• Konkurs plastyczny "#10 sekund" - rozdanie nagród

          • Dnia 4 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Kocmyrzowie-Luborzycy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Interdyscyplinarny w Kocmyrzowie-Luborzycy w ramach kampanii 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży. 

            Z radością informujemy, że z naszej szkoły zostały nagrodzone uczennice:

            - trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy IIa Emilia Kot (kategoria wiekowa klasy I-IV)

            - wyróżnienie zdobyła uczennica klasy V Kinga Ciężadło (kategoria wiekowa klasy V-VIII)

             

            Serdecznie gratulujemy!

          • Spotkanie z aktorem w Szkolnym Kole Teatralnym

          • Około 20 osobowa grupa uczniów naszej szkoły należy do Szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez katechetę, p. Kamila Syca. W ramach zajęć uczniowie poznają kulisy pracy aktora, pokonują lęk związany z wystąpieniami publicznymi, a także pracują nad swoją dykcją. Na zajęcia, które odbyły się w dniu 1.12.2023, p. Kamil zaprosił gościa specjalnego. Był nim Pan Tadeusz Dylawerski – aktor, reżyser i mim. Dzielił się z naszymi uczniami swoim doświadczeniem związanym z pracą w teatrze i planach filmowych. Opowiadał o różnicach w przygotowywaniu aktora do występu na deskach teatru i do występu w filmie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Część z nich zastanawia się czy nie zostać w przyszłości aktorami, stąd też padło pytanie o to jak wejść w branżę aktorską. Pan Tadeusz opowiadał m.in. o castingach i o współpracy z agencjami artystycznymi.

            W drugiej części spotkania, nasz gość poprowadził próbę jasełek, których premiera zaplanowana jest na 12.01.2024.

            A dokładnie miesiąc później na ekrany kin wchodzi film „Sami swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. Pan Tadeusz zagrał w nim jedną z ról. W kogo się wcielił? Na to pytanie odpowiedź można znaleźć tylko w kinach!

          • Wycieczka do kopalni soli w Bochni

          • W dniach 29 i 30 listopada klasy I-III uczeestniczyły w ycieczce do kopalni soli w Bochni. Już sam zjazd górniczą windą był nie lada atrakcją, a to dopiero początek. Po zjechaniu na dół usłyszeliśmy historię powstania kopalni i związaną z tym legendę. Przewodnicy opowiedzieli nam, jak dawniej wyglądała praca w kopalni i jakie niebezpieczeństwa groziły górnikom. Potem pojechaliśmy górniczą kolejką na spotkanie ze Skarbnikiem. Kopalniana postać snuła opowieści o historii kopalni, a dzieci miały okazję pochwalić się zdobytą wcześniej wiedzą. Każdy otrzymał upominek- woreczek soli z kopalni. Po spotkaniu ze Skarbnikiem poszliśmy do kaplicy, a stamtąd przeszliśmy do miejsca, gdzie można było zjeść posiłek, odpocząć i kupić pamiątki. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, cyt. jednego z uczniów: "... warto było pojechać na tą wycieczkę, na prawdę warto..."

          • PRELEKCJA DLA MŁODZIEŻY

          • Jak chronić zdrowie psychiczne , kształtować właściwe postawy wobec problematyki używek, uzależnień i powodów wejścia w obszar zachowań ryzykownych to główne tematy, z którymi zostali zapoznani uczniowie klas VI-VIII podczas prelekcji zorganizowanej dn. 28 listopada 2023 r. przy współpracy z GOPS w Kocmyrzowie – Luborzycy. Podczas spotkania uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu, wzbogaconego interesującą prezentacją, prowadzonego przez przedstawiciela Fundacji Proesterno, brali również udział w dyskusji, podczas której wymieniali się swoją wiedzą i doświadczeniami na dany temat. Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy oraz Fundacji Proesterno dziękujemy za prelekcję oraz współpracę.

          • Spotkanie z misjonarką

          • W środę 22.11.2023, na zaproszenie katechety, p. Kamila Syca, naszą szkołę odwiedziła Pani Marzena Kurek, misjonarka. Opowiadała o swoim doświadczeniu misyjnym w Ziemi Świętej, w której spędziła 9 miesięcy pracując w ośrodku dla osób z niepełnosprawnościami. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.  Po prelekcji słuchacze mieli możliwość zadawania pytań. Dopytywali m.in. o to skąd pomysł na wyjazd do Ziemi Świętej, jakich ludzi udało jej się w tym czasie poznać i czy tęskniła za domem. Poniżej fragment zapisu rozmowy z p. Marzeną, której całość niebawem ukaże się w Echu Afryki i innych Kontynentów – czasopiśmie poświęconym misjom w Kościele:

            Jak to się stało, że zdecydowałaś się na wyjazd misyjny do Jerozolimy?

            Może zacznę od tego, że zawsze miałam w sercu pragnienie wyjazdu do jakiegoś odległego kraju, aby służyć drugiemu człowiekowi, z tym, że zawsze bardziej na cel misyjny brałam pod uwagę Państwa Afryki. Początkiem 2023 roku rzuciłam dobrą pracę w biurze, która nie dawała mi do końca spełnienia, bo gdzieś głęboko czułam, że jestem stworzona do innych, „większych” rzeczy. W marcu 2023 roku pojechałam na kilkukrotnie przekładaną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Różnorodność kultur, której doświadczyłam na miejscu sprawiła, że zaczęłam myśleć o powrocie. Nie wiedziałam tylko jak i kiedy. Przy okazji wizyty w Ein Karem, nasza przewodniczka wspomniała  że właśnie w tym miejscu siostry prowadzą dom dla dzieci i młodych osób z niepełnosprawnościami psychicznymi i fizycznymi, w którym potrzebują i przyjmują wolontariuszy z całego świata. Po powrocie do Polski skontaktowałam się z tą placówką i zadeklarowałam chęć przyjazdu. Cała organizacja zajęła mi kilka miesięcy. W tym czasie gromadziłam pozwolenia, zaświadczenia, dokumenty potrzebne do wizy dla wolontariusza, bilety itp. Warto tutaj myślę dodać, że nie wyjeżdżałam z żadną organizacją, więc wszystko to załatwiałam sama. No i takim sposobem, 1 października 2023 roku wylądowałam na lotnisku w Tel Awiwie rozpoczynając swoją 9-cio miesięczną przygodę z wolontariatem.

            Jak ten czas wpłynął na Ciebie jako człowieka?

            Zmienił moje serce. Uwrażliwił na drugiego człowieka. Dał inne spojrzenie na otaczający nas świat. Nauczył doceniać moje sprawnie fizycznie ciało i widzieć błogosławieństwa w małych rzeczach.

            Czy zamierzasz jeszcze kiedyś wyjechać na misje?

            Bardzo bym chciała… Ciągle w sercu mam Afrykę… Czy się uda? Czas pokaże…

          • Psia lekcja

          • 20.11 uczniowie klasy 3a i 3b mieli możliwość uczestniczyć w lekcji "Mój przyjaciel pies".  W trakcie zajęć dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą sposobu zachowania się względem zwierząt; wykonały zadania w grupach oraz poznały różne zawody, w których pies pomaga człowiekowi. Atrakcją lekcji było dla dzieci spotkanie z psem Tofikiem. Uczniowie mieli możliwość pogłaskać i nagrodzić zwierzę smakołykiem.

            Lekcja odbyła się w ramach programu "Psia lekcja". 

          • Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada  2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

            W naszej szkole zostały przeprowadzone  egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów klas IV-VIII. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

             Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Seweryn Lorenz, Maja Orzechowska, Julia Zawalska, Wiktoria Skubis i Katarzyna Róg.

            Gratulujemy!

          • Rozwiązanie konkursu plastycznego dla klas IV-VIII

          • W ramach obchodzonego w naszej szkole "Tygodnia przeciw przemocy"  został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas IV-VIII. Plakaty konkursowe były tworzone przez zespoły klasowe na godzinach wychowawczych. Uczniowie zaprezentowali bardzo kreatywne prace, które teraz z dumą mogą oglądać na szkolnym korytarzu. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy był bon na pizzę z wychowawcą o wartości 150 zł. 

            Tematyka projektu klasowego dla uczniów klas 4-8 (do wyboru jeden temat):

            1. Bądź wzorem do naśladowania-  sylwetka wzorowego ucznia naszymi oczami. Uczniowie stworzą plakat na którym narysują sylwetkę ucznia/uczennicy - przy narysowanej postaci napiszą cechy wzorowego ucznia z którego można brać przykład.

            2. Zgrany zespół klasowy-  czyli jaki? Uczniowie stworzą plakat z propozycjami dbania o dobrą atmosferę w klasie,  prawidłowe relacje, przedstawią czym dla nich jest pojęcie zgranej klasy.

            Zapraszamy do obejrzenia prac, wśród których znajduje się wynik konkursu.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Na całym świecie 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Dzień ten to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

            W naszej szkole w tym dniu odwiedził wszystkie oddziały przedszkolne oraz klasy I-VIII Miś Henio.
            Henio z wielką radością machał do wszystkich osób, które spotkał w tym dniu- bardzo mu się spodobała nasza szkolna społeczność! Zarówno małe dzieci, uczniowie jak i nauczycieli witali go z dużym uśmiechem.
            Miś Henio dla uczniów klas I-III przygotował szczególne zadania, które były związane z życzliwością i dobrymi uczynkami. Natomiast starsi uczniowie otrzymali od Henia cytaty, które dotyczyły życzliwości, czynionego dobra, relacji międzyludzkich. Henio wychodząc z naszej szkoły zostawił nam wszystkim zadanie: Bądźcie dla
            siebie dobrzy i życzliwi.

            Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Heniem za rok i okaże się czy wypełniliśmy to zadanie wzorowo.
            Dużo życzliwości dla nas wszystkich!

          • KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ GOPS I ZESPÓŁ INTERDYSCYPLINARNY W KOCMYRZOWIE- LUBORZYCY ROZSTRZYGNIĘTY

          • W dniu 21 listopada 2023 r. Komisja Konkursowa oceniła prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs.
             
            Hasło tegorocznego konkursy brzmiało:   „ #10 sekund”
             
            Przy ocenie prac, Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:
                 zgodnością pracy z tematem konkursu,
                 samodzielnym wykonaniem pracy
                 oryginalnością pracy,
                 pomysłowością autorów,
                 estetyką pracy.

            Komisja Konkursowa wsród przesłanych prac nagrodziła z naszej szkoły
            następujące osoby:
              
            Kategoria I: uczniowie klas I – IV szkół podstawowych:
             
            Miejsce trzecie zdobyła Emilia Kot -uczennica klasy 2a
              
            Kategoria II: uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych:
              
            Wyróżnienie zdobyła Kinga Ciężadło- uczennica klasy 5.
             
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy przygotowali prace konkursowe. Poniżej zamieszczamy dyplomy uznania dla każdej osoby biorącej udział w konkursie.

          • Dzień Myszki Mickey w oddziałach przedszkolnych

          • W 1928 r. narodziła się Myszka Mickey – znana na całym świecie postać z kreskówek dla dzieci, których twórcą był Walt Disney.

            17 listopada nasze przedszkolaki świętowały ,,Międzynarodowy Dzień Myszki Mickey” 🐭. Tego dnia dzieci przyszyły do przedszkola ubrane z motywem Mickey oraz brały udział w wielu zabawach tanecznych, ruchowych i plastycznych. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków okazało się spotkanie z Myszką Mickey i Myszką Minnie, które tego dnia zawitały do naszego przedszkola. Ile było radości, uśmiechu i zadowolenia!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

          • Zmiana organizacji ruchu przy Szkole Podstawowej w Łuczycach

          • W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach od dnia 16.11 br. tj. czwartek zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, którą przedstawiono na załączonej grafice.

            Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

            Jednocześnie informujemy że w dalszym ciągu wjazd na teren Szkoły Podstawowej w Łuczycach jest możliwy wyłącznie od strony ul. Pod Lipami.

          • Zbiórka z okazji ,,Dnia Pluszowego Misia"

          • Szanowni Państwo!

            Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny włącza się w międzynarodową akcję pod hasłem ,,Dzień Pluszowego Misia", który obchodzony jest 25 listopada. Wraz z Fundacją Mam marzenie, z którą współpracujemy od wielu lat pragniemy zorganizować w naszej szkole zbiórkę dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Będziemy zbierać nowe pluszowe maskotki, gry, zabawki, książeczki oraz materiały plastyczne. Ważne, aby zbierane przedmioty były nowe, gdyż tylko takie mogą trafić na oddziały onkologiczne. Liczymy na Państwa wsparcie i Wielkie Serce. Przyniesione przedmioty można składać do pudełek przy wejściach do szkoły do dnia 22 listopada. Dziękujemy.

            Opiekun SKW Jadwiga Mucha, Kinga Jagiełka

          • Konkurs na zeszyt przeczytanych ksiażek

          • Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na:

            ,,Najpiękniejszy zeszyt przeczytanych książek’’

            Uczniowie klas I-III prowadzą swój zeszyt , w którym przedstawiają swoje wspomnienia, odczucia po przeczytanej książce (np. rysunek, forma pisemna).

            Swoje zeszyty uczniowie oddają do biblioteki szkolnej do końca maja 2024 r.

             

            Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Prosimy rodziców o zakupienie zeszytu/ notesu i zachęcania dzieci do wyrażenia swoich wrażeń, odczuć po przeczytaniu książki.

            Konkurs służy rozwojowi czytelnictwa, kreatywności i umiejętności wyrażania emocji  wśród dzieci.

            Zapraszamy

          • Akcja ,,Kawiarenka z książkami"

          • W naszej szkole funkcjonować będzie ,, Kawiarenka z książkami”- raz w miesiącu chętni uczniowie będą promować wypożyczanie książek młodszym uczniom poprzez dyżur w bibliotece szkolnej na przerwach międzylekcyjnych.

            Zapraszamy chętnych uczniów do zgłaszania się  i aktywności bibliotecznej na przerwach międzylekcyjnych.

             

            Małgorzata Nowak- Wierzbowska

            Biblioteka szkolna

          • GÓRA GROSZA

          • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji charytatywnej pt. Góra Grosza. Zbiórka monet trwa do 29 lutego 2024 r.

            Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
            Głównym obszarem wsparcia jest:
            a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
             

            Celem pośrednim, ale najważniejszym jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

             

            Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej Góra Grosza bo jeden grosz czyni różnicę.

             

            Samorząd Uczniowski

          • Dofinansowanie z programu GAZ-SYSTEM dla Edukacji

          • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Łuczycach  jest  uczestnikiem programu GAZ-SYSTEM dla Edukacji. Wsparcie finansowe  umożliwiło nabycie sprzętu sportowego do prowadzenia zróżnicowanych zajęć oraz gier zespołowych  podczas zajęć z wychowania fizycznego.

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 9 listopada 2023 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel upamiętniający ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia oraz uświadamiający, że to jedna z najistotniejszych dat w naszym kalendarzu. Po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Mogliśmy cieszyć się wolną Ojczyzną.

            Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru.

            Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy V wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając poświęcenie ich uczestników. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

            Apel miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Należy pielęgnować wartości patriotyczne i pamiętać o Polakach, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności…

            Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza , musi wiedzieć, skąd pochodzi.

            Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.

             

            11 listopada Dyrektor Szkoły wraz z uczniami wzięli udział w uroczystościach gminnych, gdzie uczcili pamięć bohaterów narodowych składając symboliczny wieniec pamiątkowy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601 798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych