• Wizyta w Radiu Kraków

• 24 stycznia uczennice klasy III Emilia Banaś i Jagoda Micek uczestniczyły w audycji "Radiostrada" prowadzonym przez Pana Marcina Koczybę. Udział w audycji był dodatkową nagrodą za wyróżnienie, które otrzymała klasa III w gminnym konkursie filmowym "Oklaski za odblaski". Dziewczynki opowiadają, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo na drodze, a przede wszystkim namawiają do noszenia odblasków. Poniżej przedstawiamy fragment audycji oraz nagrodzony film.

• Szanowni Państwo

Dnia 24.01.2023 r. tj. wtorek odbędzie się zebranie zgodnie z następującym porządkiem:

godz. 17.00 - klasy I-III

klasa I a - sala numer 9

klasa I b- sala numer 14

klasa II a - sala numer 12

klasa II b - sala numer 13

klasa III - sala numer 10

godz. 18.00 - klasy IV-VIII

klasa IV - sala polonistyczna

klasa V - sala matematyczna

klasa VI - sala przyrodnicza

klasa VII - sala informatyczna

klasa VIII - sala językowa

Dnia 25.01.2023 r. tj. środa  o godz. 17:00 odbędą się zebrania w Oddziałach Przedszkolnych w salach odpowiednich grup.

• Jasełka dla Społeczności - relacja

• ,,Błogosławiona noc”, swięty czas, wyjątkowy, gdy na świat na Słowo Anioła Gabryela przychodzi Mesjasz, przynosząc nam miłość, radość, pokój – wartości tak bardzo potrzebne współczesnemu człowiekowi. Tę prawdę o Wcieleniu Chrystusa przekazali nam uczniowie z klas drugich, trzeciej, czwartej i szóstej podczas Jasełek dla Społeczności lokalnej w dniu 13.01.2023 r. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem Pani Jadwigi Muchy i Pani Justyny Tarnawskiej. W trakcie wydarzenia miała miejsce kwesta na rzecz niepełnosprawnego ucznia szkoły - Jakuba. Zostało zebrane 2260zł. Z całego serca dziękujemy za okazaną szczodrość.

Dziękujemy wszystkim za obecność, szczególne podziękowanie kierujemy do Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Pana Marka Jamborskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Pani Małgorzaty Doniec, Dyrektora Centrum Zarządzania Edukacją Pani Anny Szymczyk-Sierak, Radnych: Pani Jadwigi Łach i Pana Pawła Mazura, Sołtysa Łuczyc Pani Agnieszki Sykut, Przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Pani Danuty Sokół, Proboszcza Parafii Luborzyca Księdza Tadeusza Majchera oraz Przewodniczącej Goła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Rodziców Pani Patrycji Zgały.

Niech Radość i pokój płynące z betlejemskiej stajenki wypełniają dni Nowego 2023 Roku!
            Wszystkiego dobrego życzy Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach.

• Warsztaty umiejętnego czytania „Pana Tadeusza”

• 11 stycznia br. klasa szósta i siódma uczestniczyła w warsztatach umiejętnego czytania „Pana Tadeusza”  organizowanych przez Teatr Bagatela im. Tadeusza  Boya-Żeleńskiego.

„Pan Tadeusz” nie jest nudny i niezrozumiały!!! „Pan Tadeusz” to pełen dowcipu genialny w swojej formie utwór! Trzeba tylko umieć go czytać!

W trakcie warsztatów uczniowie usłyszeli o wierszu sylabicznym, jakim napisany jest utwór, zademonstrowano jak poprawnie stawiać średniówkę w interpretacji wiersza, każdy uczeń miał także możliwość ćwiczeń pod okiem aktora Teatru Bagatela – p. Piotra Urbaniaka.

Zdobyte umiejętności z pewnością pomogły uczniom w zrozumieniu tekstu i zapamiętaniu jego fragmentów. Będą także nieocenioną pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

• Jasełka dla Spłeczności

• W trakcie Jasełek dla Społeczności Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz swojego kolegi,  ucznia klasy drugiej Kuby. Zebrana kwota będzie przeznaczona na jego rehabilitację. Dziękujemy za zaangażowanie i  wsparcie .