• 14 X 2015

          • 14 X uczestniczyliśmy w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie klas IV-VI przypomnieli historię polskiego szkolnictwa i śpiewająco składali życzenia nauczycielom. Zostały również przedstawione wyniki konkursu "Super Belfer"  i "Super Żyleta" którymi zostali pan Janusz Kieca ( zdobywca obydwu tyułów :)) i pani Magdalena Kułaga.

            Po apelu uczniowie klas I-VI pojechali na wycieczki: młodsi uczniowie do Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie, a starsi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

          • XV Dzień Papieski

          •    11 października 2015 r. w całej Polsce obchodzony był XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II- Patron Rodziny”. W tym dniu odbywały się kwesty na rzecz utalentowanej młodzieży z najuboższych rodzin.  Wzorem lat ubiegłych  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  również włączyli się w to dzieło, kwestując pod kaplicą w Łuczycach oraz w Luborzycy. Zebrana kwota w wysokości 1009,30  złotych została przekazana Fundacji –Dzieło Nowego Tysiąclecia.

                Wolontariusze:  Agnieszka Bednarczyk, Karolina Bednarczyk, Jakub Miziura,  Julia Rosiek,  Angelika Krzysiek, Sandra Walczak, Estera Wierzbińska, Julia Jachimowicz.
            Opiekunowie: Jadwiga Mucha, Magdalena Kułaga

          • Wycieczka do lasu

          • W dniu 6 października klasy I i II uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do lasu, podczas której zapoznawały się z leśną roślinnością, utrwalały wiadomości o funkcjach lasu i obserwowały wybrane okazy. Był też czas na wspólną zabawę oraz pracę w grupach. Pamiątkami z wycieczki są jesienne dary lasu: żołędzie, kasztany i szyszki.

          • Samorząd Uczniowski 2015/16

          •      Dnia 5 października 2015 r. odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. Przewodniczącym szkoły został Jakub Miziura, zastępcą Julia Kućka, skarbnikiem Aleksandra Gulbińska, a opiekunem gazetki samorządowej - Alicja Gulbińska. Gratulujemy przedstawicielom szkolnego samorządu i życzymy owocnej pracy.

          • Dzień Chłopaka w kinie

          • Okazją do miłego spędzenia czasu w kinie był obchodzony 30 września Dzień Chłopca. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z klas 4-6 wyruszyły z opiekunami do Multikina na film pt. "Klub Włóczykijów". Zabawne sytuacje i nieoczekiwane zwroty akcji w filmie dostarczyły wielu miłych wrażeń, a zupełnie nieoczekiwane zakończenie poszukiwania skarbu dało wszystkim do myślenia.

          • Ognisko integracyjne.

          •                 Jak wiadomo – jesień to piękna pora roku mieniąca się wszystkimi kolorami. Jesień to również doskonały czas na ognisko. Korzystając z pięknej pogody w niedzielne popołudnie 27.09.2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wspólne z rodzicami i wychowawczynią zorganizowali ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbaski i wspólnymi zabawami.

                            Na początku był spacer po lesie w Goszczy, w którym dzieci wraz z rodzicami mogli zobaczyć różne dary jesieni, jak i zmieniającą się pogodę na jesień.

             

            Atrakcje, które pojawiły się podczas spaceru powodowały u śmiech na twarzach nie tylko przedszkolaków, ale również i rodziców. Po dojściu na miejsce wszyscy przystąpili do pieczenia kiełbasek. Czas przy ognisku mijał bardzo przyjemnie, a zapach sprawił, że apetyt dopisywał uczestnikom spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek, jak i zabaw, które umilały wszystkim czas.

                            Takie spotkania pomagają nam docenić wartość współpracy, przyjaźni i wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że ten czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

          • Dbaj o swoje otoczenie

          • 29 września uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Barbary Chuchmacz przedstawili program artystyczny o ochronie przyrody. Koleżanki i koledzy z pozostałych klas i oddziałów przedszkolnych otrzymali mnóstwo wskazówek, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy. Ciekawy scenariusz sprawił, że dzieci z duzym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Teraz tylko trzeba przestrzegać poznanych zasad :).

          •  28 września dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Tutaj mogliśmy się zapoznać z wieloma zjawiskami fizycznymi samodzielnie wykonując przeróżne doświadczenia. Sprawdziliśmy, jak powstaje wir wodny, tęcza, jak kolorowa tarcza staje się biała, a płaski wzór w naszych oczach zyskuje trzeci wymiar, jak powstają dźwięki oraz wielokrotne odbicia w lustrze…to tylko niektóre z wielu elementów ogrodu, które pozwalają na zgłębienie tajemnic świata. Słoneczna pogoda umiliła nam pobyt w ogrodzie, przez co wycieczkę możemy uznać jako wyjątkowo udaną.

          • Przedszkolaki robią sok.

          •   Przedszkolaki wiedząc, że witaminy zawarte w sokach owocowych są najzdrowsze dla naszego organizmu postanowiły zrobić sok. Dlatego też 24.09.2015 r. przyniosły do przedszkola różne owoce i warzywa. Z pomocą Pani Iwony – mamy Oli, która przyniosła urządzenie do robienia soku – sokowirówkę, przystąpiliśmy do pracy. Jednak zanim zaczęliśmy działać utrwaliliśmy wiadomości dlaczego sok z wyciśniętych owoców jest dobry i zdrowy.

             

                       Dzieci przygotowały na stolikach przyniesione przez siebie owoce i warzywa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wrzucały i wyciskały sok. W pierwszej kolejności zrobiliśmy sok z samych jabłek, a potem z samej marchewki, aby poczuć pojedynczy smak i ocenić, który jest lepszy. Zwyciężyła w tej konkurencji marchewka. W następnej kolejności był sok wieloowocowy, który zyskał miano hitem dnia, gdyż tak posmakował przedszkolakom, że każdy upominał się o dolewkę. Na zakończenie wykonaliśmy sok z czerwonych buraków, który pozostawił na naszych twarzach piękne wąsy. Wszystkim smakował zrobiony samodzielnie soczek.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          •  25.09.15r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nasi uczniowie poświęcili dzisiaj więcej czasu na matematykę. W klasie I były to różnorodne gry matematyczne,a klasy II-VI zmagały się z tabliczką mnożenia. Młodsi uczniowie rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej, starsi wzięli udział w konkursie "Mistrz klasowy z tabliczki mnożenia". W klasie IV najlepszy okazał się Wiktor Sykut, w V- Patryk Adamczyk, a w VI- Piotr Ślusarczyk. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do codziennego, 2min. ćwiczenia w domu, gdyż za miesiąc pobijamy swoje rekordy!

          •  

             

             

             

             

             

             

            Dzisiaj, podczas apelu zostały przedstawione wyniki wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym poraz kolejny została pani Jolanta Nowak. Gratulujemy!

             

        • Policjant w przedszkolu
          • Policjant w przedszkolu

          • W dniu 10.09.2015 r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów.Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

            Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

        • Rozpoczęcie roku
          • Rozpoczęcie roku

          • 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W czasie wakacji w szkole wiele się zmieniło,niektóre sale zostały przebudowane, powiekszone, odnowione, została dobudowana sala świetlicowa. Uruchomiliśmy również drugi oddział przedszkolny dla dzieci czteroletnich. Wraz ze zmianami wstąpiła do nas nowa energia i zapał do pracy. Życzymy wszystkim uczniom dobrego startu!

              

        • Bezpieczne wakacje
          • Bezpieczne wakacje

          • Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na podwórku i dużo podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły! Chcielibyśmy trochę o was zadbać, żeby ta zabawa była udana od A do Z, bez smutnego zakończenia.

            Oto kilka rad, które warto zapamiętać, żeby wakacje były super bezpieczne i przyjemne:

            l

            NAD WODĄ

            Niestety, bardzo dużo wakacyjnych wypadków ma miejsce właśnie nad wodą. Pierwsza zasada jest najważniejsza: zawsze, ale to ZAAAAWSZE wchodzimy do wody tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Muszą być w pobliżu, żeby reagować w razie, gdyby coś wam się działo. Możecie też pomóc dorosłym zadbać o wspólne bezpieczeństwo. Kąpać się należy tylko w miejscach do tego przeznaczonych, strzeżonych. Tam czuwa ratownik! Jeśli na plaży widzicie czerwoną flagę – oznacza ona zakaz kąpieli. Najwidoczniej morze jest tego dnia niebezpieczne. Biała flaga – wszystko ok, można śmiało się pluskać w wodzie.

            Leżycie sobie na ręczniku, opalacie się i postanawiacie skoczyć do wody. UWAGA! Rozgrzana skóra + zimna woda może = szok! Dlatego wchodzimy do wody powoli, a wodą ochlapujemy się stopniowo, żeby nasz organizm zdołał przygotować się na zmianę temperatury. Jeśli już przebywacie w morzu lub jeziorze i poczujecie dziwne dreszcze – natychmiast wychodźcie na brzeg i pędem do opiekunów. To oznacza, że dzieje się coś niedobrego, możecie stracić przytomność i utonąć!

            Jeszcze inna sytuacja dotyczy korzystania z różnego rodzaju sprzętów wodnych: łódek, kajaków, rowerów wodnych itp. Pamiętajcie, że każdy powinien mieć na sobie kamizelkę ratunkową. W razie wpadnięcia do wody pomoże ona utrzymać się na powierzchni. To dotyczy także dorosłych, niech nie będą tacy odważni. Kamizelki są dla wszystkich, bo z wodą nie ma żartów!


            OPALANKO

            Tutaj też trzeba uważać. Nawet jeśli nie leżycie plackiem na plaży, to przecież opalacie się w ruchu. A co za dużo, to nie zdrowo. Skóra potrzebuje specjalnych kremów z filtrami ochronnymi. Na głowę dobrze jest zakładać jakąś jasna czapkę – może być z daszkiem albo kapelusik, jak kto woli. Będziecie modnie wyglądać i jednocześnie ochronicie głowy przed przegrzaniem, które może być niebezpieczne.








            ROBALE

            W lecie musimy uważać na osy i szerszenie. Te pierwsze bardzo chętnie lecą poczęstować się naszymi słodkościami. Te drugie mocno kąsają, a ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne! Uważajcie więc z jedzeniem lodów lub pączków na plaży. Tam osy tylko na to czekają. Jeśli już jecie, to przyglądajcie się każdemu kolejnemu gryzowi żeby nie połknąć czasem osy, która przysiądzie sobie na przysmaku!!! A najlepiej to zrezygnować ze słodkości na plaży, bo przecież można je zjeść później! Kiedy spotkacie gdzieś gniazdo os, to przenigdy nie rzucajcie w nie kamieniami, nie dotykajcie go, tylko uciekajcie jak najdalej. Wściekły rój os lub szerszeni może nawet zabić. Jeśli gniazdo jest blisko waszego domu powiedzcie o tym rodzicom. Oni powinni zadzwonić po strażaków – ci mają specjalne stroje i sprzęt, dzięki któremu usuną nieproszonych gości.



            W LESIE ZIELONYM

            Las jest piękny latem, ale bardzo biedny. Często ze względu na gorąco i suszę drzewom grożą pożary. Musimy więc im pomóc. Jeśli maszerujemy przez lat, to nie zostawiajmy w nim śmieci, zwłaszcza szklanych butelek. Padające przez nie promienie słoneczne mogą wywołać ogień. W ogóle nie wolno śmiecić w lasach, ani trochę! Podobnie sprawa ma się z ogniskami. Można je rozpalać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, a po udanej zabawie ognisko trzeba zalać wodą. Jeśli rozpalimy ogień w lesie i stracimy nad nim kontrolę, to zginie wiele biednych zwierząt, ptaków i drzew. A tego na pewno nie chcecie. Uważajcie także na zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i domowe. Absolutnie nie bierzemy na ręce nietoperzy, nie głaszczemy lisów gdy podejdą – mogą nas ugryźć i zarazić wścieklizną, a to oznacza pobyt w szpitalu! Nie zaczepiamy obcych psów ani kotów. Więcej o spotkaniach z psami przeczytacie tutaj:



            BURZA

            Nawet Ci, którzy się nie boją burzy powinni pewne rzeczy wiedzieć. Jeśli zaskoczy nas gdzieś burza, to nie chowajmy się pod drzewami. One przyciągają pioruny. Jak najszybciej powinniśmy schować się w jakimś budynku , bo te posiadają piorunochrony! Można też skryć się w samochodzie. Powyłączajcie telefony komórkowe, żeby one nie ściągnęły błyskawic!




            ZGUBY I KOLEDZY

            Zgubiliście gdzieś na plaży rodziców? Nie możecie ich znaleźć? Podejdźcie do ratownika lub kogoś dorosłego i poproście o pomoc. Powiedzcie jak się nazywacie, ile macie lat i skąd przyjechaliście. Ratownicy przekażą sobie wiadomość za pomocą krótkofalówek a potem pomogą szukać rodzinki. Uważajcie także na różnych koloniach i obozach. Czasem w towarzystwie pojawiają się różne głupie pomysły. Jeśli tylko macie wrażenie, że mogą się źle skończyć – nie bierzcie udziału w takich zabawach. Nie musicie nic nikomu udowadniać, że jesteście fajni czy odważni. Jeśli to ma się zakończyć wypadkiem – nie warto! Nie bierzcie też niczego do jedzenia gdy częstuje nim ktoś zupełnie obcy. Lepiej być ostrożnym.

            Uff… Prawie koniec. Jeszcze tylko uważajcie na siebie na drogach. Zawsze możecie zrobić nasz kwiz, żeby sprawdzić ile wiecie o ruchu drogowi. No! Tak przygotowanych możemy was puścić na wakacje. Bawcie się wesoło, wracajcie cali i zdrowi!

            Informacje zaczerpnięte ze stony www.dladzieci.pl

          • PODRĘCZNIKI

          • Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016 znajduje się w zakładce "O szkole".

          • Informacja o ewaluacji zewnętrznej

          •  

            W dniach 1.06.2015 do 15.06.2015 przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w czterech obszarach działania Szkoły:

            1. Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.

            2. Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

            3. Uczniowie są aktywni.

            4. Zarządzanie szkołą lub placówką służy jej rozwojowi.

            Szczegółowy raport dostępny jest na stronie internetowej http://www.npseo.pl/action/raports .

            We wszystkich obszarach Szkoła otrzymała wysoki stopień wypełniania wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r.

            Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu badania. Więcej informacji przekazane będzie na pierwszym zebraniu z rodzicami we wrześniu 2015r.

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2014/15

          •       26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/15. Podczas uroczystego apelu pani dyrektor Danuta Kozera podsumowała cały rok szkolny, podkreślając szczególne osiągnięcia szkoły i poszczególnych  uczniów, oraz dziękując rodzicom za współpracę.

                   Pożegnaliśmy szóstoklasistów, a nastęnie  po raz ostatni spotkaliśmy się w klasach, gdzie rozdano świadectwa i nagrody. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych