• Wigilia

• 22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Po powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Danutę Kozerę wystąpiły dzieci z klasy IIa i III pod kierunkiem pani Małgorzaty Michalik i Edyty Bieleckiej. Przedstawiony program artystyczny przypomniał uczestnikom spotkania o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

Na koniec drugoklasiści zatańczyli taniec z lampionami, który wprowadził swiąteczną atmosferę na naszą salę gimnastyczną. Po przedstawieniu odbył się konkurs kolęd, w którym uczestniczyły wszystkie klasy. Pierwsze miejsce zdobyła klasa Ia, II miejsce klasa II a i II b, trzecie miejsce - klasa VII. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną prezentację kolęd. Po konkursie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom. Na koniec uczniowie udali się do klas na spotkania wigilijne z wychowawcami.

• Konsultacje z nauczycielami

• Szanowni Państwo

Zgodnie Kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 dnia 16.12.2022 r. tj. piątek w godzinach 17.00 - 19.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami w sposób zdalny. Szczegółowe informacje i aktualizacja została wysłana do rodziców przez Librusa.

• Mobilne Planetarium w szkole

• 13.12.2022 r. naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium "Orbitek". Uczniowie mogli poznać wiele interesujących szczegółów z zakresu astronomii. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III uczestniczyły w seansie "Rakietą do planet". Dowiedziały się, jak powstało Słońce  oraz Układ Słoneczny, poznały nazwy i kolejność planet. Uczniowie klas IV - V podczas seansu "Kosmiczny zegar" zwiedziliy Planety Układu Słonecznego. Razem z Neilem Armstrongiem wylądowali na Księżycu oraz nauczyli się odnajdywać Północ za pomocą Gwiazdy Polarnej. Klasy VI – VIII oglądały z kolei seans "Miejsce Ziemi w Kosmosie - i co z tego wynika". Na koniec chętni pozowali do zdjęć w stroju kosmonauty. Planetarium wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji.

• Występy uczniów na Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym

• W niedzielę 11 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się artystycznie na Pierwszym Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Wystąpili uczniowie z klasy IV i klasy II a. Pogoda śnieżna nie pokrzyżowała planów  i wszyscy bardzo pięknie wystąpili. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów na świeżutkim jeszcze śniegu.

• Wycieczka mikołajkowa kl. Ia

• Dnia 9 grudnia klasa I a była na wycieczce mikołajkowej w Krakowie. Najpierw pierwszoklasiści brali udział w warsztatach w piekarni Piec na ulicy św. Filipa. W ramach warsztatów uczniowie piekli i ozdabiali pierniczki , a także składali mikołaje z gotowych elementów. Podczas prac prowadzący opowiadał legendy o Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem Starego Kleparza w pobliżu którego odbywały się zajęcia. Nie odbyło się też bez wspólnego  kolędowania. Po warsztatach cała grupa udała się spacerkiem na Rynek Krakowski gdzie odbywa się kiermasz świąteczny. Tam radości nie było końca łącznie z tańcami i pląsami przed sceną. Po spacerze czekała kolejna atrakcja,  którą były zabawy w krainie zabaw dziecięcych Kulkowo w Galerii Krakowskiej. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Krainę Lodu również w Galerii Krakowskiej. Wycieczka bardzo się udała. Pogoda dopisała. Dzieci wróciły zadowolone pociągiem do Łuczyc, a dla rodzeństwa i rodziny przywiozły prezenty- własnoręcznie udekorowane pierniczki i mikołaje.

• Wycieczka do Luborzycy.

• 1 grudnia 2022 r. klasa III brała udział w wycieczce do Luborzycy. Podróż odbywała się autobusem MPK linii 232. Najpierw poszliśmy do Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie - Oddziału w Kocmyrzowie. Pani Dyrektor Sabina Sitko oprowadziła nas po wszystkich bankowych zakamarkach, zajrzeliśmy nawet do bankomatu i zobaczyliśmy, jak wygląda kaseta na banknoty.

Sekretem pozostał jedynie skarbiec, do którego nie pozwolono nam wejść. Dzieci przygotowały mnóstwo nurtujących je pytań, gdyż jak wiadomo- im więcej wiemy, tym lepiej orientujemy się, czego moglibyśmy się dowiedzieć.... Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek i pamiątkowe długopisy.

Kolejnym punktem wycieczki było odebranie nagród za konkurs "Oklaski za odblaski", w którym otrzymalismy wyróżnienie. W spotkaniu zorganizowanym przez organizatora konkursu- Koomisję Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca udział wzięli podkomisarz Janusz Nowobilski z Komendy Wojewódzkiej Policji wydział ruchu drogowego, komisarz Justyna Banyś z Komendy Powiatowej Policji, Marek Kyzioł Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach, Marcin Koczyba - członek wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, redaktor Radia Kraków oraz Wiesław Wójcik - zastępca Wójta Gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Panowie Policjanci opowiedzieli uczniom jak ważnym jest bycie widocznym na drodze. Każdy otrzymał zestaw upominków  i oczywiście odblaski - odblaskową saszetkę i opaskę. Po rozdaniu nagród Pan Wiesław Wójcik oprowadził nas po urzędzie gminy, a Pani Ewelina Kałkus opowiedziała nam o ciekawostkach swojej pracy. Na zakończenie poszliśmy na pyszną pizzę do restauracji LaVerita. Wycieczka była tak obfita w atrakcje, że każdy znalazł coś dla siebie i każdy czegoś się nauczył.

• Dzień Myszki Mickey w Oddziałach Przedszkolnych

• 18 listopada nasze przedszkolaki świętowały ,,Międzynarodowy Dzień Myszki Mickey". Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane z motywem myszki Miki lub Minie oraz przyniosły maskotki myszek. Zabawom nie było końca, dzieci poszukiwały rzeczy należących do Myszki Miki, rozwiązywały zagadki, kolorowały kolorowanki z bohaterką dnia oraz oglądały kreskówkę, w której wystąpiła najsławniejsza animowana myszka świata. Na zakończenie zajęć dzieci udały się do sali zabaw, gdzie czekała na nich prawdziwa myszka Miki, z którą każdy przedszkolak mógł zatańczyć  taniec „Klubu Przyjaciół Myszki Mickey". Wszyscy bawili się wesoło i radośnie!