• Turniej szachowy

          • 11 kwietnia reprezentacja naszej szkoły z klasy I w składzie: Bartosz Frys, Bartosz Wiklik, Bartłomiej Magda i Wiktoria Skubis uczestniczyła w Turnieju Finałowym Projektu "Edukacja Przez Szachy w Szkole" w  Województwie Małopolskim. Turniej odbył się w hali sportowej Com Com Zone w Krakowie. Każdy z uczestników rozegrał 7 rund systemem szwajcarskim. ok. 500 uczestników zostało podzielonych na chłopców i dziewczynki a następnie na klasy: I, II i III.  Nasi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili i z 7 partii wygrali 3 lub 4. W rezultacie Wiktoria Skubis była na 7 miejscu w swojej kategorii, Bartosz Frys na 26, Bartłomiej Magda i Bartosz Wiklik również zajęli dobre pozycje biorąc pod uwagę fakt, że musieli rywalizować z zawodnikami posiadającymi II-V kategorię szachową. Gratulujemy pierwszoklasistom wytrwałości i umiejętności, życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

          • Best in English

          • W dniu 10 kwietnia br. uczeń klasy III naszej szkoły -Paweł Wojtaczka brał udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielaskiego. Inicjatorem i organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Celinach.

            W konkursie mogli brać udział uczniowie klas III szkoły podstawowej, dla których język angielski nie jest pierwszym językiem. Konkurs miał charakter jednoetapowy, a test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego lub jednokrotnego wyboru, uzupełnianie zdań właściwym wyrazem a także umiejętności rozumienia tekstu pisanego. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczeń naszej szkoły po dwukrotnej dogrywce zdobył III miejsce. Gratulujemy miejsca na podium i dalszych sukcesów, gdyonkurs ma na celu rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań uzdolnionych dzieci w zakresie znajomości języka angielskiego.

                                                                                                    Magdalena Kułaga

        • Wycieczka klasy VII na spektakl Zemsta
          • Wycieczka klasy VII na spektakl Zemsta

          • Dnia 27 marca 2018r. uczniowie kl. VII mieli możliwość obejrzenia w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego scenicznej adaptacji „Zemsty” Aleksandra Fredry. Sztuka odbiegała od literackiego pierwowzoru, co wprowadziło nieco w dezorientację uczniów, którzy spodziewali się ujrzeć na scenie typowych sarmackich bohaterów – porywczego Cześnika, flegmatycznego Rejenta czy śmieszącego swym gadulstwem Papkina. Przedstawienie to pozwoliło jednak spojrzeć na klasykę literatury w odmienny sposób  i skonfrontować własną wizję postaci i wydarzeń z komedii ze światem wykreowanym przez reżysera spektaklu.

          • Zebranie

          • 9.04 (PONIEDZIAŁEK) odbędzie się zebranie dla rodziców.

            Plan:

            17:00-17:30 Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Krakowie z  aspirant sztabową Panią Moniką Głogowską na temat ,,Cyberprzemoc i odpowiedzialność karna nieletnich”.

            Zachęcamy do znalezienia czasu, aby posłuchać o tym jakie zagrożenia czyhają na nasze dzieci w Internecie i co im grozi za przestępstwa internetowe…

            17:30 Spotkania z wychowawcami w klasach

            Po spotkaniach możliwość konsultacji z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów

             

          • XXI KAMPANIA WIOSENNA „ Pola Nadziei „ – Konkursy dla dzieci i młodzieży!!!

             

            • Żonkilowa poduszeczka dla chorego – podusia dla chorego stwarzająca na oddziale namiastkę atmosfery domowej. Wymiary 40/40cm, kolorystyka Pól Nadziei i motyw żonkilowy. Na prace uczniów czekamy do 30 kwietnia br.

            • Wiersz z nadzieją w temacie.. propozycja bardziej dla uczniów klas IV – VII, ale młodsi też mile widziani. Na prace czekamy do 30kwietnia.

            • Narysuję coś miłego dla chorego – konkurs plastyczny skierowany głównie do przedszkolaków i klas I – III. Temat dowolny, ważne by praca była kolorowa i optymistyczna. Format max. A4. Prace składamy do 30 kwietnia.

             

            Każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko ucznia, telefon szkoły ( 12 387 16 01 )

            i imię i nazwisko opiekuna ( Justyna Tarnawska )

             

            • Będzie również przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum w maju br. Mile widziani wolontariusze z klas IV – VII

            • Żonkilowy dzień – 27. 04. w tym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w kolorach żółci i zieleni, bądź z żonkilowymi motywami. Ten dzień będzie wyrazem solidarności z nieuleczalnie chorymi.

            • Można przekazać 1% na Towarzystwo Przyjaciół Chorych „ Hospicjum św. Łazarza”

            • Zakręceni dla Hospicjum” – całoroczna zbiórka plastikowych zakrętek.

             

            UFAM, ŻE KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!

            DOBRO POWRACA

          •   Uczniowie klas V, VI, VII wystawili Misterium Paschalne pt. „ Dobry łotr” dla całej społeczności szkolnej 28 marca br. i tym samym wprowadzili nas w świąteczny nastrój.
            Celem spektaklu było przekazanie tajemnicy wiary: 
            • Męki
            • Śmierci
            • Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
            Przygotowane treści scenariusza uroczystości przekazywały wartości, które skłaniały widzów do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem w tak ważnym dla nas czasie jakim jest Triduum Paschalne i Wielkanoc.

             


               Scenariusz spektaklu, napisany przez aktora Krakowskiego Teatru Bagatela, Marcina Kobierskiego, ukazywał problemy z jakimi dziś spotykają się ludzie oraz wartość pomocy, którą niesie Jezus Chrystus Zmartwychwstały. On cierpiał, umarł i zmartwychwstał za każdego i dla każdego z nas. Nie zapominajmy o tym budując relacje z Bogiem i drugim człowiekiem.

            Niech Zmartwychwstały Pan będzie źródłem radości i siły na każdy dzień!

                                                                                                                         Justyna Tarnawska

               

          • Konkurs palm

          • 24 marca w Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbył się finał konkursu palm wielkanocnych. Miło nam poinformować, że palma wykonana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Jolanty Nowak zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VII i gimnazjum. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do stworzenia wspólnego dzieła, także robiąc w domu kwiaty.

          • Święto Liczby Pi

          • W dniu 14 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej (3.1415926…) uczciliśmy na poważnie i na wesoło. Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny, czyli bohaterki dnia. Następnie uczniowie klas: IV, V, VI i VII rozpoczęli rywalizację konkursową, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. Nie lada wyzwaniem okazał się konkurs „Matematyczne skojarzenia” oraz „Pi razy oko”. Zwyciężyły w nich klasy V i VII.

            Drugi etap stanowiły konkursy na najciekawszy plakat o liczbie Pi oraz Maxi Pi-sanka.

            Trzeba przyznać, że wyobraźnia uczestników pozytywnie zaskoczyła komisję oceniającą pracę, z trudem udało się wskazać zwycięzców. W konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyła Sara Sauchez Lugo z klasy IV a w konkursie na Maxi pisankę zwyciężyła „żywa” pisanka w wykonaniu Julii Rosiek z klasy VII. Finałową konkurencją Święta Liczby Pi był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi. „Mistrzem Liczby Pi” został Patryk Adamczyk z klasy VII. Serdecznie gratulujemy!

            Ukoronowaniem Dnia Liczby Pi był słodki poczęstunek w postaci pi-erniczków z namalowaną liczbą PI, za które serdeczne podziękowania składamy pani Edycie Bednarczyk z piekarni Baranówka. Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków odbyło się w piątek 16 marca 2018 r. Dziękujemy za fajną zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

          • Wszyscy już mamy dosyć zimna i wyczekujemy wiosny. Aby tradycji stało się zadość, 21 marca dzieci z klas 0-II dokonały rytuału pożegnania zimy. Zanieśliśmy Marzannę nad rzekę, gdzie została pożegnana i odprawiona. Zaprosiliśmy do nas wiosnę, więc od dziś z każdym dniem powinno być cieplej.

        • Konkurs „Książka za koszyczek”. 
          • Konkurs „Książka za koszyczek”. 

          •  

            Wszystkie osoby, które do piątku 16.03 przyniosą do sekretariatu własnoręcznie (pomoc rodziców mile widziana) wykonany koszyczek wielkanocny (technika dowolna– np. wiklina papierowa, filc ) dostaną książkę w prezencie. Koszyczki zostaną wypełnione przez dzieci w trakcie warsztatów. 

          • Marzec miesiącem matematyki

          • Znalezione obrazy dla zapytania marzec miesiącem matematyki

            Dla każdego coś dobrego...smiley Zapraszamy wszystkich uczniów do licznych konkursów, zabaw zorganizowanych w szkole i poza szkołą. Miesiąc matematyki, to szkolna akcja mająca zachęcić wszystkich do utrwalania wszelkich umiejętności z zakresu matematyki w przyjemny, niecodzienny sposób. Również mamy propozycję wyjścia rodzinnego w sobotę 17.03.18 do V LO w Krakowie na     czyli Festiwal Fizyki Fizyk On 17.03.2018 w godzinach 9:00 – 15:00
            V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego, ul. Studencka 12, 31-116 Kraków.  Zobaczcie jak było rok temu https://www.facebook.com/fizykon/videos/617470968456525/

            A może konkurs plastyczny?smiley

          • Korzystając kolejny już raz z zaproszenia dyrektora Sławomira Noska na Noc Matematyki zapraszam uczniów klas starszych na ... „będzie, będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu  nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie” – śpiewa dla nas zespół Piersi w utworze Bałkanica. Spróbujemy wypełnić każde cytowane słowo w tym utworze. Hasłem tegorocznego przedsięwzięcia jest ***Światło i Dźwięk***.

            Uchylamy rąbek tajemnicy (…)16 marca w piątek o godzinie 20 koncertem uczniów XXI LO „Dźwięk Nocy” odbędzie się uroczyste otwarcie VIII edycji Krakowskiej Nocy Matematyki.

            W salach „Niskich temperatur”  dla przedszkolaków rano od godziny 9 do 12 oraz samym wieczorem od 20 przez całą NOC dla uczniów SP78 i gości zaprezentujemy m.in.:
            Poduszkowca” – proces sublimacji suchego lodu poprzez tworzenie poduszki powietrznej i unoszenie się suchego lodu nad powierzchnią stołu
            Krzyk suchego lodu” – pisk spowodowany drganiem fal akustycznych spowodowanym różnicą temperatur…
            Wystrzał z plusza” – pokazanie różnicy przewodzenia ciepła między powietrzem a wodą
            Potwór z bagien” – „zamknięcie” uwalnianego ditlenku węgla w płynie do mycia naczyń – tworzenie „ciężkiego dymu”
            Bańki z suchego tlenu” – ukazanie większego ciężaru ditlenku węgla od powietrza w formie bańki mydlanej
            Gaszenie świeczki” – zaprezentowanie gaśniczych możliwości ditlenku węgla
            Barwne cylindry” – zmiana zabarwienia zasadowych roztworów pod wpływem zmiany ich pH dzięki wydzielającemu się diltenkowi węgla
            Balon” – pęknięcie balona spowodowane sublimacją suchego lodu
            Gazowany sok” – nasycenie soku CO2 wydzielającym się z suchego lodu
            Będziemy produkować lody. W tej sali schłodzimy się do minus 80 stopni. Będziemy grać w szachy, gry logiczne i strategiczne, Xboxy i Kinecty, obserwować roboty i nimi sterować. (…)

            Zapisy u dyrekcji ilość miejc ograniczona :)

          • Informacje

          • Szkoła podczas ferii będzie otwarta w piątek 16.02.2018 r. od 8:00 do 13:00 i 22, 23.02.2018 r. od 8:00 do 16:00.

            W sobotę 17.02.2018 r. wyjadz na zimowisko do Soli - zbiórka pod szkołą 8.30

          • 8 lutego reprezentacja naszej szkoły w skladzie: Oskar Rynczak, Patryk Musielak, Franciszek Wojcieszak, Jakub Pietrzycki, Patryk Foryś, Tomasz Frys, Kuba Foryś, Emil Kowacki, Filip Stańczak, Maja Orłowska, Katarzyna Róg, Wiktoria Skubis i Bartosz Frys uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Zespole Szkół w Więcławicach. Każdy z uczestników rozegrał pięć partii. Spośród naszych uczniów Kuba Foryś zajął trzecie miejsce - gratulujemy! Dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie naszej szkoły.

          • Walentynki

          • Walentynki to coroczne święto, które swoimi korzeniami sięga w Europie Południowej i Zachodniej czasów Średniowiecza. Do Polski dotarło na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Stałym elementem Walentynek jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych katreczek, najczęściej w kształcie serca i w czerwonym kolorze, opatrzonych walentynkowym wierszykiem. Z tym świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania bliskich sercu osób upominkami w postaci bibelotów i słodyczy. Nie inaczej było w naszej szkole. W piątek 9 lutego (14 lutego wypada w ferie) po szkole kursowała walentynkowa poczta roznosząc walentynkowe kartki, listy, liściki. Nie obyło się też bez słodkiego upominku dla każdego ucznia. Smacznymi ciasteczkami częstował Samorząd Uczniowski. Opiekun samorządu pani Jolanta Nowak przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a szczególnie w ten ostatni dzień przed feriami, kiedy świadomość czekającego wolnego sprawia, że zachowujemy się nie zawsze bezpiecznie. To był naprawdę miły dzień, pełen uśmiechu, ciepłych słów i gestów. Wspaniały wstęp do ferii zimowych.

          • Proszę państwa, oto Rok!

          •   16 stycznia br. uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem Jolanty Nowak przygotowali przedstawienie, na które zaprosili młodszych kolegów i uczniów klasy trzeciej. Każdy uczeń zaprezentował jeden miesiąc w roku swoim strojem i deklamacją. Uczniowie pokazali również, że znają kolejność dwunastu miesiący i liczbę dni jaka przypada na dany miesiąc. Miłym akcentem były życzenia noworoczne dla oglądających. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało- drugoklasiści mogą więc być z siebie dumni.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę  realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

            DBI 2018 obchodziliśmy  pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Akcja miała na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie dzieci z problematyką bezpieczeństwa w Internecie.

            Dnia 8 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień poprzez wykonanie licznych plakatów i umieszczenie ich na korytarzach szkolnych, rozwiązywanie krzyżówki, utworzenie gazetki tematycznej oraz rozdawanie ulotek informujących o bezpieczeństwie w sieci. Akcja miała na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie dzieci z problematyką bezpieczeństwa w Internecie.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych