• Spotkanie z leśnikiem

• 19 maja klasa III uczestniczyła w spotkaniu z leśnikiem – panem Sławomirem Lorenzem. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat właściwego zachowania się w lesie. Po zapoznaniu z najważniejszymi zasadami oraz informacjami ukierunkowującymi uwagę dzieci podczas wycieczki wybraliśmy się do najbliższego lasu.

Na miejscu pan Sławomir opowiadał dzieciom o roślinach i zwierzętach zamieszkujących las oraz o pracy leśników. Spotkaliśmy ślady dzików, rozpoznawaliśmy rośliny: paproć, kopytnik, konwalię, przytulię wonną oraz niektóre gatunki drzew. Po powrocie uczniowie uzupełniali informacje w specjalnych zeszytach ćwiczeń. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały od pana Sławomira upominki związane z lasem. Bardzo dziękujemy tacie Seweryna za przeprowadzenie zajęć i oprowadzenie nas po lesie.

• Konkurs Gminny Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• Dnia 19 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ze szkół w Łuczycach, Goszczy, Karniowie i Pietrzejowicach, w którym wzięło udział łącznie 48 uczniów z różnych szkół na terenie naszej gminy. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Wyłoniono 7 najlepszych uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W grupie młodszej Jan Kot zajął 2 miejsce, natomiast w grupie starszej 2 miejsce zajął Stanisław Żółtaszek. Serdecznie gratulujemy!

Oficjalne rozdanie nagród oraz dyplomów odbyło się 19 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach. Z tej okazji uczniowie klasy 4 wspólnie z Panią Beatą Walczak przygotowali krótki program artystyczny, który zachwycił publiczność.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom!

• Dzień bez plecaka

• 22 maja 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole „dzień bez plecaka”. Wydarzenie to ponownie spotkało się z bardzo dużym entuzjazmem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Zabawa polegała na tym, aby zastąpić czymś swój plecak korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu. W tym celu posłużyć mogło wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, koszyk itp. Liczyła się kreatywność i fantazja. Uczniowie spisali się na medal. Wykazali się sporą kreatywnością oraz świetnym poczuciem humoru.

Dziękujemy za zaangażowanie!

• Podsumowanie akcji ,,GÓRA GROSZA"

• W naszej szkole jak co roku odbyła się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych  do skarbonki. Uczniowie zebrali łącznie sumę 400,54 zł. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

• Zaproszenie na koncert

• Stowarzyszenie Gmina Aktywna + zaprasza Państwa na koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się w dniu 28.05.2023 roku, godz. 17.00 w CKIP w Baranówce.

• Warsztaty z wolontariatu

• Dnia 12.05 br. uczniowie klas V-VII wzięli udział w spotkaniu połączonym z warsztatami dot. wolontariatu. Mieli możliwość wysłuchania na czym polega praca w hospicjum, dowiedzieli się jak ważne jest poświecanie czasu ludziom starszym, chorym i cierpiącym oraz mieli możliwość przekonania się, czy i jakie cechy posiadają w sobiem, które tworzą obraz wolontariusza.

W części warsztatowej uczniowie tworzyli obraz wolontariusza poprzez przedstawienie wizualne cech, które powinien on mieć. Dzięki temu, była możliwość konfrontacji własnych pomysłów i zastanowienia się, czy uczniowie posiadają takie cechy jak: empatia, wrażliwość, bezinteresowność, dobroć.

Za przeprowadzenie spotkania szczególne podziękowanie należy się dla Koordynatora Wolontariatu z Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie Pana Kacpra Idzika.

• Małopolska Tarcza Antykryzysowa

• Gmina Kocmyrzów-Luborzyca realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn: "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II.

Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.

Celem projektu jest umożliwienie szkołom przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania.

W ramach projektu szkoła otrzymała monitor interaktywny wraz z oprogramowaniem

• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• W coroczny kalendarz uroczystości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach  wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć  to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy IV  przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przypomniano w nim twórców konstytucji, okoliczności jej uchwalenia, ale przede wszystkim reformy, jakie miała wprowadzić.

Była to okazja do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy tego, że jest się Polakiem.

Mamy nadzieję, że dzięki takim uroczystościom, data 3 maja nie będzie dla dzieci już tylko dniem wolnym, ale ważnym świętem państwowym.