również Aleksandra Gulbińska i Alicja Gulbińska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
23 września zosrtał rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego "Zwolnij przy szkole".Komisja konkursowa wyłoniła trzy prace, które przeszły do kolejnego etapu. Są to rysunki wykonane przez Kordiana Kałkusa,Maksymiliana Bojak i Michalinę Bojak. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w konkursie gminnym.
21 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata". Tutaj odbyły się warsztaty "Dzień z życia w Afryce" oraz "Wśród Indian Ameryki Północnej". W czasie zajęć dzieci wyruszyły w podróż dookoła świata. Mogliśmy zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, mogliśmy w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.
W dniu 20 września 2016 r. uczestniczyliśmy w lekcji otwartej przygotowanej przez klasę szóstą pod kierunkiem pani Barbary Chuchmacz. Uczniowie zaprezentowali nam obiekty znajdujące się w Ukladzie Słonecznym, zaprezentowali ruch planet wokół Słońca oraz przedstawiły różne ciekawostki związane z Kosmosem. Pokaz był uzupełniony pogadanką utrwalającą wiadomości. Lekcja w bardzo przystępny sposób przybliżyła młodszym dzieciom sprawy związane z Kosmosem, a szóstoklasistom pomogła utrwalić zdobyte wiadomości.
Podszas zajęć świetlicowych był ciąg dalszy zdobywania wiedzy o wszechświecie -dzieci oglądały przepiękny film animowany o Naszym Odkrywcy, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata - "Gwiazada Kopernika". W niezwykłej epoce rozkwitającego Renesansu, astronomia miesza się z astrologią, alchemicy poszukują kamienia filozoficznego a podróżnicy dokonują wielkich odkryć.
.
Polecam tym, którzy chcą poznać historię Mikołaja Kopernika :)
Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię...
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pod hasłem „JESIENNE CUDAKI-DZIWAKI”. Do 3 października czekamy na prace wykonane z jesiennych skarbów: kasztanów, żołędzi, szyszek, dyni itp. Mogą to być ludziki, zwierzątka lub inne stworki. W wykonaniu pracy mogą pomagać rodzice, dziadkowie i bliscy.
Uczestnicy składają do wychowawców po jednej pracy. Liczymy na Waszą kreatywność i fantazję.
Prosimy robić porządki w starych książkach, zeszytach :)
zbiórka makulatury do 27.09.2016r.
Osoby zainteresowane dodatkowym językiem niemieckim proszę o informację mailową na adres szkoły lub pisemną
(przy szatni jest lista osób chętnych). Proszę o informację zwrotną do piątku tj. 16.09.2016r.
30 .09.2016r. będą robione zdjęcia - jak co roku – w tym dniu prosimy o odświętny strój dzieci. Pragnę nadmienić, że zakup zdjęć jest nieobowiązkowy.
Danuta Kozera
2 września klasy V i VI wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. W ogromnym kompleksie zabawowym korzystaliśmy z atrakcji w strefach: dziecięcej, familijnej, ekstremalnej i w water parku; obejrzeliśmy pokaz multimedialny w amfiteatrze i film w kinie 7D. Pięciogodzinny pobyt upłynął bardzo szybko. Pokrzepieni posiłkiem w Don Energio udaliśmy się w drogę powrotną do Łuczyc. Zabawa była wyborna, a Energylandia i słońce „wyssały” z nas energię – wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni!
„To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić” – powiedział prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki internetowego głosowania na tegoroczną lekturę w ramach Narodowego Czytania. Wybór padł na Quo vadis.
Narodowe Czytanie 2016, sobota, 3 września
Dzieło Henryka Sienkiewicza będzie czytane w całej Polsce 3 września. W Krakowie wiele bibliotek i i instytucji kultury włączyło się w serię wydarzeń organizowanych z okazji narodowego czytania "Quo vadis".
Nowohucka Biblioteka Publiczna zaprasza do parku Ratuszowego na wspólne czytanie, grę terenową i uroczyste otwarcie regału book-crossingowego na świeżym powietrzu. Klub Jagielloński poświęci autorowi Quo vadis kolejną edycję Nocy Książki z quizami i oglądaniem sienkiewiczowskiej adaptacji wybranej przez uczestników. Różne wydania powieści będą prezentowane m.in. w Bibliotece Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida.
Wybrane wydarzenia
PLAC CENTRALNY 12.00 - Happening teatrów działających przy NCK
PARK RATUSZOWY 11.00-12.30 - Czytanie Quo vadis przez aktorów, bibliotekarzy i czytelników, gra terenowa
KLUB JAGIELLOŃSKI 17.00-23.00 - Narodowe Czytanie i Noc Książki, prezentacja fragmentów Quo vadis przez członków KJ, quizy, pokaz filmowej adaptacji powieści
MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO 12.00 - Aktorska interpretacja fragmentów Quo vadis
OK IM. C.K. NORWIDA 10.00-13.00 - Czytanie w przestrzeni przed budynkiem, wystawa różnych wydań Quo vadis w bibliotece
KBP FILIA NR 5 9.00-14.00 - Wspólna lektura fragmentów Quo vadis | 11.00 » Zajęcia edukacyjno-plastyczne dla rodziców z dziećmi
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 9.30-11.30 - Czytanie fragmentów Quo vadis przez uczniów i nauczycieli, inscenizacja uczty Nerona, quiz, wystawa okolicznościowa
KBP BIBLIOTEKA GŁÓWNA 12.00 - Czytanie Quo vadis przed wejściem do biblioteki | 16.00 » Świat pogański i świat chrześcijański w „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wykład prof. Stanisława Stabryły
KLUB KUŹNIA 12.00 - Wspólne słuchanie audiobooka Quo vadis i czytanie fragmentów powieści
ŚBP FILIA NR 6 12.00 - Czytanie Quo vadis na schodach przed wejściem, quiz
WOJEWÓDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA 12.00-15.00 - Czytanie Quo vadis w języku polskim i esperanto
Informacje o akcji:
http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/nc2016/o-projekcie/
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia
Serdecznie zapraszam do spędzenia wolnego czasu z rodziną w jednym z tych miejsc lub innym, które nie jest wymienione :).
Mile widziane różne formy wspomnienia np. zdjęcia, rysunek, prezentacja, wiersz, recenzja, itp... dowolność:)
Wszystkie będą umieszczone na stronce szkoły :)
Danuta Kozera
Zawiadamiam Państwa, że od poniedziałku
tj. 05.09.2016r.
będzie do naszej szkoły dostarczany catering.
Chętnych do spożywania posiłów będzie można
zapisywać u pani Moniki Foryś
w poniedziałek od godz. 7:30 do 8:30.
Jadłospis i informacje o firmie w załączeniu.
Danuta Kozera
JADLOSPIS_LUCZYCE-_wrzesien.pdf
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Nasza szkoła została dobrze przygotowana na ten dzień: w klasach zobaczyliśmy nowe tablice, meble, stoliki i krzesełka, rada rodziców zakupiła nowoczesny sprzęt nagłaśniajacy. W czasie wakacji były też przeprowadzone niezbędne remonty, został odnowiony plac zabaw. Warunki do nauki są zapewnione, teraz wszystko w waszych rękach drodzy uczniowie... życzymy dobrego startu!
Rozpoczęcie roku szkolnego 1016/17 odbędzie się 1 września 2016r.
8.00 Msza św. w kaplicy
9.00 Apel na korytarzu, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
Wyjazd dnia 20.07.2016 r.
godz. 8:45 zbiórka przy Szkole w Pietrzejowicach – dla dzieci z Pietrzejowic
godz. 9:00 zbiórka przy Szkole w Łuczycach – dla dzieci z Łuczyc
Zakwaterowanie:
Dom Wczasów Dziecięcych 34-370 Rajcza, Sól 27
Powrót:
dnia 29.07.2016 r.; godz. ok. 13:30 Łuczyce, Pietrzejowice
Wykaz rzeczy, które obowiązkowo należy zabrać:
- legitymacja szkolna
- buty do chodzenia po górach oraz sandały
- kurtka przeciwdeszczowa
- strój kąpielowy, klapki, ręcznik na basen
- przybory toaletowe, ręcznik
- długie spodnie (2 pary)
- ciepły sweter lub bluza
- koszulki z krótkim rękawem
- szorty
- bielizna osobista
- nakrycie głowy
- krem do opalania
- w zależności od osobistych fantazji prosimy o zabranie stroju na dyskoteki,
- leki (jeśli dziecko zażywa) opisane wraz z oświadczeniem, że może dawkować samodzielnie pod nadzorem pielęgniarki lub wychowawcy.
Jeśli mają Państwo jeszcze pytania proszę o kontakt tel. 694-227-258.
Danuta Kozera
W zakładce O szkole znajduje się lista podręczników obowiazujących w roku szkolnym 2016/2017.
Powered by aSc EduPage