• Pierwszy Dzień Wiosny

          • Już od kilku dni dzieci z młodszych klas przygotowywały się do powitania wiosny.Były rozmowy, prace plastyczne, piosenki i szukanie pierwszych jej oznak wokół szkoły.Gdy uznaliśmy, że już najwyższy czas na nową porę roku,udaliśmy się nad rzeczkę i  pożegnaliśmy zimę wierszem: Marzanno Marzanno, ty zimowa panno, do morza popłyniesz, nie damy się zimie! Po takim zaklęciu jesteśmy pewni, że zima już nie wróci :).

          • CZYSTY ANIOŁEK

          • Przyłączamy się do akcji "Czysty aniołek". Środki czystości dla najuboższych dzieci można przynosić do szkoły.

          • Warsztaty plastyczne

          •              Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty plastyczne, na których będziemy wykonywać palmy wielkanocne. Zajęcia odbędą się 18 i 25 marca w godz. 14.00-15.30.  18 marca będziemy robić kwiaty z bibuły, a 25 marca - palmy, mile widziane wszelkie przydatne materiały: suche trawy,kwiaty, druciki,nici, sznureczki, wstążeczki i co kto ma. Prosimy również osoby, które wiedzą, jak zrobić palmę o przybycie i podzielenie się swoimi umiejętnościami.

        • CERTYFIKAT
          • CERTYFIKAT

          •      Wielu rodziców nadal stoi przed dylematem, czy lokalna szkoła jest gotowa na przyjęcie sześciolatków. Dla wszystkich pełnych wątpliwości osób mamy dobrą wiadomość - nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła przyjazna dla dziecka sześcioletniego”. Jest to duże wyróżnienie, na które zapracowali nauczyciele, dyrekcja i organ prowadzący szkołę, organizując dzieciakom jak najlepsze warunki do nauki. Kuratoryjny certyfikat przyznawany jest po wnikliwej ocenie spełnienia wysokich standardów szkoły przygotowanej na obniżenie wieku szkolnego dzieci, w szczególności w zakresie zalecanych warunków i sposobów realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

             

          • Pokaz historyczny

          •      

                      10 marca do naszej szkoły przyjechała grupa artystyczna  "Rekonstrukto", która zaprezentowała pokaz pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka".
            Uczniowie usłyszeli o zwyczajach panujących w tamtych czasach. Poznali tradycyjny strój szlachcica, różne rodzaje broni i metody walki.Podczas pokazu przeprowadzono sąd nad czarownicą, znalazł się też dzielny rycerz, który dzielnie walczył  w jej obronie.Na koniec każdy mógł z bliska przyjrzeć się zgromadzonym rekwizytom, poczuć co to dyby czy krzesło inkwizycyjne. Bardzo ciekawie przygotowana prezentacja sprawiła, że nawet najmłodsi oglądali ją z ogromnym  zainteresowaniem.

          • Zapisy do szkoły

          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I będzie trwała od 3 do 31 marca 2014r. Szczególnie zapraszamy w dniach 3 i 10 marca 2014r. w godz. 7.00-10.00 i 14.00-17.00. W pozostałych terminach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Prosimy o zabranie dowodu osobistego i odpisu aktu urodzenia dziecka.

            Karta zapisu do oddziału przedszkolnego

            Do oddziału przedszkolnego przyjmujemy dzieci  5-cio i 6-cio letnie zamieszkałe na terenie Łuczyc. W miarę wolnych miejsc, w następnej kolejności będą przyjmowane dzieci z innych miejscowości oraz dzieci czteroletnie. Szczegółowe zasady określa regulamin rekrutacji.

            Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w oddziale przedszkolnym – rodzice składają deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego. Wzór deklaracji jest dostępny w szkole i na stronie internetowej.

            Od 1 września 2014r dzieci 7-letnie oraz 6-letnie, urodzone od 1.01 do 30.06.2008r. są obowiązane rozpocząć naukę w klasie pierwszej. W razie braku gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole rodzice mogą się zwrócić do dyrektora szkoły z prośbą o odroczenie spełniania obowiązku szkolnego po przedstawieniu opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.   Dzieci urodzone w okresie od 1.07 do 31.12.2008r. na wniosek rodziców mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej.

            Karta zapisu do klasy I

          • Smok Mądragon daje radę

          • W piątek 7 marca w ramach programu  “Smok Mądragon daje radę” odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Molgą. Wzięli w nim uczniowie klas II i III. Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom znaczenia wzroku i słuchu w procesie bezpiecznego rozwoju oraz zbadanie wzroku uczniów.

            Wcześniej uczniowie mieli okazję spotkać się z policjantem panem Piotrem Hrynczukiem, który przeprowadził pogadankę dla dzieci. Zapoznał wówczas dzieci z umundurowaniem, zasadami bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uświadomił im  także, z jakimi konsekwencjami wiążą się niebezpieczne i nierozważne zachowania na drodze.  

            Dziękujemy bardzo rodzicom za przeprowadzenie pogadanek oraz podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

          • Szkoła Współpracy

          • W związku z uczestnictwem naszej szkoły w unijnym projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, w dniu 3 marca 2014 roku odbyła się w szkole debata na temat: „Współpraca w naszej szkole”. Jej głównym celem było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „ Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „Naszej szkole” ?

            Uczestnicy spotkania – rodzice, przeprowadzili na powyższy temat swoistą „burzę mózgów”.

            Końcowe wnioski, rekomendacje, pomysły, które wyłoniły się w trakcie debaty zostaną przedstawione Gronu Nauczycielskiemu Szkoły.

            Dziękuję Wszystkim uczestnikom Debaty za ich obecność i pełne zaangażowanie.

            Prowadzący Debatę - Jarosław Boruczkowski

          • W trosce o nasze środowisko organizujemy zbiórkę elektrośmieci.  Zużyte sprzęty elektroniczne, AGD i RTV  prosimy o dostarczenie na teren szkoły i złożenie przy schodach obok parkingu. Zbiórka potrwa do 10 marca br.

        • BRING ENGLISH TO LIFE
          • BRING ENGLISH TO LIFE

          • 26 lutego 2014r.  przedstawicielki na szej szkoły, Magdalena Drwal i Aleksandra Machera uczestniczyły w XI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Goszczy pod hasłem "Bring English to life", gdzie zdobyły II miejsce. Gratulujemy i dziękujemy uczennicom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

             

          • Debata dla rodziców

          •                   „SZKOŁA WSPÓŁPRACY”

            • To przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.
            • Szkoła Współpracy oznacza także to, że na co dzień rodzice i uczniowie mają wpływ na to, jak pracuje, wygląda, funkcjonuje szkoła i  jakie zasady w niej obowiązują.

             

                                                                           Drodzy Państwo !!!

            W ramach projektu „ Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, w którym uczestniczy nasza szkoła, zapraszamy Wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w organizowanej Debacie na temat: „Współpraca w naszej szkole”.

             

             

            Debata odbędzie się w Szkole Podstawowej w Łuczycach w dniu 3 marca 2014 roku o godzinie 18.00

            Orientacyjny czas trwania debaty: 2 godziny

            Temat debaty: Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „Naszej szkole”?

            Scenariusz Debaty

            1. Cel - celem debaty będzie przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:
            • Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy ?
            • Jak wygląda współpraca w naszej szkole – tzn. jak przedstawiają się relacje między trzema grupami: uczniów, rodziców, nauczycieli ?
            • W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę, tzn.: czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wygląd zewnętrzny, wyniki nauczania, zajęcia dodatkowe, bezpieczeństwo, imprezy i działania okazjonalne, stronę internetową, wizerunek, aktywność w środowisku lokalnym, itp. ?
            • Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów w związku z tym - oczekujemy?
            • Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole – działając wspólnie? Inaczej co nas w szkole np.:  irytuje, przeszkadza, drażni …
            • Co należałoby w pierwszej kolejności zmienić, poprawić, itp.?

             

            2. Debata

            • Wspólne otwarcie tzw. „skrzynki pomysłów szkoły współpracy”, odczytanie wszystkich złożonych w niej propozycji.
            • „BURZA MÓZGÓW” – każdy uczestnik debaty zgłasza wszystko, co mu przyjdzie do głowy na temat:  „Co powinno się zmienić w naszej szkole, żeby poszczególne grupy chciały się włączyć/angażować we wspólne działania na rzecz szkoły”.
            • Dyskusja, wymiana  konstruktywnych poglądów, opinii, wspólne refleksje …
            • Zebranie konkretnych pomysłów/informacji od uczestników debaty, wspólna ich analiza i obiektywna ocena …
            • PODSUMOWANIEsporządzenie notatki z przebiegu debaty a w niej wnioski, uwagi i rekomendacje.

            Masz pomysł na polepszenie działania naszej szkoły …???

            Nie siedź w domu, przyjdź, podziel się swoim pomysłem z innymi może razem wprowadzimy go w życie dla dobra nas Wszystkich !

                                                 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

                                                                                                    W imieniu Rady Rodziców:

                                                                                                            Katarzyna GAWRON

                                                                                                     Jarosław BORUCZKOWSKI

          • SZKOLENIE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

          • 24 lutego 2014r. w godz. 16.00-19.00 odbyły się warsztaty dla rodziców i nauczycieli   pt. "Jak motywować dziecko do pracy." Zajęcia prowadziły panie Ewa Flis-Kubacka oraz Katarzyna Zielińska. Poprzez udział w zajęciach dowiedzieliśmy się, od czego zależy motywacja do nauki i w jaki sposób możemy powodować, aby dzieci uczyły się chętniej i lepiej. Dziękujemy stowarzyszeniu "Pro Memoria" za współudział w organizacji warsztatów.

             

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA

          • Już Karnawał włożył maskę,

            Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!

            Wpadł jak wicher do pokoju.

            W czym? W karnawałowym stroju!

            -Cześć! Przybiegłem w odwiedziny!

            Mam wstążeczki i cekiny,

            Nut wesołych dwie kieszenie

            I do tańca zaproszenie!

                                            D.Gellner

                          Skorzystaliśmy z zaproszenia i 30 stycznia urządziliśmy bal przebierańców dla małych i większych dzieci. Do tańca i zabawy zachęcał nas wodzirej, wymyślając coraz to nowe zadania i konkursy. Kolorowe światła i najnowsze hity prowokowały do tańca nie tylko dzieci, ale też rodziców i nauczycieli, tak więc rozpętało się istne szaleństwo! Gdyby nie interwencja naszej pani Dyrektor, zabawa trwałaby pewnie do rana…/fot. w albumie/

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          •                      

                                          24 stycznia 2014r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka w odziale przedzkolnym. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, śpiewały piosenki,recytowały wierszyki i tańczyły. Zaproszeni goście nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Po występie dzieci wręczyły wcześniej przygotowane upominki, a potem wspólnie obejrzeliśmy film o naszym przedszkolu. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz tańca z babcią i dziadziusiem. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią. Zaproszeni goście licznie zgromadzili się na naszej uroczystości, co sprawiło ogromną radość wszystkim dzieciom./fot. w albumie/

             

        • WYCIECZKA NA WAWEL
          • WYCIECZKA NA WAWEL

          •  

                22 stycznia uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Zamku Królewskiego na Wawelu. Na miejscu rozdzieliliśmy się na trzy grupy, z których każda realizowała inny temat podczas lekcji muzealnej. Maluszki odbywały w zbrojowni zajęcia, których tematem było życie rycerzy i dam na królewskim dworze. Na zajęciach dzieci zapoznały się z drogą do godności rycerskiej czyli od funkcji pazia, potem giermka do pasowania na rycerza. Przy eksponatach omawiane było uzbrojenie oraz formy walki zarówno w  turniejowych szrankach jak i na polu bitwy. Przedstawiana jest także postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza. Lekcję zakończył pokaz miecza i przyłbicy.

                Tematem zajęć klasy I i II były dworskie ceremonie, a zajęcia odbyły się w skarbcu i Katedrze Wawelskiej. Uczniowie poznali organizację najważniejszych uroczystości królewskich: koronacji, zaślubin, chrzcin, pogrzebów. Omówiono również dzieje oznak władzy królewskiej (insygniów).

                 Klasa III uczestniczyła w zajęciach pt. „Taniec i muzyka na królewskim dworze” Dzieci poznały historię polskiej muzyki religijnej i świeckiej, tworzonej przy dworze królewskim. Uczestnicy zapoznali się z o dawnymi instrumentami muzycznymi, uczyli się je dzielić ze względu na sposób wydobywania dźwięku, zapoznali się z różnymi rodzajami utworów i tańców od średniowiecza do renesansu. Oglądali  we wnętrzach zamkowych obrazy, tkaniny i fryzy przedstawiające muzyków i  instrumenty.

                 Nie mniejszą atrakcją dla dzieci był pierwszy tej zimy śnieg, od którego trudno było im się oderwać./ fot. w albumie/

             

        • BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH
          • BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH

          •       20 stycznia uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Bogumiły Jamborskiej przedstawili „Baśń o dwunastu miesiącach”. Podczas przedstawienia  przenieśliśmy się do krainy, gdzie można spotkać dwunastu braci. Ponieważ w bajkach i w pogodzie wszystko jest możliwe, miesiące zamieniały się miejscami i w środku zimy zakwitły fiołki i dojrzały poziomki. Ale nie dla wszystkich miesiące okazały się pomocne: jak to w bajkach bywa, dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane.

                 Wspaniała gra aktorów i piękne kostiumy  oczarowały nie tylko najmłodszych widzów, ale również uczniów klas starszych. Dzisiaj każdy się zastanawia: z jakim miesiącem zamienił się styczeń?

          • GIMNASTYKA DLA SMYKA

          • Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce” współpracując z naszą szkołą zrealizowało projekt finansowany w ramach Konkursu Grantowego Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem projektu było zaopatrzenie szkoły w niezbędny sprzęt gimnastyczny, aby umożliwić ćwiczenia, a także organizację zawodów drużynowych. Grant w wysokości 3000 zł został przeznaczony na zakup woreczków, lasek, skakanek, hula-hop, piłek, koszulek, ławek  gimnastycznych, worków do skakania oraz szafki do przechowywania akcesoriów sportowych. Przybory są wykorzystywane w czasie trwania zajęć, ćwiczeń i zawodów. Teraz zajęcia ruchowe są bardziej atrakcyjne, dzieci chętniej ćwiczą i mają możliwość uczestniczenia w zawodach drużynowych.

             
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych