• Bal Karnawałowy 2024 w Oddziałach Przedszkolnych

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją dostarczającą dzieciom wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszych Oddziałach Przedszkolnych w dniu 07.02.2024 r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, czy ulubione zwierzątka, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, Indianki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Na sali gimnastycznej, która w tym dniu zamieniła się w bajeczną salę czekały na dzieci niesamowite atrakcje: dmuchany zamek, chusty animacyjne oraz wesołe panie animatorki w rolach klownów zapewniały wspaniałą rozrywkę dla każdego małego uczestnika imprezy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Na koniec jeszcze każdy przedszkolak otrzymał balonowego pieska albo balonowy miecz.  Z pewnością ten bal na długo pozostanie w pamięci dzieci!

• Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

•  Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości przedszkolnych.  W tym roku uroczystość ta odbyła się w Oddziałach Przedszkolnych 02.02.2024 r. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej zimowej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Po części artystycznej przedszkolaki w dowód pamięci i miłości wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane mydełka. Następnie dzieci zaprosiły Gości na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami!

• Finał WOŚP w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca

• W niedzielę 28 stycznia zaprezentowała się delegacja uczniów naszej szkoły podczas finału WOŚP w naszej gminie. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z klas drugich i nasza szkolna solistka z klasy piątej Maja Orzechowska.  Maja pięknie  zaśpiewała wzruszającą piosenkę o Ojczyźnie z repertuaru Ireny Santor pt. ,,Powrócisz tu".

Uczniowie klasy II b  tj.Jakub Dulowski, Luiza Bożek, Igor Osoliński , Igor Kucharski Jagoda Jewuła, Bartosz Samsik, Bartłomiej Bełtowski, Jan Wojdon, Franciszek Wojdon, Franciszek Styrliński, Magdalena Serafin, Oliwier Gębala zaśpiewali  piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. ,,Wszystkie dzieci nasze są".

Dziewczynki z klasy II a tj. Zuzanna Wcisło, Blanka Sakłak, Lena Góral, Iga Mazur, Emilia Kot, Łucja Mazgaj zatańczyły i zaśpiewały piosenkę również z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. ,,Na raz, na dwa".

Występy obu klas bardzo się podobały. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie artystyczne w tak szczytnym celu oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu do występu.

Udostępniamy krótkie nagrania występów uczniów dostępnych również na fb strony @Łuczyce.