• Konkurs -Wynalazek Zmieniający Świat

          •  Zilustrujcie wynalazek, który Waszym zdaniem może zasługiwać na miano „Wynalazku zmieniającego świat”. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody, a najciekawsze prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Historii AGH i Techniki oraz na stronach internetowych uczelni.

            Regulamin

            Karta zgłoszenia

          • 95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W historii Polski, tak się składa,
            Był kiedyś ponad wiek niewoli.
            Jedenastego Listopada
            Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
            I wtedy myśl powstała taka,
            By przez szacunek dla przeszłości
            Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
            Pozostał Dniem Niepodległości.

            Narodowy Dzień Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem 12 listopada 2013r. Podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Stowarzyszenie Pro Memoria reprezentowane przez pana Jarosława Boruczkowskiego i panią Krystynę Plucińską- Surówkę, którzy starali się poszerzyć wiedzę uczniów na temat drogi do niepodległości naszego kraju. Dzieci otrzymały od naszych gości chorągiewki i śpiewniki patriotyczne, a dla starszych uczniów przygotowano konkurs wiedzy historycznej. Apel zakończyliśmy wspólnym śpiewem /fot. w albumie/.

             

             

          • ŚNIADANIE DAJE MOC

          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dnia 8 listopada w ramach programu "Śniadanie daje moc" w klasach 0-II  zorganizowano zdrowe i pożywne śnadanie. W klasie 0 i I przygotowaniem produktów zajęli się rodzice- za co serdecznie dziękujemy, natomiast uczniowie klasy II przyrządzali swoje smakowite kanapki sami. Realizacja programu ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka /fot.w albumie/.
             

             

          • CHŁOPCY Z PLACU BRONI

          • 5 listopada uczniowie klas IV-VI wybrali się na przedstawienie teatralne do Szkoły Muzycznej w Krakowie. Teatr Bohema z Bielska Białej wystawiał tam gościnnie sztukę teatralną opartą na książce Ferenca Molnara pt. ,,Chłopcy z Placu Broni”. Bardzo podobała się wszystkim gra aktorów i towarzyszące im efekty specjalne. Kontakt ,,na żywo” ze sztuką daje zupełnie inne możliwości jej odbioru.

             
             
             

             

             

             

          • KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

          •       5 listopada uczniowie klas 0-III z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Centrum Kultury i Promocji w Baranówce na koncert muzyki filmowej. Wysłuchaliśmy trzynastu utworów w wykonaniu młodych artystów uczących się gry w sekcji instrumentów klawiszowych i zespołów kameralnych pod kierunkiem Barbary Hawling, pomysłodawczyni tego cyklu. Zaprezentowane utwory to tematy muzyczne między innymi z filmów: Shrek, Piraci z Karaibów, Star Wars, Noce i Dnie, Pan Tadeusz i Czterdziestolatek Piękne wprowadzenie do utworów w wykonaniu pani Barbary sprawiło, że nawet najmłodsi słuchacze byli zainteresowani koncertem.

                  Po powrocie do szkoły uczniowie każdej klasy podzielili się z kolegami swoimi wrażeniami i wiadomościami, które zdobyli podczas wycieczki. Wystąpili: Fortepian – Maksymilian Olesiński, Szymon Gałązkiewicz, Wiktor Łach, Karolina Koster Kamila Kowacka, Magdalena Drwal, Michał Reczek, Skrzypce – Paulina Bąk, Flet – Amelia Marchewczyk, Akordeon – Karol Pawłowski, Filip Bartuś, Jakub Baran Keyboard – Filip Bartuś

            Od Kolaże

             

          • IMIENINY PATRONA

          • Dnia 5 listopada 2013r. odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu patronowi Janowi Pawłowi II z okazji imienin. Program artystyczny przygotowała pani Jolanta Nowak wraz zespołem wokalnym działającym w naszej szkole. Program dostarczył nam wielu wrażeń artystycznych oraz przesłanie, abyśmy się wzajemnie miłowali i szanowali.

             

             

        • Zielona Szkoła
          • Zielona Szkoła

          • W dniach 21-26.10.13 klasy IV i V wyjechały na zieloną szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Soli koło Żywca. Czas upłynął bardzo szybko, ponieważ pogoda nam sprzyjała i mieliśmy zajętą każdą chwilę. Codziennie przeznaczaliśmy kilka godzin na naukę, dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu – spacerowaliśmy po najbliższej okolicy, zdobywaliśmy szczyty: Kłokocz, Ochodzita i Polana, bawiliśmy wspólnie z kolegami z Goszczy się na dyskotekach, karaoke, wieczorze kabaretowym i ognisku. Wzięliśmy udział w wycieczce do Żywca, gdzie zwiedzaliśmy zabytki miasta, zespół pałacowo-parkowy, pomniki przyrody, uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej i szaleliśmy w Parku Wodnym. Druga wycieczka pozwoliła nam zobaczyć Pętlę Beskidzką: Koniaków (Muzeum Koronkarstwa) Istebną ( muzeum regionalne Izba Pamięci Jerzego kukuczki) i Jasnowice. Wspaniale wykorzystany czas na długo pozostanie w naszej pamięci./fot.w albumie/

             

             

          • XIII Dzień Papieski

          • XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu obchodzony w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach.

            Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy 13 października 2013r. Przyjmując przesłania swego Patrona i podejmując realizację jego zadań wolontariusze z klasy VI wraz ze swymi opiekunami czynnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizującej fundusz stypendialny dla dzieci z ubogich rodzin. Kwestowali w Łuczycach pod opieką pani Jadwigi Muchy oraz w Luborzycy i Kocmyrzowie pod opieką pani Magdaleny Kułagi i pani Ewy Pawłowskiej. Zebrana kwota wyniosła 744zł,80 gr. Wolontariusze to: Klaudia Król, Weronika Malara i Filip Ibek.

            Pełnomocnikiem ds. zbiórki publicznej odpowiedzialnym za zorganizowanie i rozliczenie zbiórki była p. Ewa Pawłowska.

             

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •  

                        Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przedstawiciele uczniów z różnych klas pod kierunkiem Pani Bogumiły Jamborskiej śpiewająco uczcili święto i złożyli nauczycielom życzenia. Do uczniowskich życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski oraz pani dyrektor, dziękując za dobrą współpracę wszystkim pracownikom szkoły.Podczas apelu docenione zostały również wysiłki naszych piłkarzy biorących udział w Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVII zdobywając IV miejsce.  Na zakończenie apelu pani Jolanta Nowak  zaakcentowała dzisiejszą  35 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II przedstawiając jego sylwetkę naszym najmłodszym dzieciom./fot.w albumie/


            Od den
             

             

          • Ślubowanie

          •     15 października 2013r. do grona uczniów przyjęliśmy 12 pierwszoklasistów. Jak każe tradycja, przed ślubowaniem najmłodsi uczniowie musieli się wykazać pewnymi umiejętnościami. Wszyscy świadkowie wydarzenia mogą poświadczyć, że pierwszaki  potrafią: chodzić w parach, ustawić się w szeregu, recytować  wiersze z pamięci , śpiewać piosenki, odpowiednio zachować się podczas apelu. Pani dyrektor Danuta Kozera z radością pasowała każdego z nich na ucznia naszej szkoły. W uroczystości uczestniczyli również rodzice oraz zaproszeni goście:  Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty pani Anna Szymczyk-Sierak oraz Ksiądz Proboszcz Tadeusz Majcher. Pierwszaki zostały obdarowane prezentami od kolegów, rodziców i gości. Wszyscy życzymy im jak najlepszych wyników w nauce./fot. w albumie/

             
             
             

             

          • "Może kiedyś....."

          • 11 października w  Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbył się finał konkursów Gminnej Biblioteki Publicznej. W konkursie plastycznym „Może kiedyś spełnią się moje marzenia” wzięli udział nasi uczniowie: Julia Rosiek, Wiktoria Szydło, Nikola Krzyworzeka, Aleksandra Barczyk, Krzysztof Kozioł i Tomasz Frys. Konkurs wygrała Oliwia Adamczyk, a wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni.

             
             

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W tym dniu szkoła organizuje dla dzieci zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

          • OGNISKA

          •           

                        Korzystajac z pięknej, jesiennej pogody zorganizowano ogniska integracyjne. Rodzice i uczniowie klasy IV wraz ze swoim wychowawcą rozpalili ognisko w Łuczycach 27 września, a przedszkolaki baraszkowały w goszyckim lesie 6 października. Wspólne rozmowy, zabawy i pieczenie kiełbasek na pewno spełniły swoją rolę i pozwoliły nam się lepiej poznać. Gorące podziękowania składamy rodzicom zaangażowanym w organizację imprez.

             

             

             

             

             

          • Ekologiczna bajka o Jasiu i Małgosi.

          • 25 września w ramach akcji "Sprzątane świata" uczniowie klasy IV wraz z panią Barbarą Chuchmacz przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt "Ekologiczny Jaś i Małgosia".Scenka pokazująca, jak ludzie szkodzą zwierzętom poprzez zaśmiecanie lasu i hałas wzbudziła w widzach ogromne zainteresowanie.Było wesoło, ale też pouczająco - mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wyciągną z przedstawienia odpowiednie wnioski i zastosują je w codziennym życiu.

             

             

          • Szanuj chleb powszedni...

          •      Lekcja na żywo w piekarni "Ekler" w Baranówce dostarczyła uczniom klasy III ciekawych wrażeń. Obserwacja kolejnych etapów powstawania chleba i wreszcie samodzielne przygotowanie ciasta do wypieku było nowym doswiadczeniem. Czego nauczyły się dzieci? Na pewno szaqcunku dla chleba i pracy piekarza. Trzeba mieć nadzieję,że będą o tym pamiętać przez całe swoje życie. Za miłe, gościnne przyjęcie serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Bednarczykowi i pracownikom piekarni.                                                                                                                                                                                                Bogumiła Jamborska

          • BEZPIECZNI W SZKOLE, W DOMU I NA DRODZE

          • W dniu 23 września w naszej szkole gościlismy przedstawicielki Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kakowie. Były to: nadkomisarz Dorota Gawryluk, aspirant sztabowy Jolanta Leśkiewicz oraz młodszy aspirant Beata Dulewicz. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek dla wszystkich dzieci z naszej szkoły z podziałem na grupy wiekowe.Najstarsi uczniowie zostali zapoznani z odpowiedzialnością prawną nieletnich, przepisami ruchu drogowego, zostały również omówione sprawy agresji i przemocy wobec rówieśników oraz zagrożenia pojawiające się podczas  korzystania z Internetu.

            Uczniowie klas I-III w związku z udziałem dzieci w programie "Smok Mądragon daje rady" zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, otrzymali również elementy odblaskowe.

            Przedszkolaki zapoznały się z pracą służb mundurowych, z zasadami bezpieczeństwa w szkole i na drodze, otrzymały zestaw kamizelek i czapeczek odblaskowych dla grupy oraz elementy odblaskowe dla każdego dziecka. Prosimy rodziców, aby dzieci zawsze nosiły elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach.

             

             

          • FESTYN

          •          15 września na boisku sportowym w Łuczycach odbył się Sportowo- Integracyjny Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy byli: LKS Kosynierzy Łuczyce, Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce” Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach, Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie, OSP Łuczyce, DPS w Prusach i Łyszkowicach oraz ZK w Ruszczy. Ideą wydarzenia była integracja poprzez sport i zabawę.

                      Festyn rozpoczął się mszą św. w Kaplicy p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łuczycach, po której uczestnicy imprezy przenieśli się na boisko, aby podziwiać naszych najmłodszych piłkarzy w akcji. Po meczu rozpoczęły się występy na scenie: koncert orkiestry dętej TON z Goszczy, występy solistek z CKiP w Kocmyrzowie, zespołu z DPS w Łyszkowicach i Prusach oraz Domu Dziecka w Sieborowicach. Nie zabrakło również popisów naszych uczniów: „Taniec Hiszpański” i rosyjska „Kalinka” w wykonaniu przedszkolaków, piosenki reprezentantek zespołu wokalnego oraz „Krakowiak” dzieci z klasy II.

                       Ostatnim punktem programu był koncert zespołu „Ostatni w Raju”. Oprócz występów na scenie było wiele innych atrakcji: zwierzaki, które znajdują zawsze miejsce w sercach dużych i małych, zjeżdżalnia, trampolina, dmuchany zamek, grill, kawiarenka, konkursy sportowe, stoiska promocyjne itp. Dziękujemy wszystkim organizatorom, uczestnikom i sponsorom za współpracę i udział w imprezie./fot w albumie/

             

             

          • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

          • Kalendarz dyrektora szkoły w sprawie sprawdzianu - sesja 2013/2014

            Opracowano na podstawie:

            1. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. nr 83, poz. 562, z późn. zm.).

            Termin

            Sprawa

             

            do 30.09.2013

            Podanie rodzicom (prawnym opiekunom) uczniów lub słuchaczom informacji o możliwych dostosowaniach warunków i form sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego oraz wykazu dokumentów na podstawie, których to dostosowanie może nastąpić.

            do 15.10.2013

            Ostateczny termin złożenia opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

            do 30.10.2013

            Wskazanie przez radę pedagogiczną sposobów dostosowania warunków przeprowadzenia sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uprawnionych uczniów. Zebranie od rodziców (prawnych opiekunów) uczniów lub od słuchaczy oświadczeń o akceptacji lub rezygnacji ze wskazanych warunków i form dostosowań.

            październik

            2013

            Udział w konferencji szkoleniowej dyrektorów szkół podstawowych

            do 31.10.2013

            Przekazanie drogą elektroniczną wykazu uczniów przystępujących do sprawdzianu.

            do 30.11.2013

            Zebranie przez dyrektorów od uczniów, słuchaczy i rodziców potwierdzeń prawidłowości danych przekazanych do OKE.

            do 01.02.2014

            Powołanie zastępcy przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego do przeprowadzenia sprawdzianu.

            do 01.03.2014

            Powołanie i przeszkolenie członków szkolnego zespołu egzaminacyjnego do przeprowadzenia sprawdzianu.

            do 31.03. 2014 Prezentacja uczniom i rodzicom Informacji dla ucznia dotyczącej przebiegu sprawdzianu. Zapoznanie uczniów z techniką pracy z arkuszem sprawdzianu. Zapoznanie uczniów
            z organizacją sprawdzianu w szkole.
             

            do 01.04.2014


            Stwierdzenie uprawnień do zwolnienia ze sprawdzianu na podstawie zaświadczeń laureatów i finalistówolimpiad i zaświadczeń laureatów konkursów przedmiotowych.
             

            01.04.2014

            Termin przeprowadzenia sprawdzianu.

            05.2014

            Ogłoszenie wyników sprawdzianu.

            03.06.2014

            Dodatkowy termin przeprowadzenia sprawdzianu.

            do 18.06.2016

            Przekazanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            d
             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            2. Procedur organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014.

            3. Procedur organizowania i przeprowadzania egzaminu w trzeciej klasie gimnazjum obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014.

            4. Komunikatu Dyrektora CKE z dnia 31 sierpnia 2013 r. w sprawie sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2013/2014 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych