• Czysty Aniołek
          • Czysty Aniołek

          • Informujemy o ponownym przyłączeniu się do akcji "Czysty Aniołek" organizowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły. Prosimy o przynoszenie do szkoły środków czystości przeznaczonych dla dzieci z najuboższych rodzin i o składanie ich w swojej klasie do poniedziałku, 27 kwietnia.

          • Konkurs recytatorski.

          • 17 kwietnia 2015r. Estera Rymaszewska i Julia Rosiek wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kocmyrzowie pt. "Bo poezja śpi w Krakowie..." Gratulujemy Julii zajęcia III miejsca.

          • 16 kwietnia 2015r. odbyła się pogadanka na temat: " Poszanowanie mienia publicznego i konsekwencje prawne takich czynów" prowadzona przez st. sierżanta Przemysława Kostera - pracownika Komisariatu Policji w Słomnikach.

          • Informujemy, że w roku szkolnym 2015/16 zostanie uruchomiony w naszej szkole oddział przedszkolny dla dzieci 4 letnich.

          • Gratulujemy naszej uczennicy, Gabrysi Gawron kolejnego sukcesu w Turnieju Judo Dzieci w Sosnowcu, na którym zdobyła III miejsce.

        • Warsztaty profilaktyczne
          • Warsztaty profilaktyczne

          • 31 marca odbyły się warsztaty profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania agresji i przemocy wśród rówieśników. W zajęciach prowadzonych przez pana Grzegorza Kołacza z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Ufamy, że udział z w warsztatach poprawi relacje między uczniami oraz pozwoli na lepszą komunikację i współpracę w grupie rówieśniczej.

             

          • Wielkanoc

          •  30 kwietnia 2015r. odbył się uroczysty apel z okazji zblizających się Świąt Wielkanocnych, podczas którego uczniowie klasy II , przy wsparciu trzecioklasistki, Estery Wierzbińskiej zaprezentowali  przedstawienie o tematyce światecznej.Część apelu została poświęcona 10 rocznicy śmierci naszego patrona, Jana Pawła II, która przypada w czwartek, 2 kwietnia. Na koniec do wszystkich popłynęły świateczne życzenia ze strony Pani Dyrektor i Samorządu Szkolnego./fot. w albumie/

          • Pomóżmy potrzebującym !!!

            Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie materialne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dzięki pracy zespołu charytatywnego i szkolnych kół Caritas możemy do nich dotrzeć.  Podzielmy się artykułami spożywczymi, sypkimi, posiadającymi długi termin przydatności do spożycia, pasteryzowanymi oraz artykułami higienicznymi . Artykuły te można składać w naszej szkole do piątku tj. 27 marca do kosza na ten cel przeznaczonego. Niech radość na twarzy bliźniego będzie zapłatą za ten gest ofiarności i ludzkiej życzliwości, tak by nikt nie zasiadł przy pustym stole w ten jakże radosny czas Wielkanocy.     Dziękuję !!!        Justyna Tarnawska   

          • Opłata basenowa za II okres wynosi 200 zł. Bardzo proszę o jak najszybszą wpłatę. 

                                                                                                                                  Danuta Kozera

          • Idziemy przez wioskę wesołym pochodem
            Niesiemy Marzannę na szumiącą wodę
            Radują się drzewa, weselą się domy
            Niesiemy Marzannę chochoła ze słomy

                            W. Chotomska  „Marzanna”

            20 marca dzieci z klas 0-III wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie palenia/topienia  Marzanny*, przyniesionej przez Radka z klasy II. Trzecioklasiści również  spalili wykonane w tym celu kukiełki.  Podczas wycieczki mieliśmy również  okazję obserwować zaćmienia słońca, dzięki okularom podarowanym przez mamę Oskara.

            Tradycji stało się zadość, Marzanna spalona i utopiona, od jutra wiosna :))).

            *Marzanna – słowiańska bogini symbolizująca zimę i śmierć, również nazwa kukły przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono na znak pożegnania zimy i przywołania wiosny.

          • Warsztaty plastyczne

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI NA KOLEJNE WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE WE CZWARTEK 19 MARCA W GODZ. 16.00 - 18.00 W NASZEJ SZKOLE :-)

          • Konkurs Mini Playback Show

          •  Konkurs odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r. w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy , Baranówka 6 , o godz. 10:00

            Cel konkursu:

            -możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością

            - rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych i tanecznych

            - wpływanie przez sztukę na wrażliwość estetyczną, postawy, obyczaje i kulturę uczniów oraz atmosferę budowania wzajemnych relacji

            - zachęcanie do czynnego udziału w imprezach muzycznych

            • Tematyka:

            Prezentacja programu artystycznego polega na zabawie w naśladownictwu gwiazd muzyki polskiej lub zagranicznej (od muzyki klasycznej do współczesnej ) poprzez jak najwierniejsze wcielenie się w rolę, imitując ich śpiew i taniec przy wykorzystaniu autentycznych utworów jako playbacku, w przygotowanych we własnym zakresie strojach i rekwizytach.

            Regulamin

            Dzieci z przygotowanymi nagraniami zgłaszają się do wychowawców do 24 marca.

        • Konkurs
          • Konkurs

          • Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza dzieci z klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej do udziału w konkursie literacko-plastycznym zatytułowanym "List do Franciszka".

            Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać list do Ojca Świętego, Papieża Franciszka oraz zilustrować go własnoręcznie wykonanym obrazkiem. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie wydanej przez Instytut książki!

            Prace należy nadsyłać do 31 maja 2015 roku. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu! Zapraszamy do udziału!


             

            SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE:  http://idmjp2.pl/index.php/pl/edukacja/konkursy-dla-dzieci/1005-list-do-franciszka

            GORĄCO ZACHĘCAM!!!

            Opiekun konkursu w naszej szkole: Justyna Tarnawska

        • Warsztaty plastyczne
          • Warsztaty plastyczne

          • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatch plastycznych dla rodziców i dzieci, podczas których chcemy wykonać ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny – (niedziela 29 marca godz. 10.00 kaplica w Łuczycach).

            Warszaty odbędą się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach w soboty: 14 i 21 marca w godz. 12.00-14.00.

               Mile widziana głowa pełna  pomysłów i materiały , zachęcamy także by dzieci same pod okiem rodziców wykonały ozdoby na szkolny kiermasz!

            Organizatorzy:  Rada Rodziców, Edyta Wilkosz, Justyna Tarnawska

          • Zapisy do oddziału przedszkolnego i do klasy I

          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I będzie trwała od 9 do 31 marca 2015r. Szczególnie zapraszamy w dniach 9 i 16 marca 2015r. w godz. 10.00-18.00. W pozostałych terminach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Prosimy o zabranie dowodu osobistego i odpisu aktu urodzenia dziecka.

            karta_zgloszenia_przedszkole_2015_2016.pdf

            OSWIADCZENIA.pdf

            Do oddziału przedszkolnego przyjmujemy dzieci  5-cio i 6-cio letnie zamieszkałe na terenie Łuczyc. W miarę wolnych miejsc, w następnej kolejności będą przyjmowane dzieci z innych miejscowości oraz dzieci czteroletnie. Szczegółowe zasady określa regulamin rekrutacji.

            Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w oddziale przedszkolnym – rodzice składają deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego. Wzór deklaracji jest dostępny w szkole i na stronie internetowej.

            deklaracja-oddzial-przedszkolny

            Od 1 września 2015r dzieci 7-letnie oraz 6-letnie są obowiązane rozpocząć naukę w klasie pierwszej. W razie braku gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole rodzice mogą się zwrócić do dyrektora szkoły z prośbą o odroczenie spełniania obowiązku szkolnego po przedstawieniu opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.  

            Karta zapisu do klasy I

          • Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

          • W dniu 4.02.2015 roku uczniowie klas IV,V,VI naszej Szkoły wraz ze swoimi Wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Krakowie oraz na Zamek Królewski na Wawelu.

            W Muzeum Archeologicznym, które swoją działalność zaczęło w lutym 1850 r. pod nazwą  Muzeum Starożytności, uczniowie zwiedzali m.in.:

            •wyroby z kości i ciosów mamuta odkryte w Jaskini Mamutowej (datowane na 20 tys. lat p.n.e.) oraz zdobione ostrza z rogu renifera pochodzące z Jaskini Maszyckiej (datowane na ok. 15 tys. lat temu). Znaleziska z jaskini Maszyckiej są pierwszymi i jak dotąd jedynymi "dziełami sztuki" paleolitycznej w Polsce;

            •kolekcja glinianych figurek kultowych i malowanych naczyń z Bilcza Złotego na Ukrainie z okresu neolitu

            •wyposażenie grobu "księżniczki scytyjskiej" (ozdoby ze złota i srebra) z kurhanu w Ryżanówce na Ukrainie (ok. III w. p.n.e.)

            •zespół zabytków z grobu wojownika huńskiego (żelazny miecz, okucia łuku refleksyjnego oraz ozdoby ze srebra i złota) z Jakuszowic koło Kazimierzy Wielkiej (ok. V w. - okres wędrówek ludów);

            •kamienny posąg Światowida (IX w.) znaleziony w roku 1848 w rzece Zbrucz na Ukrainie;

            •skarb monet (m.in. Mieszka I i Bolesława Chrobrego) oraz ozdób srebrnych z Pleszowa w Nowej Hucie (XI w.);

            •kolekcja zabytków staroperuwiańskich kultur Mochica i Chimu, zebrana w Peru przez Wł. Klugera, a dostarczona do Muzeum w latach 1876 i 1878 (fot.3);

            •sarkofagi egipskie z mumiami (IV w. p.n.e.) z badań Tadeusza Smoleńskiego w Egipcie, przekazane w 1908 r.;

            •kolekcja zabytków archeologicznych i numizmatycznych z tzw. Muzeum Polowego Wojska Polskiego, gromadzonych w czasie II wojny światowej przez żołnierzy Armii Polskiej na Bliskim Wschodzie, przekazane do Muzeum w 1947 r. (fot.4);

            •unikalny skarb 4212 żelaznych grzywien siekieropodobnych (IX w.), odkryty w 1979 roku przy ul. Kanoniczej w Krakowie.

            Muzeum Archeologiczne w Krakowie jest instytucją naukowo-badawczą i oświatową. Gromadzi, opracowuje, przechowuje i konserwuje zabytki archeologiczne oraz upowszechnia wiedzę o dziejach i kulturze najstarszych społeczeństw.

            Zamku Królewskiego na Wawelu nikomu chyba nie trzeba przedstawiać…wspomnieć tylko wypada, że w końcu pierwszego tysiąclecia n.e. Wawel zaczął odgrywać rolę ośrodka władzy politycznej. W wieku IX był głównym grodem plemienia Wiślan. Pierwszy historyczny władca Polski Mieszko I z rodu Piastów (około 965-992), jak również jego następcy: Bolesław Chrobry (992-1025) i Mieszko II (1025-1034) obrali Wawel na jedną ze swych siedzib.

            Zamek oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, uczniowie nasi zwiedzili m.in.:

            • Skarbiec koronny i zbrojownie
            • Salę Kazimierza Wielkiego
            • Salę Jadwigi i Jagiełły
            • Salę z paradną bronią

            a także wystawę „Wawel zaginiony”, który wzbudził w  uczniach chyba największe wrażenie. Kontynuuje ona tradycje dwóch poprzednich wystaw poświęconych historii wzgórza wawelskiego, zorganizowanych w pobliżu reliktów rotundy śś. Feliksa i Adaukta (Najświętszej Marii Panny), wzniesionej na przełomie w. X i XI. Sale wystawowe obejmują m. in. budynek dawnych kuchni królewskich i wozowni. Wyjątkowy charakter wystawy polega na połączeniu różnych typów ekspozycji muzealnej. W obrębie rezerwatu archeologiczno-architektonicznego, poza zabytkami architektury z różnych okresów zabudowy wzgórza, są eksponowane w sposób tradycyjny obiekty pochodzące z badań archeologicznych oraz modele budowli. W jednej z sal można podziwiać bogatą kolekcję renesansowych kafli.

            Reasumując, wycieczka naszych uczniów miała charakter edukacyjny, ale także wzbudziła u nich zainteresowanie historią Polski i uświadomiła im jak w sumie nie daleko mieszkają od miejsc, które uważane są za kolebkę polskości…

            Na koniec wszyscy-bez wyjątku- musimy pamiętać, że „Naród, który traci pamięć o swojej historii, traci także swoją tożsamość”.

            opracował:

            Jarosław Boruczkowski ( W miejscu tym składam serdeczne podziękowania Dyrektor Szkoły oraz Wychowawcom klas IV,V,VI – za możliwość uczestnictwa w wycieczce.)

        • Walentynki
          • Walentynki

          • 13 lutego odbył sie apel z okazji Walentynek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Jolanta Nowak. Z tej okazji wszystkie dzieci otrzymały lizaki, a wybrańcy- walentynkowe kartki. Podczas spotkania zostały również rozstrzygnięte konkursy samorządu: Góra Grosza, oraz konkurs ze znajomości kolęd, w którym kolejne miejsca zajęły: I- Julia Rosiek, II- Monika Urbanowska i III-Gabriela Gawron. Zwyciężczyniom składamy serdeczne gratulacje :).

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych