• Występy uczniów na Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym

          • W niedzielę 11 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się artystycznie na Pierwszym Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Wystąpili uczniowie z klasy IV i klasy II a. Pogoda śnieżna nie pokrzyżowała planów  i wszyscy bardzo pięknie wystąpili. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów na świeżutkim jeszcze śniegu.

          • Wycieczka mikołajkowa kl. Ia

          • Dnia 9 grudnia klasa I a była na wycieczce mikołajkowej w Krakowie. Najpierw pierwszoklasiści brali udział w warsztatach w piekarni Piec na ulicy św. Filipa. W ramach warsztatów uczniowie piekli i ozdabiali pierniczki , a także składali mikołaje z gotowych elementów. Podczas prac prowadzący opowiadał legendy o Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem Starego Kleparza w pobliżu którego odbywały się zajęcia. Nie odbyło się też bez wspólnego  kolędowania. Po warsztatach cała grupa udała się spacerkiem na Rynek Krakowski gdzie odbywa się kiermasz świąteczny. Tam radości nie było końca łącznie z tańcami i pląsami przed sceną. Po spacerze czekała kolejna atrakcja,  którą były zabawy w krainie zabaw dziecięcych Kulkowo w Galerii Krakowskiej. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Krainę Lodu również w Galerii Krakowskiej. Wycieczka bardzo się udała. Pogoda dopisała. Dzieci wróciły zadowolone pociągiem do Łuczyc, a dla rodzeństwa i rodziny przywiozły prezenty- własnoręcznie udekorowane pierniczki i mikołaje.

          • Wycieczka do Luborzycy.

          • 1 grudnia 2022 r. klasa III brała udział w wycieczce do Luborzycy. Podróż odbywała się autobusem MPK linii 232. Najpierw poszliśmy do Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie - Oddziału w Kocmyrzowie. Pani Dyrektor Sabina Sitko oprowadziła nas po wszystkich bankowych zakamarkach, zajrzeliśmy nawet do bankomatu i zobaczyliśmy, jak wygląda kaseta na banknoty.

            Sekretem pozostał jedynie skarbiec, do którego nie pozwolono nam wejść. Dzieci przygotowały mnóstwo nurtujących je pytań, gdyż jak wiadomo- im więcej wiemy, tym lepiej orientujemy się, czego moglibyśmy się dowiedzieć.... Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek i pamiątkowe długopisy.

            Kolejnym punktem wycieczki było odebranie nagród za konkurs "Oklaski za odblaski", w którym otrzymalismy wyróżnienie. W spotkaniu zorganizowanym przez organizatora konkursu- Koomisję Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca udział wzięli podkomisarz Janusz Nowobilski z Komendy Wojewódzkiej Policji wydział ruchu drogowego, komisarz Justyna Banyś z Komendy Powiatowej Policji, Marek Kyzioł Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach, Marcin Koczyba - członek wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, redaktor Radia Kraków oraz Wiesław Wójcik - zastępca Wójta Gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Panowie Policjanci opowiedzieli uczniom jak ważnym jest bycie widocznym na drodze. Każdy otrzymał zestaw upominków  i oczywiście odblaski - odblaskową saszetkę i opaskę. Po rozdaniu nagród Pan Wiesław Wójcik oprowadził nas po urzędzie gminy, a Pani Ewelina Kałkus opowiedziała nam o ciekawostkach swojej pracy. Na zakończenie poszliśmy na pyszną pizzę do restauracji LaVerita. Wycieczka była tak obfita w atrakcje, że każdy znalazł coś dla siebie i każdy czegoś się nauczył. 

          • Dzień Pluszowego Misia - akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia - 25.11, Szkolne Koło Wolontariatu zacheca do wzięcia udziału w zbiórce maskotek, gier i artykułów plastycznych dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie przebywających w szpitalach. Potrzeby będzie można składać w wyznaczonych punktach w szkole.

          • Podsumowanie Kampanii 19 dni przeciwko przemocy „STACJA-EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC”

          • W tym roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do projektu propagującego przeciwdziałanie przemocy. Ogólnopolska Kampania pod nazwą: „Stacja - Empatyczni Razem Mamy Moc” pozwoliła wszystkim uczniom skupić swoją uwagę na tym, co ważne: m.in. na potrzebę empatii, życzliwości, dobroci dla drugiej osoby. Uczniowie podczas realizowanych działań profilaktycznych tworzyli plakaty w temacie przewodnim, które później zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. W trakcie prowadzonych lekcji wychowawcy, szkolny pedagog, psycholog mówili o potrzebie szacunku, eliminowaniu zachowań agresywnych. Przestrzeń szkolna – materiały na gazetkach szkolnych przypominały uczniom jak ważne jest: reagowanie na wszelkie niewłaściwe zachowania uczniów, przeciwdziałanie zachowaniom przemocowym (takim jak: dokuczanie, izolowanie, stosowanie obraźliwych słów) i jak istotne jest wsparcie, dobroć, empatia drugiej osoby.

            Podsumowaniem szkolnego tygodnia przeciwko przemocy był udział chętnych uczniów w gminnym konkursie plastyczny pod  tym samym hasłem: STACJA EMPATYCZNI, RAZEM MAMY MOC!

            Uczennica klasy VII Amelia Gimza zajęła 3. miejsce w konkursie "STACJA EMPATYCZNI, RAZEM MAMY MOC!". Zdobywczyni nagrody z całego serca gratulujemy!

            W tym miejscu gratulujemy uczniom, których prace zostały przesłane do dalszego etapu są to:  Bolesław Białota klasa 2a, Jakub Korżyński klasa 2b, Wiktoria Gajoch klasa 4, Kamil Nizioł klasa 6, Aleksandra Padło klasa 6, Amelia Gimza klasa 7.

            Na zakończenie szkolnej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy „Stacja – Empatyczni, Razem Mamy Moc” uczniowie wszystkich klas wykonali zdjęcia przedstawiające hasła promujące właściwe zachowania.  Pamiętając, że każdy z nas ma moc w czynieniu naszej szkoły wolnej od przemocy.

             

            MAMY MOC W:

            1. BYCIU DOBRYMI,

            2. POMAGANIU,

            3. SZANOWANIU RÓWIEŚNIKÓW,

            4. WSPIERANIU INNYCH,

            5. TROSZCZENIU SIĘ O DRUGĄ OSOBĘ,

            6. REAGOWANIU NA KRZYWDĘ,

            7.BYCIU EMPATYCZNYMI,

            8. CZYNIENIU NASZEJ SZKOŁY WOLNEJ OD PRZEMOCY!

            KAŻDY Z NAS MA TAKĄ MOC!

          • Dzień Myszki Mickey w Oddziałach Przedszkolnych

          • 18 listopada nasze przedszkolaki świętowały ,,Międzynarodowy Dzień Myszki Mickey". Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane z motywem myszki Miki lub Minie oraz przyniosły maskotki myszek. Zabawom nie było końca, dzieci poszukiwały rzeczy należących do Myszki Miki, rozwiązywały zagadki, kolorowały kolorowanki z bohaterką dnia oraz oglądały kreskówkę, w której wystąpiła najsławniejsza animowana myszka świata. Na zakończenie zajęć dzieci udały się do sali zabaw, gdzie czekała na nich prawdziwa myszka Miki, z którą każdy przedszkolak mógł zatańczyć  taniec „Klubu Przyjaciół Myszki Mickey". Wszyscy bawili się wesoło i radośnie!

          • Kampania ,,STACJA EMPATYCZNI, RAZEM MAMY MOC!"

          • Szanowni Państwo,  

            W dniach 1-19 listopada nasza gmina bierze udział w Kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W ramach akcji wraz z innymi instytucjami, placówkami i organizacjami będziemy mówić głośno o bezpieczeństwie, szacunku, empatii i skutecznym reagowaniu na przemoc. W trakcie Kampanii będą realizowane wspólne działania na rzecz profilaktyki dotyczącej krzywdzenia.  

            W JAKI SPOSÓB PRZEBIEGA KAMPANIA?
            Placówki, instytucje, organizacje pozarządowe, które zgłosiły się do Kampanii będą przygotowywać w swoim środowisku lokalnym działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Motywem przewodnim będzie przeciwdziałanie przemocy, budowanie właściwych postaw i wzajemna nauka jak na przemoc reagować i jej skutecznie przeciwdziałać.

            HASŁO TEGOROCZNEJ KAMPANII 19 DNI TO:  STACJA - EMPATYCZNI, RAZEM MAMY MOC!  
            Powyższe hasło ma za zadanie uświadomić jak szczególnie ważna jest współpraca i działanie. Podczas trwania akcji będziemy pokazywać i uczyć młodych ludzi czym jest przemoc i w jaki sposób ją powstrzymywać. Nie tylko edukacja na temat przemocy, ale także empatia i szacunek do drugiego człowieka to kwestia fundamentalna jeżeli chodzi o skuteczne przeciwdziałanie przemocy.  Działania Ogólnopolskiej Kampanii będą rozgrywać się 1- 19 listopada 2022r. Działania profilaktyczne w szkołach naszej gminy będą rozgrywać się w dniach 14- 18 listopada.  

            Podsumowaniem Szkolnego tygodnia przeciwko przemocy będzie Gminny Konkurs Plastyczny pod tym samym hasłem: STACJA EMPATYCZNI, RAZEM MAMY MOC!
            Klasy I-III - Historyjka obrazkowa
            Klasy IV-VIII- Komiks
            Najpierw odbędzie się etap szkolny. Laureaci etapu szkolnego wezmą udział w konkursie gminnym.

            Regulamin konkursu plastycznego o tematyce profilaktyki  przeciwdziałania przemocy w szkole:

            Regulamin_konkursu_plastycznego_o_tematyce_profilaktyki__przeciwdzialania_przemocy_w_szkole_(1).docx

            ​​​​​​​Klauzula RODO:

            35847_27102022110438_Klauzula_RODO_-_konkurs_plastyczny-2.docx

          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Harmonogram zebrania 15.11.2022

            Zebranie z rodzicami uczniów klas IV-VIII - godz. 17.00
            klasa IV- sala polonistyczna (nowa część)
            klasa V - sala matematyczna (parter)
            klasa VI - sala biologiczna (nowa część)
            klasa VII - sala informatyczna (stara część)
            klasa VIII - sala językowa (nowa część)

            Zebranie ogólne dla wszystkich rodziców prowadzone przez Radę Rodziców - godz. 18.00 - górny korytarz.

            Zebranie z rodzicami uczniów klas I-III - godz. 18.20

            klasa Ia - sala numer 9
            klasa Ib- sala numer 14
            klasa IIa- sala numer 12
            klasa IIb - sala numer 13
            klasa III - sala numer 10

            Zapraszamy

          • SZKOŁA PAMIĘTA

          • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wolontariusze wraz z opiekunami udali się na cmentarz w Luborzycy. Paląc znicze wspominali tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Oddali hołd wszystkim poległym. Wcześniej wolontariuszki udały się na miejsce pamięci znajdujące się w Łuczycach, które upamiętnia tragiczną śmierć poległego podczas II wojny światowej Ryszarda Goli.

            Również w ramach akcji MEiN ,,Szkoła pamięta” uczniowie klasy VI i VII przyczynili się do odświeżenia kapliczek oraz krzyża znajdujących się na terenie naszej miejscowości. Tym działaniem pokazali jak ważna jest troska o miejsca szczególnie ważne dla społeczności lokalnej. Efekt ich pracy został uwieczniony na zdjęciach.

            Nasi uczniowie w ciągu ostatnich dni listopadowych odwiedzili również takie miejsca jak pomnik Bartosza Głowackiego w Racławicach.

             Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje ,,Znicz” i mogli przyczynić się do wspólnego upamiętnienia bohaterów oraz spontaniczną akcję sprzątania kapliczek łuczyckich.

          • Obchody Święta Niepodległości - akademia

          • 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii. Na część artystyczną złożyły się trzy programy, przedstawione przez uczniów klas IV-VIII, uczniów klasy Ia oraz przedszkolaków ze wszystkich oddziałów. W trakcie uroczystości, około godziny 11.11, zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, włączając się w ten sposób do akcji MEiN "Szkoła do hymnu". Piękne występy uczniów, będące wyrazem dziecięcego patriotyzmu, spotkały się bardzo ciepłym przyjęciem widowni i zostały nagrodzone zasłużonymi brawami. 

            11 listopada delegacja naszej szkoły w osobach Pani Dyrektor, pocztu sztandarowego i uczniów klasy VIII uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości, ktore miały miejsce w luborzyckiej świątyni oraz pod pobliskim pomnikiem Poległych Za Ojczyznę.

          • Odblaskowa moda

          •  Dnia 28.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Odblaskowa Moda.”, która miała na celu uświadomienie pieszym i rowerzystom, że to oni mogą mieć znaczny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała na celu również promowanie odzieży odblaskowej i odblasków wśród dzieci i młodzieży, ponieważ ubrania potrafią uchronić pieszego przed nieszczęściem. Uczniowie klas I-VIII bardzo chętnie i licznie zaangażowali się w akcję. Ponadto Funkcjonariusz Policji Pan Dawid Janeczek przypomniał uczniom klas I-III o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówiono również sposoby unikania ich. Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz chętnie zadawali pytania. Wszystkim zaangażowanym w akcję Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Funkcjonariuszom Policji dziękujemy.

          • Obchody Święta Niepodległości - zaproszenie

          • Centrum Kultury i Promocji oraz wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca zapraszają do udziału w uroczystości celebrowania 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w naszej gminie odbędzie się koncert Męskiego Chóru AGRICOLA Krakowskiego Środowiska Akademickiego przy Uniwersytecie Rolniczym. pt. „Hej , strzelcy wraz nad nami orzeł biały” W programie koncertu : pieśni legionowe, patriotyczne i liryczne.

            Szczegóły na plakacie.

          • Obchody Święta Patrona Szkoły

          • W piątek 4 listopada świętowaliśmy Dzień Patrona naszej Szkoły. Dzień ten poświęcony był Janowi Pawłowi II. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl słowno – muzyczny przygotowany i wyreżyserowany przez p. Jolantę Nowak. W spektaklu wystąpili mali aktorzy z klasy I a, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej.

            Motywem przewodnim spektaklu były słowa Jana Pawła II „Nigdy więcej wojny. To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”, które szczególnie brzmią dzisiaj,  kiedy za naszą wschodnią granicą wojska rosyjskie Putina prowadzą wojnę na Ukrainie.

            Piękne wiersze i wzruszające  piosenki mówiły o wojnie, która niesie zło, ból i cierpienie. Ale mówiły też  o nadziei, radości dziecięcej i modlitwie, która może sprawić, że zło uda się przezwyciężyć. Machając pięknymi własnoręcznie wykonanymi na tę uroczystość kwiatami uczniowie  śpiewali, że dziecięca wiara  może przenosić góry. Podsumowaniem była melodyjna  wzruszająca   modlitwa o pokój w wykonaniu klasy VI  inscenizowana gołębiami pokoju.

            Całość dopełniała piękna dekoracja wykonana przez p. katechetkę Justynę Tarnawską z wizerunkiem Patrona,  pod którą wszystkie klasy na koniec uroczystości złożyły kwiaty i gołębie pokoju.

          • Góra Grosza

          • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji charytatywnej "Góra Grosza." Zbiórka monet (od 1 gr do 5 zł)  trwa do lutego 2023r.

            Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
            Głównym obszarem wsparcia jest:
            a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
             

            Celem pośrednim, ale najważniejszym jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

             

            Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej Góra Grosza.

             

            Samorząd Uczniowski

            Opiekun SU: Aneta Piszczek

          • Święto Patrona Szkoły - Jana Pawła II

          •  

            Plan Uroczystości 4.11 (piątek):

            • Uroczysta akademia - trzecia i czwarta godzina lekcyjna.

            - > Hymn szkoły.

            - > Występ artystyczny uczniów.

            - > Wspólne śpiewanie pieśni.

            • Konkurs Kwiatki dla Jana Pawła II. Każdy uczeń przynosi w tym dniu do szkoły i zabiera na akademię własnoręcznie wykonane kwiaty lub gołąbki pokoju. Jeden kwiatek do wyboru: kwiatek biało-żółty, kwiatek niebieski, gołąbek pokoju. Po uroczystości wszystkie kwiaty zostaną złożone pod szkolną tablicą pamiątkową, najpiękniejsze kwiaty zostaną nagrodzone.

            Obowiązuje strój galowy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601 798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych