• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

          • 13 października obchodziliśmy święto KEN będące jednocześnie świętem pracowników oświaty. W tym dniu uczniowie klasy V pod kierunkiem pani dyrektor Danuty Kozery przygotowali program artystyczny. Akademia rozpoczęła się od przywitania wszystkich zebranych, złożenia podziękowań dla pracowników naszej szkoły od pani dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców.

            Następnym punktem programu było wręczenie przez panią Annę Sierak Szymczyk nagród w konkursie "Zwolnij przy szkole" oraz przez panią dyrektor za konkurs "Cudaki dziwaki". Zostały również wręczone podziękowania dla osób biorących udział w akcji zbierania funduszy dla Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Gwoździem programu było wręczenie przez uczniów klasy V  ananasowych oskarów. Przebieg oskarowej gali jest przedstawiony poniżej....milej lektury :)

            Kategoria pierwsza. Dobre przekazanie wiadomości przez nauczyciela to podstawa dobrej edukacji. W naszej szkole każdy nauczyciel potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny. Takiego nauczyciela honorujemy tytułem: "Złoty Wykładowca"
            Oskara w tej kategorii otrzymuje pan Janusz Kieca

             

            Śmiech to zdrowie - ta dewiza powinna towarzyszyć nam wszędzie. W naszej szkole są nauczyciele, którym bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor
            To pozwala także nam zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach. Nauczyciela, któremu uśmiech stale towarzyszy w codziennej pracy nagradzamy dziś Oskarem” Żartowniś Roku”.

            Oskara w kategorii „Żartowniś roku” otrzymuje pani Justyna Tarnawska

             

            Każdego dnia spotykamy na swojej drodze większe lub mniejsze problemy. Są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy. Takiego nauczyciela nagradzamy dziś Oskarem ” Luzak Roku”.

            Oskara w kategorii „Luzak roku” otrzymuje pani Barbara Chuchmacz

             

            Niektórzy mówią i piszą, piszą imówią, znów piszą i tak tablica za tablicą. Skrupulatnie kreślą znaki graficzne. Niekiedy wolno, niekiedy się spieszą, ale zawsze w piśmie wiedzę utrwalić muszą. Świetnie przekazują wiadomości, mówiąc przy tym sporo, oczywiście z wielka korzyścią dla nas. Zdzierają sobie gardła, nadwerężają sobie gardła, aby przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Takiego nauczyciela nagradzamy Oskarem „ Złota Katarynka

            Oskara w kategorii „Złota Katarynka” otrzymuje pani dyrektor Danuta Kozera

            Kiedy rozpoczynaliśmy naukę w tej szkole, każdy z nas trochę się bał. To był strach przed nowym otoczeniem i nowymi nauczycielami. Aż nagle wśród tylu spracowanych osób pojawiła się ta jedna, jedyna. Nauczycielkę, która opiekowała się nami od najmłodszych lat postanowiliśmy nagrodzić Oskarem: "Bratnia Dusza" Nagrodę w kategorii „Bratnia dusza” otrzymuje pani Jadwiga Mucha

            Kolejna kategoria Oskarów Bizneswoman roku dla nauczyciela, który porządnie rozlicza ucznia na lekcji z nieodrobionej pracy domowej. Oskara w kategorii „Bizneswoman roku” otrzymuje pani Magdalena Kułaga

             

            Czasem, stojąc na korytarzu, widzimy błyskawicznie poruszające się ciało, któremu nie sposób nawet dobrze się przyjrzeć . Dopiero po paru sekundach dociera do nas fakt, iż nie jest to wcale jakiś niezidentyfikowany obiekt, lecz po prostu szybko przemieszczająca się osoba, która jest tak zabiegana i zajęta, że nie ma czasu nawet na krótki postój. Ale na nasze „dzień dobry” zawsze zdąży jednak odpowiedzieć.

            Oskara w kategorii „Najbardziej zabiegany pracownik szkoły” otrzymuje pani Monika Foryś

             

            Wśród naszych nauczycieli są niespotykanie spokojni ludzie! Można by się zastanowić co by było, gdyby nauczyciele nie panowali nad swoimi emocjami i zachowaniami w niektórych codziennych szkolnych sytuacjach. Są dwa wyjścia. Albo liczba uczniów zmniejszałaby się w zastraszającym tempie i nikt nie wiedziałby, gdzie ci niepokorni uczniowie niepostrzeżenie znikają. Albo też mielibyśmy co miesiąc nowych nauczycieli, bo ludzie o słabych nerwach w warunkach tzw. „normalnej” szkoły nie wytrzymaliby zbyt długo.

            Oskara w kategorii Najbardziej opanowany nauczyciel” otrzymuje Małgorzata Michalik

            Są nauczyciele, którzy mają przeróżne talenty. Najlepiej wychodzi im jednak śpiew. Znają wszystkie utwory, a co najważniejsze potrafią je wspaniale wykonać, niestety wymagają też tego od nas. Takiego nauczyciela nagradzamy Oskarem "Złoty Słowik". Oskara w kategorii "Złoty słowik" otrzymuje pani Jola Nowak Wśród naszych nauczycieli są tacy, którzy dbają o nasz stan zdrowia, przypominają o zasadach fair play, motywują do większej aktywności fizycznej. Oskara w kategorii "Sportsmen" otrzymuje pan Daniel Bednarz

            Nauczyciel, który codziennie nasiąka mądrością książek i jak dobra wróżka z bajki czaruje tak skutecznie, że książka jest naszym przyjacielem otrzymuje Oskara w kategorii „Molik książkowy”. To on od najmłodszych przedszkolnych lat zaszczepia w nas chęć czytania.

            Oskara w kategorii „Molik Książkowy” otrzymuje pani Edyta Bielecka i pani Karolina Wójcik

             

            "Przychodzę do nowej szkoły, w której będę uczył. Postaram się zrobić to jak najlepiej i z jak największą korzyścią dla uczniów. Mam nadzieję, że będę przyjacielem moich wychowanków" - tak może myśleć nauczyciel wchodzący w progi nowej szkoły. Ma nadzieję to, uda mu się wprowadzić w czyn. Nowych nauczycieli w naszej szkole postanowiliśmy uhonorować Oskarem za "Debiut Roku"

            Oskara w kategorii „ Debiut Roku „otrzymuje pani Agata Żurawska i pan Tomasz Frań

             

            Kolejnego Oskara przyznamy w kategorii „Złota rączka”. To Nagroda dla osób, którym zawdzięczamy czystość i porządek, które gwóźdź przybiją, trawę wykoszą, uwolnią dzwonkiem z czterdziestopięciominutowych uczniowskich męczarni. Nagrodę w kategorii „Złota rączka” otrzymują pani Marta Dubak i pan Krzysztof Sosin

             

            Zostały do wręczenia Oskary w kategorii „Zasłużeni dla szkoły”.

            Oskary te przyznajemy osobom, które nie pracują w naszej szkole, ale wspierają nas we wszelkich działaniach.

            Oskary w kategorii „Zasłużeni dla szkoły” otrzymują: pani Anna Szymczyk -Sierak

          • Ślubowanie

          • 11 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

            Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Danuta Kozera. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Jolanty Nowak.

            Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania, do którego przystąpiło 16 uczniów z klasy pierwszej było wręczenie legitymacji szkolnych. Uczniowie otrzymali również logo szkoły, upominki ufundowane przez zaproszonych gości i rodziców. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

          • Dzień Papieski

          • 9 października w całej Polsce obchodzony był XVI Dzień Papieski pod hasłem ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czynnie włączyli się w zbiórkę na rzecz utalentowanej młodzieży z najuboższych rodzin. Zebrana kwota 1179 zł 50 gr zasiliła konto Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
            Wolontariusze: Aleksandra Gulbińska, Alicja Gulbińska, Julia Rosiek, Martyna Krzyworzeka, Kinga Padło, Julia Kućka, Wojciech Szwarga.
            Opiekunowie: Magdalena Kułaga, Justyna Tarnawska, Jadwiga Mucha
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Znalezione obrazy dla zapytania tabliczka mnożenia światowy dzień30.09.2016r. odbył się czwarty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas III-VI w szczególny sposób w tym dniu na zajęciach matematyki trenowali tabliczkę mnożenia ( zobacz album). Pamiętajmy o trenowaniu w każdym dniu, bo bez tabliczki mnożenia w matematyce daleko nie zajdziemy, a powiedzenie " trening czyni mistrza " jest tu jak najbardziej na miejscu smiley.

            Życzymy coraz lepszych wyników w tabliczce mnożenia na czas - tylko 2 minuty dziennie - na stronach matematycznych np.  www.matzoo.pl

            Powodzeniasmiley

          • Stop przemocy!

          • 26-30.09.16r. obchodziliśmy tydzień przeciwko przemocy. Codziennie oglądaliśmy film związany ze zjawiskami przemocy i dyskutowaliśmy o nim w klasach. Wykonaliśmy gazetki klasowe, uczniowie malowali plakaty i układali hasła. Dzieci wykazały  się dużym zaangażowaniem, czego dowodem są bardzo ciekawe prace oraz sugestia jednego z uczniów, aby ogłosić rok bez przemocy bo tydzień to za mało.....W ostatnim dniu gościliśmy panią policjantkę, która przeprowadziła zajęcia z uczniami klas IV-VI.

          • 29 września uczniowie klas IV-VI obejrzeli w krakowskim Multikinie film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych".

             

          • Bieg na Camino

          • Nietypowa namiastka podróży do Santiago de Compostela na małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba

            Dnia 17.09.2015 r. o godz. 12.00 już po raz czwarty Bractwo św. Jakuba zaprosiło wszystkich miłośników biegania do Więcławic na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy  – Grzegorz Sudoł. „Radio Plus”, „Niedziela” i „Droga” zostali patronami medialnymi imprezy.

            W IV Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba  wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Więcławicach, w Raciborowicach i w Pałecznicy, przez którą biegnie Małopolski Szlak św. Jakuba. Uczniowie walczyli o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Więcławicach – P. Dyrektor Moniki Wołek. Nasza szkoła też miała swoich przedstawicieli: Aleksandrę Barczyk, Dominikę Czekaj, Gabrielę Pleczyńską, Oskara Rynczaka, Bartosza Statka, Marcina Molgę, Julię Kućkę, Julię Rosiek, Alicję i Aleksandrę Gulbińską, Wojciecha Szwargę. Uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w biegu sztafetowym na odcinku 7.5 km. Zajęli IV miejsce.

            Otrzymali pamiątkowe medale.

            W szkole na uczestników biegu czekały pyszne kanapki i ciasta przygotowane przez Radę Rodziców. Miejmy nadzieję, że w następnym roku nasza szkoła także świetnie zaprezentuje się w tym przedsięwzięciu, które przyczynia się do międzyszkolnej współpracy i jest narzędziem do wyłaniania sportowych talentów.

            Uczestnikom raz jeszcze gratuluję. Rodzicom zaś dziękuję za dowóz i współpracę.

             

            Opiekun zespołu – Justyna Tarnawska

          • Wybory do Samorządu Szkolnego

          • 23 września odbyło się ogłoszenie wyników wyborów  do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą szkoły została Julia Kućka. W składzie samorządu znalazły się również Aleksandra Gulbińska i Alicja Gulbińska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

          • Zwolnij przy szkole!

          • 23 września zosrtał rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego "Zwolnij przy szkole".Komisja konkursowa wyłoniła trzy prace, które przeszły do kolejnego etapu. Są to rysunki wykonane przez Kordiana Kałkusa,Maksymiliana Bojak i Michalinę Bojak. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w konkursie gminnym.

          • Wioski Świata

          • 21 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata". Tutaj odbyły się warsztaty "Dzień z życia w Afryce" oraz "Wśród Indian Ameryki Północnej". W czasie zajęć dzieci  wyruszyły w podróż dookoła świata. Mogliśmy zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, mogliśmy w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.

          • Kosmos

          •  W dniu 20 września 2016 r. uczestniczyliśmy w lekcji otwartej przygotowanej przez klasę szóstą pod kierunkiem pani Barbary Chuchmacz. Uczniowie zaprezentowali nam obiekty znajdujące się w Ukladzie Słonecznym, zaprezentowali ruch planet wokół Słońca oraz przedstawiły różne ciekawostki związane z Kosmosem. Pokaz był uzupełniony pogadanką utrwalającą wiadomości. Lekcja w bardzo przystępny sposób przybliżyła młodszym dzieciom sprawy związane z Kosmosem, a szóstoklasistom pomogła utrwalić zdobyte wiadomości.

            Podszas zajęć świetlicowych był ciąg dalszy zdobywania wiedzy o wszechświecie -dzieci oglądały przepiękny film animowany o  Naszym Odkrywcy, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata - "Gwiazada Kopernika". W niezwykłej epoce rozkwitającego Renesansu, astronomia miesza się z astrologią, alchemicy poszukują kamienia filozoficznego a podróżnicy dokonują wielkich odkryć.

            .

            Polecam tym, którzy chcą poznać historię Mikołaja Kopernika :)

            Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię...

          • Konkurs

          • Znalezione obrazy dla zapytania ludziki z kasztanówDzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pod hasłem „JESIENNE CUDAKI-DZIWAKI”. Do 3 października czekamy na prace wykonane z jesiennych skarbów: kasztanów, żołędzi, szyszek, dyni itp. Mogą to być ludziki, zwierzątka lub inne stworki. W wykonaniu pracy mogą pomagać rodzice, dziadkowie i bliscy.
            Uczestnicy składają do wychowawców po jednej pracy. Liczymy na Waszą kreatywność i fantazję.

          • Makulatura

          • Prosimy robić porządki w starych książkach, zeszytach :)
             zbiórka makulatury do 27.09.2016r.

             

             

          • Informacja dla rodziców

          • Osoby zainteresowane dodatkowym językiem niemieckim proszę o informację mailową na adres szkoły  lub pisemną
            (przy szatni jest lista osób chętnych). Proszę o informację zwrotną do piątku tj. 16.09.2016r.

              30 .09.2016r. będą robione zdjęcia - jak co roku – w tym dniu prosimy o odświętny strój dzieci. Pragnę nadmienić, że zakup zdjęć jest nieobowiązkowy.

            Danuta Kozera

          • Wycieczka do Energylandii

          •  

            2 września klasy V i VI wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. W ogromnym kompleksie zabawowym korzystaliśmy z atrakcji w strefach: dziecięcej, familijnej, ekstremalnej i w water parku; obejrzeliśmy pokaz multimedialny w amfiteatrze i film w kinie 7D. Pięciogodzinny pobyt upłynął bardzo szybko. Pokrzepieni posiłkiem w Don Energio udaliśmy się w drogę powrotną do Łuczyc. Zabawa była wyborna, a Energylandia i słońce „wyssały” z nas energię – wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni!

          • Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Krakowie

          • „To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić” – powiedział prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki internetowego głosowania na tegoroczną lekturę w ramach Narodowego Czytania. Wybór padł na Quo vadis.

            Narodowe Czytanie 2016, sobota, 3 września

            Dzieło Henryka Sienkiewicza będzie czytane w całej Polsce 3 września. W Krakowie wiele bibliotek i i instytucji kultury włączyło się w serię wydarzeń organizowanych z okazji narodowego czytania "Quo vadis".

            Nowohucka Biblioteka Publiczna zaprasza do parku Ratuszowego na wspólne czytanie, grę terenową i uroczyste otwarcie regału book-crossingowego na świeżym powietrzu. Klub Jagielloński poświęci autorowi Quo vadis kolejną edycję Nocy Książki z quizami i oglądaniem sienkiewiczowskiej adaptacji wybranej przez uczestników. Różne wydania powieści będą prezentowane m.in. w Bibliotece Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida.

            Wybrane wydarzenia

            PLAC CENTRALNY 12.00 - Happening teatrów działających przy NCK

            PARK RATUSZOWY 11.00-12.30 - Czytanie Quo vadis przez aktorów, bibliotekarzy i czytelników, gra terenowa

            KLUB JAGIELLOŃSKI 17.00-23.00 - Narodowe Czytanie i Noc Książki, prezentacja fragmentów Quo vadis przez członków KJ, quizy, pokaz filmowej adaptacji powieści

            MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO 12.00 - Aktorska interpretacja fragmentów Quo vadis

            OK IM. C.K. NORWIDA 10.00-13.00 - Czytanie w przestrzeni przed budynkiem, wystawa różnych wydań Quo vadis w bibliotece

            KBP FILIA NR 5 9.00-14.00 - Wspólna lektura fragmentów Quo vadis | 11.00 » Zajęcia edukacyjno-plastyczne dla rodziców z dziećmi

            ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 9.30-11.30 - Czytanie fragmentów Quo vadis przez uczniów i nauczycieli, inscenizacja uczty Nerona, quiz, wystawa okolicznościowa

            KBP BIBLIOTEKA GŁÓWNA 12.00 - Czytanie Quo vadis przed wejściem do biblioteki | 16.00 » Świat pogański i świat chrześcijański w „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wykład prof. Stanisława Stabryły

            KLUB KUŹNIA 12.00 - Wspólne słuchanie audiobooka Quo vadis i czytanie fragmentów powieści

            ŚBP FILIA NR 6 12.00 - Czytanie Quo vadis na schodach przed wejściem, quiz

            WOJEWÓDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA 12.00-15.00 - Czytanie Quo vadis w języku polskim i esperanto

            Informacje o akcji:

            http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/nc2016/o-projekcie/
            Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

            Serdecznie zapraszam do spędzenia wolnego czasu z rodziną w jednym z tych miejsc lub innym, które nie jest wymienione :).
            Mile widziane różne formy wspomnienia np. zdjęcia, rysunek, prezentacja,  wiersz, recenzja, itp... dowolność:)
            Wszystkie będą umieszczone na stronce szkoły :)

                                                                                                                     Danuta Kozera




             

          • OBIADY

          • Zawiadamiam Państwa, że od poniedziałku
            tj
            . 05.09.2016r.
            będzie do naszej szkoły dostarczany catering.
            Chętnych do spożywania posiłów będzie można
            zapisywać u pani Moniki Foryś
            w poniedziałek od godz. 7:30 do  8:30.

            Jadłospis i informacje o firmie w załączeniu.

                                                                              Danuta Kozera

            JADLOSPIS_LUCZYCE-_wrzesien.pdf

            LUCZYCE_obiady.pdf

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych