• Wycieczka do Muzeum obwarzanka

          • 9 Listopada Grupy Liski i Zuchy z Oddziałów Przedszkolnych odwiedziły Muzeum Obwarzanka znajdujące się w Krakowie. Poznały składniki i recepturę najsmaczniejszych obwarzanków Krakowskich. Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu ich nazwy i historii produkcji. Własnoręcznie ulepiły swoje obwarzanki i razem z dyplomami zabrały je do domów. 

          • Akcja ,,Serdeczna karteczka"

          • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 3a i 1b biorą udział w projekcie "Serdeczna karteczka". Celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych dla bohatera miesiąca. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku oraz kształtują postawy społeczne. Poprzez stosowanie różnych technik rozwijana jest także aktywność twórcza i kreatywność dzieci. W październiku uczniowie klasy 3a i 1b wykonali kartki dla "Kuriera i przewoźnika". 

          • Miasteczko rowerowe

          • W dniach 30-31.10.2023r. w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami mieli możliwość korzystania z miasteczka rowerowego na sali gimnastycznej. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, poznawali znaki drogowe i zostali zapoznani z koniecznością noszenia elementów odblaskowych. 

          • Akcja MEiN ,,Szkoła Pamięta"

          • Już po raz kolejny pod koniec października nasza Szkoła uczestniczyła w akcji MEiN ,,Szkoła pamięta", której celem jest upamiętnianie ważnych postaci - wybitnych i zasłużonych Polaków, bohaterów walk narodowowyzwoleńczych oraz wydarzeń związanych z polską historią. Pamięć o nich jest wyrazem naszego szacunku dla ich życia i dokonań. W ramach tegorocznej akcji uczniowie klas IV-VIII wykonywali plakaty przedstawiające wybitnych Polaków i Polki, ich dokonania oraz ważne dla Polski wydarzenia historyczne. Odwiedzali również nekropolie, m.in. Cmentarz Parafialny w Luborzycy, Cmentarz Rakowicki w Krakowie (gdzie odnajdywali pomniki związane z walkami narodowowyzwoleńczymi, grobowce wybitnych Polaków) oraz pomniki poświęcone ważnej postaci lub ważnemu wydarzeniu. Podczas wizyty był czas na chwilę zadumy i zapalenie symbolicznego znicza. Lekcje historii - w przededniu Święta Zmarłych - poświęcone były wspominaniu Tych postaci i wydarzeń, z których my - Polacy - możemy być dumni.

            Uczniowie klas pierwszych  zapoznali się z lokalnymi miejscami pamięci. Rozmawiali na temat bohaterów poległych za ojczyznę. Odwiedzili grób Ryszarda Goli - członka ruchu oporu zastrzelonego w 1944 roku przez niemieckiego snajpera z pociągu ze stacji PKP.

             

          • Akcja MEiN ,,Szkoła Pamięta" w Oddziałach Przedszkolnych

          • W akcji ,,Szkoła Pamięta" MEiN wzięła udział grupa "Liski" i "Zuchy" z oddziałów przedszkolnych. Dzieci z zerówki kolorowały ilustracje z postaciami Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, następnie ułożyły puzzle XXL z godłem orła białego, słuchały utworu "Miły wodzu mój" oraz śpiewały piosenkę "Co to jest niepodległa?". Pięciolatki zostały zapoznane z dziejami Kraju, ważnymi Postaciami oraz mapą Polski. Wykonały symbol narodowy - flagę.

          • Dzień Dyni w Oddziałach Przedszkolnych

          • 31 października w Oddziałach Przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Dyni. W ramach tego święta przedszkolaki podejmowały różne aktywności: poznawały różne rodzaje dyni, wydrążały dynię, degustowały różnych przysmaków z dyni, piekły dyniowe babeczki, brały udział w zawodach sportowych, a także robiły prace plastyczne i eksperymenty związane z dynią. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę, medal lub dyplom udziału w tym wyjątkowym dniu. Dzieciom wykonano pamiątkowe zdjęcia w dyniowej foto-budce. To był dzień pełen wrażeń!

          • Święto Patrona Szkoły

          • Jak co roku pod koniec października obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Ma to związek z wyborem właśnie w październiku Karola Wojtyły na Tron Piotrowy, a także rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, które miało miejsce 27 października 2001 roku. W tym roku świętowaliśmy  również rocznicę 45 lecia Pontyfikatu Jana Pawła II.

            Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kaplicy w Łuczycach. Po powrocie do szkoły odbyła się uroczysta akademia z udziałem całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

            Uroczystość uświetnili min. Wójt Gminy Marek Jamborski, Rada Rodziców, przedstawiciel Gminnej Rady Seniorów, Rodzice uczniów. Uczniowie klasy II a, V i VI przedstawili program słowno - muzyczny pt. ,Z dalekiego kraju" przygotowany i wyreżyserowany przez p. Jolantę Nowak.

            Podczas tego dziękczynnego spektaklu uczniowie przypomnieli wierszowaną historię życia Patrona, nie zabrakło pląsów tanecznych, a także postaci Jana Pawła II, w którą wcielił się uczeń klasy II a.

            Duże wrażenie zrobiły pięknie zaśpiewane solowo pieśni, a piosenka pt. ,,Nie zastąpi Ciebie nikt" zaśpiewana na koniec przez liczny chórek uczennic i uczniów zabrzmiała wyjątkowo i przepięknie.

          • Zajęcia pozalekcyjne w ramach ,,Odblaskowej szkoły"

          • W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" we wrześniu i w październiku realizowane były zajęcia pozalekcyjne dla chętnych uczniów klas 2 i 3. Dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznawały znaki drogowe i zostały zapoznane z koniecznością noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie wykonywali także prace plastyczne dotyczące znaków drogowych oraz rozwiązywali krzyżówki i quizy z zakresu bezpieczeństwa na drodze. 

          • Wyniki konkursu wiedzy ,,Odblaskowa Szkoła"

          • 27 października zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy "Znaki drogowe - dobrze je znamy" realizowanego w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

            Klasy I:

            - I miejsce Zuzanna Filus, klasa 1a

            - II miejsce Helena Pawlak, klasa 1b

            - III miejsce Przemysław Kozub, klasa 1a

            - Wyróżnienia: Sylwester Szczerba 1a i Maksymilian Kośmider 1b

            Klasy 2-3:

            - I miejsce Magdalena Serafin, klasa 2b

            - II miejsce Jagoda Kalarus, klasa 3a

            - III miejsce Łucja Mazgaj, klasa 2a

            - Wyróżnienia: Marlena Ujejska 2b i Wojciech Styrna 3b

            Klasy 4-6:

            - I miejsce Wojciech Dusza, klasa 5

            - II miejsce Maya Wąs, klasa 5

            - III miejsce Bartosz Skomra, klasa 6

            Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali słodką nagrodę. Gratulujemy wspaniałych wyników.

          • Pokaz pasikoników w Oddziałach Przedszkolnych

          • 26 października w Oddziałach Przedszkolnych mieliśmy nie lada Gości! Naszych przedszkolaków odwiedziły pasikoniki z rozmaitych zakątków świata. Podczas pokazu wybranych gatunków mogliśmy się dowiedzieć, gdzie żyją i jakie mają zwyczaje świerszcze, a nawet szarańcza. Najbardziej emocjonujące było jednak doświadczanie kontaktu z żywymi osobnikami. Bezpośrednie dotykanie, trzymanie na ręce pasikoników było wyjątkowym doświadczeniem, ale i nie lada wyzwaniem. Nawet panie dzielnie przełamywały swoje lęki 😉 
            Była to dla Nas wyjątkowa i niezapomniana lekcja przyrody!

          • Podsumowanie akcji ,,Przerwa na czytanie"

          • Dnia 25.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

            Nasza szkoła udowodniła, że czytać może każdy i co ważne z wielką przyjemnością. Czytali uczniowie klas I-VIII, dzieci z odziałów przedszkolnych, dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły.

            Czytaliśmy wszędzie, w salach, na korytarzu, świetlicy szkolnej i bibliotece. Uczniowie bardzo entuzjastyczne zaangażowali się w akcję, stworzyli plakaty i hasła propagujące czytelnictwo.

            Celem akcji było m.in

            – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

            – integracja środowiska lokalnego;

            – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

            – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            To pierwsza taka akcja w naszej szkole ale na pewno nie ostatnia. Nasi uczniowie udowodnili, że czytanie sprawia im przyjemność i potrafią wzajemnie się integrować.

            Wszyscy biorący udział w akcji rozmawiali, wymieniali się wrażeniami na temat książek które dotychczas przeczytali.

            Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję :)

          • XXIII Dzień Papieski

          • 15 października 2023 r. obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski pod hasłem ,,Cywilizacja życia”. Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych również włączyła się w obchody tego święta. Wolontariusze wraz z opiekunami czynnie zaangażowali się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas kwesty zebrano 3061 zł oraz 10 euro. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone ofiary.

            Wolontariusze: Amelia Gimza, Gabriela Rogoda, Olga Pluta, Maja Orłowska, Martyna Wiklik, Dominika Jamróz

            Opiekunowie: Joanna Krysa, Magdalena Lenik, Kinga Jagiełka
            Koordynator akcji: Jadwiga Mucha

          • Wycieczka do Sandomierza

          •  

            W dniach 16.10.2023 r. – 17.10.2023 r. uczniowie klasy V pod opieką Pani Beaty Walczak i Pani Magdaleny Lenik uczestniczyli w wycieczce do malowniczego Sandomierza.

            Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki” w Krzemionkach Opatowskich, gdzie poznali metody wydobywcze i wyrobu narzędzi w epoce kamienia łupanego. Wiele emocji dostarczyło przejście podziemną trasą dawnej kopalni krzemieni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa narzędzi i ozdób z krzemienia pasiastego.
             

            Po dotarciu na sandomierski rynek razem z Panią przewodnik ruszyli odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęli od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia.

            Kolejnym punktem wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj uczniowie mogli ubrać różnorodne stroje i zbroje rycerskie, obejrzeć arsenał broni z danych czasów oraz wysłuchać niezwykle zabawnego wykładu dotyczącego rycerskiego kunsztu.

            Następnie udali się na urokliwy spacer po wzgórzu staromiejskim, podczas którego mogli podziwiać zabytkowe kamieniczki, poznać historię sandomierskiego zamku, przejść przez Furtę Dominikańską, zwaną Uchem Igielnym oraz obok Domu Długosza – obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry.

            Dopełnieniem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Z pokładu statku podczas 30 minutowego rejsu podziwiali sandomierskie wzgórza. Uczniowie mieli możliwość spotkania i porozmawiania z kapitanem statku, który na pamiątkę odcisnął im na ręku pieczątkę kotwicy lub pirata.

            Ostatnim punktem zwiedzania była Podziemna Trasa Turystyczna. Półtora kilometrowy marsz zespołem dawnych miejskich piwnic i składów, zakończył się pod budynkiem Ratusza.

            2 dni spędzone w Sandomierzu były czasem pełnym miłych i obfitujących w naukę chwil.

            Pełni wrażeń i wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu historii Polski w późnych godzinach wieczornych wszyscy uczestnicy dojechali do Łuczyc.

          • Ogólnopolska akcja ,,Przerwa na czytanie"

          • Szanowni Państwo,

            W dniu 25.10.2023 r. (środa),  w naszej szkole odbędzie się  IV Międzynarodowa edycja VIII

            Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".


            Prosimy aby:

            - uczniowie przynieśli w tym dniu ulubione pozycje książkowe

            -na przerwie lekcyjnej zabrali z plecaków przyniesione książki i skupili się na czytaniu

             

            Celem akcji jest:

            – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

            – integracja środowiska lokalnego;

            – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

            – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

            – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

             

            Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

          • Szkolny konkurs „Znaki drogowe – dobrze je znamy”

          • Organizatorem konkursu jest

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

            w Łuczycach.

            Konkurs realizowany jest w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

             

            Cele konkursu:

            - upowszechnianie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego korzystania z infrastruktury komunikacyjnej,

            - poszerzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym reguł postępowania wynikających ze znaków i sygnałów drogowych,

            - rozwijanie myślenia przyczynowo - skutkowego w aspekcie odczytywania znaków i sygnałów drogowych.

             

            Zasady uczestnictwa:

            1. W konkursie mogą brać udział dzieci z klas 1-3 oraz 4-6szkoły podstawowej.
            2. Zasady konkursu:

            - klasy 1: Rozpoznawanie podstawowych znaków drogowych i kolorowanie znaków dobierając odpowiednie barwy.

            - klasy 2-3: Rozpoznawanie, kolorowanie i podpisanie podstawowych znaków drogowych oraz quiz  jednokrotnego wyboru o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

             - klasy 4-6 test wiedzy jednokrotnego wyboru z zakresu wiedzy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                     3.  Terminy konkursów dla poszczególnych klas:

                       - klasy 1:  wtorek 24.10.2023r. 3 godz. lekcyjna,

                      - klasy 2-3: środa 25.10.2023r. 3 godz. lekcyjna,

                       - klasy 4-6: środa 25.10.2023r. 1,2,3 godz. lekcyjna

                    4. Konkurs będzie rozstrzygnięty w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1, klasy 2-3, klasy 4-6.

                   Inne istotne informacje:

            1. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
            2. Biorąc udział w konkursie uczestnicy akceptują jego regulamin.
            3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dn. 27.10.2023r.           

                                                                           

            Powodzenia :)

          • Wyniki konkursu plastycznego ,,Odblaskowa szkoła"

          • 13 października, podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego realizowanego w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

             

            Klasy I:

            - I miejsce Maksymilian Kośmider, klasa 1b

            - II miejsce Iga Grochowska, klasa 1a

            - III miejsce Helena Pawlak, klasa 1b

             

            - Wyróżnienia:

            Martyna Korfel 1a i Miłosz Pawlak 1b

             

            Klasy II:

            - I miejsce Blanka Sakłak, klasa 2a

            - II miejsce Igor Osoliński, klasa 2b

            - III miejsce Oliwier Pudo, klasa 2a

             

            - Wyróżnienia:

            Zuzanna Wcisło 2a i Jagoda Jewuła 2b

             

            Klasy III-IV:

            - I miejsce Seweryn Lorenz, klasa 4

            - II miejsce Zofia Balawajder, klasa 3a

            - III miejsce Emilia Trzopek, klasa 4

             

            - Wyróżnienia: Olivia Przybytek 3a i Patryk Sendor 3a

             

            Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali słodką nagrodę. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i mamy nadzieję, że czas spędzony podczas wykonywania prac konkursowych przyniósł Wam wiele radości i satysfakcji. 

             
          • Zajęcia z terapii ręki

          • Czym jest terapia ręki i do kogo skierowana?

            Terapia ręki polega na usprawnianiu precyzyjnych ruchów dłoni i palców mających na celu zaangażowanie całej kończyny górnej do wykonywania różnorodnych zadań. Terapia ręki to ćwiczenia gimnastyczne całego ciała prowadzące do stabilizacji centralnej i swobodnej pracy kończyn. Terapia prowadzi do takiej pracy ręki, aby realizowała ona swoje funkcje w możliwie najlepszy sposób. 

            Terapia ręki jest skierowana przede wszystkim do dzieci wykazujących:

            • trudności w rozwoju czynności grafomotorycznych (rysowanie, kolorowanie),
            • problemy w zabawach manipulacyjnych/precyzyjnych (układanie małych przedmiotów, nawlekanie, lepienie z plasteliny),
            • trudności w osiagnięciu funkcji pisania,
            • zaburzenia napięcia w obrębie kończyny górnej,
            • wolne tempo uczenia się nowych czynności motorycznych.

            Cele terapii ręki:

            • poprawa tzw. motoryki małej (precyzyjne ruchy dłoni i palców, ogólna sprawność ruchowa całej ręki),
            • nauka prawidłowego chwytu,
            • poprawa koordynacji pomiędzy rękoma, oko-ręka,
            • nauka koncentracji uwagi, skupienia uwagi,
            • dostarczanie wrażeń dotykowych różnych faktur, struktur i kształtów, nauka ich rozpoznawania.

          • Krakowski Teatr Bajki w Oddziałach Przedszkolnych

          • W środę 11 października mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w Oddziałach Przedszkolnych Krakowski Teatr Bajki. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Jaka to emocja?”. Spektakl ten opowiada historię Bobasa "Bobo"  - głównego bohatera, który niespodziewanie trafia do programu TV. Bobo Bobasiński wraz z dziećmi poznaje emocje: Złość, Smutek, Zaskoczenie, Strach oraz Radość. Przedszkolaki podczas przedstawienia bawiły się doskonale!

          • Podsumowanie konkursu o św. Janie Pawle II

          • 18 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom IV Powiatowej edycji XVIII Gminnego Konkursu Plastycznego o św. Janie Pawle II pod hasłem ,,Jan Paweł II - Papież Rodziny."

            Miło nam poinformować, iż wśród laureatów znalazły się dwie uczennice klasy Ia z naszej szkoły - Oliwia Zyskowska i Lena Lenartowicz, które otrzymały wyróżnienie za swoje starannie wykonane prace plastyczne. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Oprócz pieknych nagród, które otrzymały uczennice, nasz szkoła została obdarowana pieknym dyplomem, kalendarzem z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz książką Carlo Acutisa ,,Boży incfluencer".

          • Ślubowanie

          • Dnia 17 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wykazali się wiedzą na temat swojej szkoły i ojczyzny. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W obecności dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Pani dyrektor Danuta Kozera dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały swój pierwszy dokument - legitymację szkolną, logo szkoły i pamiątkowe dyplomy. Rodzice oraz zaproszeni goście obdarowali pierwszaków mnóstwem upominków. W ten sposób grono uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach powiększyło się o 38 osób.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601 798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych