• Wieczornica
          • Wieczornica

          • Z okazji Jubileuszu 40-lecia Pontyfikatu naszego Patrona,
            św. Jana Pawła II mamy zaszczyt zaprosić

            Całą Społeczność miejscowości Łuczyce
            na obchody, które odbędą się 30 października (wtorek) b.r.
            W programie:
            16:00 Msza Święta w Kaplicy w Łuczycach
            17:00 Część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej Szkoły oraz wspomnienia robotników Solvay`u o Karolu Wojtyle
            ,,Solvay. Natchnienie trudnego dobra” 
            w wykonaniu Członków Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga z Luborzycy


            Z poważaniem,
            Społeczność Szkolna

          •    Park Edukacji Globalnej "Wioski Świata" to miejsce, gdzie można zwiedzić tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Jest okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy. Uczniowie z klas IV – V naszej szkoły wraz z wychowawcami, p. Anetą Piszczek i p. Justyna Tarnawską dobrze wykorzystali wspólny czas pobytu w „Wioskach Świata w dniu 9 października br.

          • Centrum Jana Pawła II

          • 16 października 1978 zgromadzeni na Palcu św. Piotra dziennikarze i wierni wyczekiwali kolejny dzień na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. I nagle nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze następcy św. Piotra zapadła. Mało kto wtedy jednak przypuszczał, że nowym papieżem będzie Polak

            16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

             

            Okoliczności wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przypomniał nam abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach z okazji Jubileuszu 40 – lecia Pontyfikatu naszego ukochanego Ojca Świętego. Klasy V – VII reprezentowały społeczność naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Nie mogło nas tam zabraknąć, gdyż należymy do Rodziny Szkół noszących imię Świętego Jana Pawła II.

            Nasze świętowanie rozpoczął spacer pod Okno Papieskie, gdzie zapaliliśmy znicz i z dumą

            i z radością odśpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego Patrona, „ Barkę”.

            Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Święty Janie Pawle II, błogosław naszej szkolnej wspólnocie!

            Justyna Tarnawska, Beata Walczak, Agata Żurawska

          • Widowisko Dumy i Radości

          • 19 października br. w Krakowie odbyło się Widowisko Dumy i Radości zorganizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klasy ósmej naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła msza św. na Wawelu, którą odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Następnie w barwnym pochodzie ok. 10 tysięcy uczniów przeszło ulicami Krakowa do Parku im. Henryka Jordana, gdzie miały miejsce prezentacja szkół, spotkania z weteranami II wojny światowej i występy artystyczne. Cieszymy się, że mieliśmy okazję zaprezentować naszą patriotyczną postawę w przededniu wielkiego, narodowego święta.

          • Ślubowanie

          • Dzień 17 października 2018 roku na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów z klasy pierwszej. W tym właśnie dniu zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.  Uczniowie mimo tremy wykazali się wiedzą i poczuciem humoru, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Pokazali swoje umiejętności taneczne prezentując poloneza. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie ślubowania. Uczniowie na Sztandar Szkoły ślubowali sumiennie wywiązywać się z obowiązku szkolnego, strzec dobrego imienia szkoły, postępować według zasad dobrego wychowania oraz być patriotą i godnym obywatelem naszej Ojczyzny.
            Pani Dyrektor „ czarodziejskim ołówkiem ” pasowała dzieci na uczniów klas pierwszych i życzyła powodzenia w edukacji szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji oraz emblematów z logo szkoły.

            W klasie czekała na Pierwszaków jeszcze jedna miła niespodzianka – upominki i wspaniała uczta przygotowana przez rodziców.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 15 pażdziernika obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od zaprzysiężenia nowej przewodniczącej szkoły Estery Wierzbińskiej. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Anety Piszczek i Jolanty Nowak. Zabawne historie zawarte w przedstawieniu rozbawiły i małych, i dużych odbiorców. Po występie uczniów Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, którzy w tym dniu obchodzą swoje święto.

          • WYJAZD DO GOJUMPU

          • 9 października 2018r.uczniowie kl. V i VI  wraz z wychowawcami p. B. Walczak i p. A. Żurawską uczestniczyli w wycieczce do GOJUMPU. Największy Park Trampolin w Małopolsce dał uczniom możliwość spożytkowania swojej energii. Pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci ćwiczyły swoją zwinność i gibkość na trampolinach, basenach z gąbką, linach, huśtawkach i równoważniach. Był to wyjazd pełen emocji  przepełnionych rywalizacją sportową i dobrą zabawą.

          • Niezapomniana lekcja historii

          •  9 października 2018r. uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach mogli poczuć się jak prawdziwi studenci za sprawą pana dr Marcina Chorązkiego - pracownika Oddziału IPN w Krakowie, który poprowadził dla nich wykład zatytułowany Ojcowie niepodległości.

            Uczniowie poznali ważne fakty i wydarzenia mające wpływ na odzyskanie niepodległości. Przybyły gość dużo uwagi poświęcił nie tylko sytuacji mieszkańców gminy Kocmyrzów- Luborzyca pod zaborami, ale również sylwetkom Ojców Niepodległości. W swoim wystąpieniu zaprezentował postacie: Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

            Wykład zobrazowany był prezentacją multimedialną dotyczącą omawianego tematu oraz licznymi anegdotami zaczerpniętymi z życia codziennego bohaterów biorących udział w walce o niepodległość Polski.

          • Konkurs Pani Jesień

          • 10 października został rozstrzygnięty konkurs pt. "Pani Jesień". Wybór był bardzo trudny, ponieważ napłynęło wiele pięknych prac. Najchętniej przyznalibyśmy wszystkim pierwsze miejsca. Niestety, konkurs trzeba było rozstrzygnąć. Po długiej naradzie zostały wybrane prace: I miejsce zajęła praca Aleksandry Padło, II miejsce - Karola Jantosa, III miejsce- Jasia Jachimowicza. Wyróżnienie otrzymały Julia, Lena i Amelka Janus. 

          • Wybory do Samorządu Szkolnego

          • 10 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymała Estera Wierzbińska i została przewodniczącą szkoły. Zastępcą została Maria Rogalska, a sekretarzem Julia Kućka. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

          • zaproszenie na spotkanie do Szkoły Podstawowej w Luborzycy

          • Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży „Szansa” zaprasza do współpracy przy realizacji projektuETNO WEHIKUŁ CZASU.

            Etno-wehikuł czasu

            Fanów etnografii, historii lokalnej oraz wszystkich , którzy lubią zabawę w „przebieranki” i lubią dobrze się bawić zapraszamy do udziału w projekcie: ETNO WEHIKUŁ CZASU.
            Uczestnicy wezmą udział w krótkich warsztatach etnograficzno-historycznych, dotyczących wydarzeń historycznych i kulturalnych, a także życia codziennego i zwyczajów na przestrzeni ostatnich 100 lat w naszym regionie. Zaplanowane i omówione na zajęciach sceny przy wykorzystaniu strojów i rekwizytów uczestnicy-aktorzy uwiecznią na zdjęciach. W internetowym głosowaniu mieszkańcy wybiorą najlepsze zdjęcia, które posłużą jako tło do etno-kalendarza  na 2019 r.Kalendarz będzie bezpłatnie dystrybuowany wśród

            • „aktorów” do zdjęć;
            • osób, które pomogą w pożyczaniu rekwizytów i strojów;

            Oferujemy:

            • ciekawą , historyczną i dobrą zabawę
            • miłe towarzystwo

            Wiek uczestników: od 7 do 100 lat

            Zapraszamy więc dzieci z rodzicami i dziadkami, młodzież, osoby dorosłe i seniorów.

            Czas trwania projektu: 30.09. – 20 11. 2018 r.

            Spotkanie organizacyjne: w sobotę 13 października o godz. 9.00 w siedzibie Stowarzyszenia w budynku Szkoły Podstawowej (budynek gimnazjum) w Luborzycy.

            Anna Kramarz – prezes stowarzyszenia

          • Z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

          • 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego. Organizatorem wydarzenia była pani Elżbieta Duda, Poseł na Sejm RP, a gospodarzem Wojciech Pałka, starosta krakowski. W konkursie wzięło udział 38 uczniów w wieku od 13 do 17 lat, uczęszczających do szkół na terenie miasta Krakowa i powiatu krakowskiego. Najmłodszym uczestnikiem konkursu był nasz uczeń, Rafał Wojcieszak, który z rąk Pani Poseł otrzymał wyróżnienie. Nagrodą dla wszystkich uczniów była wycieczka do Warszawy, która miała miejsce 4 października br. Uczestnicy mieli okazję przebywać w gmachu Sejmu RP i przysłuchiwać się obradom. Później, przy pięknej, jesiennej aurze odbyli spacer po królewskich Łazienkach.

          • Dzień Tabliczki Mnożenia

          •           

            27 i 28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

            W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV-VIII. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

            Po zaciętych rywalizacjach tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:

            Martyna Urbanowska z klasy IV, Oliwier Pawłowski z klasy V, Aleksandra Barczyk z klasy VI, Wiktor Sykut z klasy VII oraz Patryk Adamczyk z klasy VIII.

            Podczas krótkiego apelu rozdane zostały nagrody dla mistrzów oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.
            Gratulujemy Mistrzom oraz ekspertom tabliczki mnożenia i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

             

          • Małopolska Noc Naukowców

          • 28 września grupa młodych przyrodników pod opieką nauczycieli p. B. Walczak,
            p. J. Bodzioch, K. Bułasa wyruszyła w nocny podbój krakowskich uczelni. Uczniowie wcielili się
            w rolę studentów Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja. Młodzież uczestniczyła w warsztatach: „Co to są białka i dlaczego są takie ważne?”, „Idealny gatunek – czy może przemieszczać się między siedliskami?”. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat biologii molekularnej i poznali metody jakimi naukowcy posługują się podczas badań strukturalnych. Adepci nauk przyrodniczych skonstruowali również modele zwierząt by zrozumieć czym jest adaptacja i jakie cechy sprzyjają przetrwaniu w różnych warunkach, w zależności od klimatu, pożywienia i zagrożenia dla gatunku.

            Ponadto uczniowie mieli możliwość prowadzenia obserwacji mikroskopowych, obserwacji zachowań zwierząt tropikalnych, jak również wzięcia udziału w pokazach i demonstracjach m.in. „Barwa i zapach jedzenia w oczach chemika”, „ Dlaczego niektóre owoce i warzywa ciemnieją i jak temu zaradzić- naukowe możliwości kontroli
            i hamowania procesu ciemnienia enzymatycznego” i wielu innych atrakcjach …

            Pełni wrażeń i nowych wiadomości, kilka minut przed północą wszyscy szczęśliwie wrócili by odpocząć przed nowymi- szkolnymi wyzwaniami.

            mgr Justyna Bodzioch

          • Do Hymnu

          • 1 października odbyło się przesłuchanie konkursowe. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pod kierunkiem pani Joli pięknie zaśpiewały przygotowane pieśni patriotyczne. Występ  został nagrany przez jury konkursu za pomocą kamery. Teraz czekamy na wyniki. Swój szkolny sukces już osiągnęliśmy, bo: - dzieci, rodzice i nauczyciele zaangażowali się we wspólne dzieło, - wszyscy uczniowie znają cały hymn i inne pieśni ,a może zarazili też innych swoim śpiewem ?. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w tym wydarzeniu.

             

        • Konkurs
          • Konkurs

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji szkolnego konkursu pod hasłem „Kolorowa Pani Jesień”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej Panią Jesień. Wysokość pracy nie może przekraczać 40 cm. Uczestnicy składają do wychowawców po jednej pracy.
            Do 1 października czekamy na prace. W wykonaniu pracy mogą pomagać rodzice, dziadkowie i bliscy.
            Liczymy na Waszą kreatywność i fantazję

          • Zmiana zajęć z basenu

          • Od 27.09. 2018 r. następuje zmiana wyjazdu na basen.
            Harmonogram:

            czwartek klasy I-III wyjazd 10.40- powrót około 13.15
            piątek klasy IV- VI oraz oddziały przedszkolne  wyjazd 11.40- powrót około 14.15

            W klasie III 2 ostatnie godziny zajęć dydaktycznych z czwartku odbywać się będą w piątek.

             

          • Budżet Obywatelski - zajęcia z nauki pływania

          • Szanowni Państwo!

             

            Bardzo serdecznie zachęcamy do wypełnienia Karty do głosowania dotyczącej Zadania: ,,Nauka pływania z elementami korekty wad postawy dla mieszkańców powiatu proszowickiego, miechowskiego oraz krakowskiego” w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego do 28.09.2018 (piątek) i pozostawienia w sekretariacie Szkoły.

            Wypełnienie karty do głosowania zwiększa szansę udziału uczniów, rodziców, opiekunów w bezpłatnym korzystaniu z zajęć basenowych.

            Karta jest dostępna na stronie internetowej Szkoły, w Sekretariacie, przy szatni oraz chętne dzieci zabrały już do domu 

            Karta_do_glosowania.pdf

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych