• Igrzyska Sportowe w Luborzycy

          •  

             

            12 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  XXVI Gminnych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych pod hasłem "Żyjmy w pokoju we wspólnej Europie", które odbyły się w Szkole Podstawowej  w Luborzycy.

            W Igrzyskach wzięło udział 8 szkół z Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Uczniowie rywalizowali między sobą w 7 konkurencjach, w któych mogli zmierzyć swoja siłę, szybkość, zwinność, wytrzymałość i współpracę zespołową.

            W klasyfikacji ogólnej reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce - gratulujemy!

             

            Nasi uczniowie doskonale sobie poradzili w wielu konkurencjach:

            Rzut piłką lekarską:

            I miejsce Estera Rymaszewska

            III miejsce Maciej Gawron

            Rzut lotką do tarczy:

            II miejce Monika Urbanowska

            Skok w dal:

            III miejsce - Krystian Wilk

            Przeciąganie liny dziewcząt:

            II miejsce- Estera Rymaszewska, Patrycja Rodak, Wiktoria Pleczyńska, Karolina Bednarczyk

            Przeciąganie liny chłopców:

            II miejsce - Krystian Wilk, Natan mazur, Maciej Gawron, Piotr Ślusarczyk

          • Dnia 22 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami przyszłorocznych pierwszoklasistów. Zapraszamy!

          • Zawody Sportowe w Goszycach

          •    8 czerwca 2015r. reprezentacja klas I-III w składzie: Kordian Kałkus kl 0, Patryk Musielak kl I, Aleksandra Barczyk kl II i Wiktor Sykut kl III brała udział w zawodach sportowych w Goszycach. W pięciu konkurencjach współzawodniczyli ze sobą uczniowie siedmiu szkół z terenu naszej gminy. W atmosferze dobrej zabawy drużyny do końca dzielnie walczyły o medale.

               Pierwsze miejsce tradycyjnie przypadło szkole w Goszycach, drugie zajęła reprezentacja Kocmyrzowa, a trzecie - uczniowie z Łososkowic. Nasza drużyna była najlepsza w przeciąganiu liny, i w tej konkurencji pokonała wszystkie szkoły. Ola Barczyk uzyskała najlepszy wynik w rzucie do celu spośród wszystkich uczestników zawodów. Cała drużyna doskonale zaprezentowała się na tle uczniów z innych  szkół: miała jednolity, sportowy strój, trzymała się zawsze razem, zawodnicy pomagali sobie nawzajem. Gratulacje dla Was za piękną postawę i godną reprezentację naszej szkoły!

          • Zwierzątkowo

          • 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka gościliśmy zwierzątka ze sklepu pana Jakuba Martuszewskiego "Bazyliszek" . W czasie spotkania dzieci poznały wiele egzotycznych stworzeń, mogły pogłaskać agamę i warana, okręcić węża dookoła szyi a także sprawdzić, czy jeż ma ostre kolce.

            Obserwowaliśmy zmianę kolorów kameleona oraz jego osobliwy sposób zdobywania pokarmu. Najmniej przyjazny okazał się olbrzymi pająk ptasznik, którego nie mogliśmy dotykać, a za najmilsze zwierzątko został uznany żółw. Dziękujemy panu Adamowi Przewoźnikowi za współudział w organizacji i finansowaniu spotkania.

          • Fizyka dla smyka

          •  

            12 maja odbyły się zajęcia prowadzone przez przedstawiciela Akademii Nauki  z serii  "Fizyka dla smyka". Tym razem tematem spotkania był dźwiek. Dzieci miały okazję do eksperymentowania i odkrywania tajników powstawania i rozchodzenia się dźwięków. Atrakcyjna forma zajęć, a także możliwość uczestniczenia każdego uczestnika w pokazywanych doświadczeniach sprawiły, że dzieci były bardzo zadowolone z zajęć.

          • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

          • Dnia 14 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięły udział dzieci z klas 0-III z sześciu szkół z terenu naszej gminy ( Goszcza, Goszyce, Łososkowice, Karniów, Kocmyrzów, Łuczyce) oraz z Przedszkola Samorządowego w Dojazdowie.

             Jury konkursu w składzie:  Dyrektor CKiP w Baranówce Agnieszka Brodowska , instruktor sekcji wokalno-instrumentalnej w CKiP Paweł Dys, radna Łuczyc Jadwiga Łach w swojej ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wiekowych, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny oraz umiejętności wokalne. Gościem wydarzenia była pani kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Anna Szymczyk Sierak. 

            Konkurs został zorganizowany przez zespół nauczycieli klas 0-III.  Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie ufundowało nagrody specjalne dla zdobywców pierwszych miejsc oraz udział w warsztatach CKiP  w czerwcu dla wszystkich uczestników konkursu.

            A oto wyniki konkursu:

            W kategorii klas 0

             I miejsce: Kinga Leszczyńska z Przedszkola  w Dojazdowie ( z akompaniamentem Madzi Bebak)

            II miejsce Natalia Aleksandrowicz (SP Kocmyrzów)

            III miejsce Martyna Szczałba (SP Łososkowice).

            W kategorii klas pierwszych:

            I miejsce Mikołaj Jakubowski  (SP Łuczyce)wraz z żołnierzami: Kacprem Kowalskim, Tymkiem Przewoźnikiem i Frankiem Wojcieszakiem.

            II miejsce Gabriela Nowak (SP Kocmyrzów)

            III miejsce Julia Doniec (SP Goszcza)

            W kategorii klas drugich:

            I miejsce Paweł Małysa  (SP Karniów)

            II miejsce Nikola Szczałba (SP Łososkowice)

            III miejsce Aleksandra Barczyk (SP Łuczyce)

            W kategorii klas trzecich:

            I miejsce Aleksandra Rozpondek (SP Karniów)

            II miejsce Magdalena Cieślik (SP Karniów)

            III miejsce Hanna Jungiewicz  (SP Goszcza)

            Gratulujemy wszystkim laureatom! Dziękujemy firmie  Ekler za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          •  

            4 maja 2015r.odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pana Janusza Kiecy. Montaż słowno- muzyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną był dla uczniów lekcją historii i patriotyzmu. Informacje zdobyte na uroczystości zostały uzupełnione podczas kolejnych zajęć, już w klasach.

             Utrwalmy: Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

             

            Postanowienia konstytucji

            Jej wstępnym etapem było Prawo o sejmikach z 24 III 1791 roku oraz Prawo o miastach (królewskich) z 18 IV 1791 roku. Pozostawiała ustrój stanowy, z pewnymi drobnymi zmianami: znacznie uszczuplono wpływy magnaterii na elekcję, Senat i zarząd kraju, wykluczając z sejmików szlachtę nieposesjonatów, stanowiącą najgorliwszą klientelę magnatów. W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono burżuazyjnym cenzusem posiadania. Mieszczanom zatwierdzono prawo nabywania dóbr i uzyskiwania nobilitacji.
            Utrzymując poddaństwo Konstytucja pozbawiała szlachtę prawa najwyższej zwierzchności wobec poddanych, przyjmując ich "pod opiekę prawa i rządu krajowego". Indywidualne umowy chłopów z dziedzicami o zamianę pańszczyzny na czynsz teraz nie mogły już być samodzielnie unieważniane przez szlachtę.
            Jan Matejko, Konstytucja 3 maja 1991 roku (fragm.). 1891 Postanowienia Konstytucji centralizowały państwo, znosząc odrębność między Koroną i Litwą, wprowadzając jednolity rząd, skarb i wojsko. Za religię panującą uznano katolicyzm, przy zupełnej tolerancji innych, uznanych przez państwo wyznań. Konstytucja wprowadziła trójpodział władzy: władzę ustawodawczą miał sprawować dwuizbowy Sejm, składający się ze szlachty-posesjonatów (204 posłów) i 24 plenipotentów miast.
            Zmniejszono znacznie rolę Senatu, instrukcje poselskie, konfederacje i liberum veto zostały zniesione, decyzje miały zapadać zwykłą większością głosów. Kadencja Sejmu trwała 2 lata, posiedzenia zwoływane były w razie potrzeby, co 25 lat miano zwoływać Sejm w celu poprawy konstytucji. Władzę wykonawczą przyznano królowi wraz z Radą, tzw. Strażą Praw, złożoną z prymasa i 5 ministrów: policji, pieczęci, czyli spraw wewnętrznych, interesów zagranicznych, wojny i skarbu, mianowanych przez króla. Ministrowie odpowiadali przed Sejmem za podpisane przez siebie akty. Król był przewodniczącym Straży, miał prawo nominacji biskupów, senatorów, ministrów, urzędników i oficerów, w razie wojny sprawował naczelne dowództwo nad wojskiem.
            Zniesiono wolną elekcję, po śmierci Stanisława Augusta tron miał być dziedziczny, tylko w razie wymarcia rodziny królewskiej szlachta miała wybierać nową dynastię. Konstytucja zapowiadała reorganizację sądownictwa, postulując konieczność stworzenia stale urzędujących sądów ziemskich i miejskich oraz sprawujących nad nimi nadzór w drugiej instancji Trybunałem Koronnym i sądem asesorskim.
            Próba przeprowadzenia reform została przekreślona już w połowie 1792 roku. Przyczyniła się do tego Targowica i wkroczenie wojsk rosyjskich do Rzeczpospolitej.
            Konstytucja 3 Maja była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Do tradycji trzeciomajowych nawiązywały później różne kierunki polityczne, dosyć dowolnie interpretując idee ustawy zasadniczej z 1791 roku.

        • Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
          • Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

          • UWAGA RODZINY  WIELODZIETNE !

            RUSZA  PROJEKT  „PIERWSZY DZWONEK”

            Informujemy, że w br. realizowana jest druga edycja projektu „Pierwszy dzwonek” .

            Projekt zakłada przyznanie wsparcia materialnego uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z rodzin wielodzietnych , wychowujących przynajmniej 3 dzieci.

            Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać kwoty 684 zł .

            Wszyscy członkowie rodziny mający status ucznia winni zamieszkiwać na terenie województwa małopolskiego.

            Kwota wsparcia w ramach projektu wyniesie do 150 zł na ucznia i może być przyznana tylko jeden raz.

            Udzielone wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie do zakupu artykułów edukacyjnych , w tym szkolnych, oraz pomocy dydaktycznych  w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponagimnazjalnej.

            Rodziny spełniające powyższe kryteria , chcące wziąć udział w projekcie i skorzystać z pomocy , proszone są o pilny kontakt z tut. GOPS – Dział Świadczeń Rodzinnych  w celu  uzyskania szczegółowych informacji oraz   pobrania  deklaracji uczestnictwa w projekcie .

            Prawidłowo wypełnione deklaracje przyjmowane są w siedzibie GOPS w  terminie do 12 maja  2015 r

            Więcej informacji udzielają pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych

             tel. 12 387 11 71

          •   W dniu 18 marca 2015 roku Naszą Szkołę odwiedziła Nancy Cambel nauczycielka z Kanady, pracująca i mieszkająca w Toronto.

            W trakcie spotkania dzieci poznały smak produkowanego w Kanadzie syropu klonowego, pokazała kanadyjskie banknoty, które tym różnią się od naszych, że są wykonane z trudnozniszczalnego tworzywa sztucznego.

            Uczniowie klas IV-VI zadawali pytania dotyczące Kanady, a autor pierwszego pytania, w nagrodę za odwagę otrzymał w prezencie koszulkę reprezentacji kanadyjskich hokeistów.

            Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a Nancy była bardzo zadowolona chwaląc Naszych uczniów za aktywność i dobrą znajomość języka angielskiego.

            List, który otrzymaliśmy od Nancy:

             Thank you again for letting me come to your class,  I had  great time!  You obviously are a great teacher - your student's English is excellent!

            I hope you are enjoying your long weekend.  Our Labour Day long weekend is the first weekend in September.  Monday is the holiday, and school always starts on Tuesday.  We do have a long weekend in May - Victoria Day Weekend.  A celebration of Queen Victoria.

            I will write more later.  I wanted to send you an email right away so I do not lose your email again.  My niece is coming soon for a visit.  Have a great day.

          • Dzień Ziemi

          •          W sobotę 25 kwietnia, w ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi nasza szkoła wraz ze stowarzyszeniem "Nasze Łuczyce", przy udziale OSP Łuczyce i LKS Kosynierzy zorganizowały akcję wspólnego sprzątania naszej miejscowości. Mieszkańcy porządkowali tereny wokół swoich posesji, a uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami oczyszczali tereny w okolicy szkoły. W trakcie akcji zostały też posadzone kwiaty jednoroczne przy szkole, na stacji PKP oraz thuje przy remizie OSP Łuczyce.


            Po sprzątaniu, Stowarzyszenie i OSP zaprosiły uczestników na kiełbaskę z grilla, a dla najmłodszych dzieci zorganizowane zostały gry i zabawy na boisku Kosynierów.Na boisku wielofunkcyjnym rozegrano Mini-Turniej Piłki Siatkowej, w którym wzięły udział drużyna OSP Łuczyce i Reprezentacja Mieszkańców. Zwyciężyła drużyna OSP wynikiem 2:0.


            W imieniu wszystkich uczestników akcji „Dzień Ziemi” w Łuczycach dziękujemy odpowiednim służbom tj. powiatowi, gminie, LP i PKP za uprzątnięcie przydrożnych rowów a sponsorom za pomoc w organizacji: przede wszystkim Gminie Kocmyrzów-Luborzyca za wsparcie finansowe na zakup zieleni , sklepom w Łuczycach ( Państwa Kadeli, Pani Pietrzyk i Pani Okońskiej ) za wsparcie rzeczowe, a firmie MPGO za dostarczenie i  zebranie worków ze śmieciami.

        • Wizyta strażaków
          • Wizyta strażaków

          • 28 kwietnia odwiedzili naszą szkołę strażacy z łuczyckiej OSP. Przyjechali najnowszym nabytkiem – supernowoczesnym wozem strażackim MAN. Mieliśmy okazję zapoznać się z jego budową oraz wszechstronnymi możliwościami. Podczas spotkania pan naczelnik Paweł Łach oraz pan prezes Michał Łach zachęcali naszych uczniów do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej,  w której młodzież przygotowuje się do odpowiedzialnej i jakże pożytecznej służby w ochotniczej straży pożarnej, niosącej bezinteresowną pomoc w wypadkach i pożarach. Były również podarunki – uczniowie otrzymali od naszych strażaków kamizelki oraz opaski odblaskowe, a nauczyciele – osłony przeciwsłoneczne. Serdecznie dziękujemy!

          • Występ koła teatralnego

          • 21 kwietnia uczniowie Koła Teatralnego „Gramy!” wystąpili na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie w ramach XXX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”. Przedstawiliśmy inscenizację baśni Jerzego Ficowskiego pt. „Złote owce”. Serdecznie dziękujemy pani Basi Węgrzyn za przywiezienie dekoracji i rekwizytów na miejsce spektaklu.

          • W piątek, 24 kwietnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbył się Gminny Konkurs Mini Playback Show. Przedstawicielami naszej szkoły byli: w kategorii  klas 0-III Olivier Pawłowski- który zdobył wyróżnienie, a z klas IV-VI Julia Rosiek i Szymon Bednarczyk  zajęli II miejsce. Gratulujemy :).

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601
        798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce
        Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych