• Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

          • Z okazji tygodnia dbania o Ziemię grupa Liski wybrała się na sprzątanie okolic Szkoły. Dzieci angażowały się w akcję. Były bardzo poruszone dużą ilością znalezionych odpadów.Pięciolatki przez zabawę ćwiczyły znajomość zasad dotyczących segregacji odpadów. Dzieci sadziły własne warzywa oraz kwiaty, o której wspólnie dbały w przedszkolu.Z okazji Dnia Ziemi grupa Zuchy przyszła w tym dniu ubrana na zielono-niebiesko. Najpierw dzieci brały udział w zajęciach przyrodniczych: każdy mógł zasadzić wybraną przez siebie roślinkę np. pomidora, paprykę a nawet kwiaty goździki. Potem wykonaliśmy piękną pracę plastyczną pt. Jak dbamy o naszą Planetę? Ale najwięcej emocji wzbudziła wśród dzieci akcja Posprzątajmy Świat. Przedszkolaki ogromnie zaangażowały się w tą akcję, ponieważ zebraliśmy aż 12 worków śmieci. Byliśmy dumni z naszej pracy, ale jednocześnie bardzo zasmuceni ilością śmieci znalezioną w najbliższym otoczeniu.

          • Dyżur wakacyjny

          • Dla rodziców dzieci, którzy w okresie wakacyjnym podejmują pracę oraz nie przebywają na urlopie wypoczynkowym jest możliwość zapisania swoich dzieci na dyżur wakacyjny, który odbędzię się w terminie 24.06-14.08 br. w Szkole Podstawowej w Goszczy.

            Do pobrania wniosek: karta_zapisu_na_dyzur_wakacyjny.docx

          • Lista zgłoszonych osób do konkursu ,,MAM TALENT"

          • Antoni Ciepiela - układanie kostki Rubika

            Wiktoria Gajoch - taniec

            Jan Ciepiela -origami

            Katarzyna Gorczyca -śpiew

            Anna Gajoch - gra na pianinie

            Magdalena Serafin - recytacja wiersza

            Maria Waszkiewicz- !2 żartów dowcipów

            Laura Janicka- śpiew

            Artur Skubis - śpiew szanty

            Maya Wąs-śpiew

            Hanna Orłowska- śpiew

            Gabriela Bełtowska - śpiew

            Maria Balawajder - taniec, śpiew

            Iga Jeleń -śpiew + taniec

            Sara Nowak - śpiew

            Filip Stańczak - gra na gitarze

            Zuzanna Filus- taniec lub rysunek

            Jakub Łaś- wykład z prehistorii

            Roksana Mycek - taniec

            Kinga Sroka - śpiew

            Jagoda Ciężadło - śpiew zespołowy

            Weronika Strug - śpiew zespołowy

            Oliwia Zyskowska - gra na dzwonkach diatonicznych

            Iga Grochowska - całkiem nowa bajka

            Julia Wiatr - taniec

            Adam Dusza - piłka nożna

            Szymon Sieńko- piłka nożna

            Oskar Gurnikowski - występ sportowy

            Oliwia Przybytek - taniec

            Ewa Kowalska -śpiew

            Jan Wilk - pokaz z piłką

            Wiktoria Gajoch

            Helena Pawlak - gimnastyka artystyczna

            Emilia Kot - śpiew

            Zofia Balawajder- śpiew

            Iga Mazur -śpiew

            Lena Góral-śpiew

            Zuzanna Wcisło-śpiew

            Wiktoria Skubis

            Lena Gonet

            Uwaga!Jeśli kogoś nie ma na liście to proszę zgłosić przez Librusa do p. Jolanty Nowak. Gdyby ktoś jeszcze się zdecydował to można zgłosić swój udział ostatecznie do środy 9 maja. 

            Zapraszam. Jolanta Nowak

          • Obchody Światowego Dnia Ziemi w szkole podstawowej

          • W ramach obchodów  Dnia Ziemi  w naszej szkole odbyło się kilka akcji związanych z tym świętem.

            Pod kierunkiem nauczyciela biologii Pani Alicji Zbroi uczniowie klasy VIII przygotowali prezentacje o tematyce ekologicznej, uczniowie kl. V plakaty, a uczniowie z klasy VII wzięli  udział w  plakatowej sesji przyrodniczej „Powietrze wokół nas” zorganizowanej przez Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie.

            Zorganizowano również sprzątanie miejscowości Łuczyce. Uczniowie z klas IV, V, VII i VIII wraz z opiekunami: Alicją Zbroją i  Danielem Bednarzem w ramach akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę 2024” porządkowali tereny leżące w pobliżu szkoły. Jest to coroczna akcja, która ma poprawić świadomość ekologiczną mieszkańców regionu.  Posprzątano boisko sportowe, rowy przydrożne  oraz wąwóz.

            Swoją wiedzę z zakresu ekologii  starsi uczniowie będą mogli sprawdzić,  biorąc udział w konkursie wiedzy o Dniu Ziemi, przygotowanym przez nauczyciela geografii p. Kamila Bułasa, który odbędzie się  29 kwietnia w naszej szkole. O wynikach poinformujemy wkrótce.

            W klasie III b przeprowadzono pogadankę na temat ochrony środowiska, troski o naszą planetę. Uczniowie w parach wykonywali plakaty pod hasłem ,,Ziemia naszym domem". Planowane było wyjście i sprzątanie terenu wokół szkoły. Jednak niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiły to zadanie. W miarę poprawy pogody to zadanie będzie zrealizowane.
            W klasie III a została przeprowadzona pogadanka na temat postaw ekologicznych z okazji Dnia Ziemi. 

            Klasa II b brała udział w tygodniu ekologii w którym zostały podjęte następujące działania: wykonanie obrazków przedstawiających ziemię i powieszenie ich na gazetce klasowej, grupowe wykonanie plakatów związanych z segregacją śmieci, prelekcja dla dzieci ,,Jak Szanować wodę", przeprowadzenie w klasie lekcji na temat zagrożeń Ziemi: dziura ozonowa, kwaśne deszcze, efekt cieplarniany, ginące środowiska - przyczyny, skutki, zapobieganie, utrwalenie wiadomości na temat segregacji śmieci - długość rozkładania się poszczególnych produktów, wspólne sprzątanie terenu wokół szkoły, nauka wiersza ,,Obietnica" o tematyce ekologicznej.

            W ramach obchodów święta Pani Jolanta Nowak przygotowała grupę uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Pikniku Ekologicznym. Uczniowie klasy siódmej przygotowali stroje ekologiczne z materiałów z recyklingu w ramach projektu artystyczno- edukacyjnego z plastyki. Na pikniku zaprezentowali się w swoich kreacjach: Alan Gębala, Lena Gonet, Wiktoria Skubis, Oliwia Kawecka podczas występu uczennic kl. IIa i V: Zuzanny Wcisło, Anny Gajoch, Ewy Kowalskiej, Emilii Kot, Leny Góral, Leny Jakóbik, które zaśpiewały  piosenki ,,Ecorock" i ,,Świat woła o pomoc". Nasza szkolna solistka Maja Orzechowska zaśpiewała piosenkę pt. ,,Nasza planeta". Piękny śpiew dziewcząt został nagrodzony brawami i drobnymi upominkami. Uczniowie prezentujący ekologiczną modę również zostali docenieni i otrzymali pamiątkowe upominki. Dodatkowym osiągnięciem wykazał się Alan Gębala z klasy siódmej, który zajął trzecie miejsce w konkursie EcoModaA.
            Za udział i prezentację podczas Gminnego Pikniku każda szkoła otrzymała również sadzonki roślin  zielonych do szkolnego ogródka. Do konkursu EcoModa włączyli się również uczniowie: Kamil Nizioł, Dominika Jamróz, Martyna Wiklik z kl. VII pod opieką nauczyciela biologii. Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za udział i twórczą pracę.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pokazanie, że dbanie o środowisko jest bardzo ważnym elementem codziennego życia.

          • Zmiana terminu szkolnego ,,MAM TALENT"

          • Szkolny Konkurs ,,MAM TALENT" odbędzie się 10 maja na sali gimnastycznej. Początek przesłuchań godzina: 13.30. Lista wszystkich zgłoszonych uczestników zostanie opublikowana na stronie szkoły 26 kwietnia 2024 r.

          • "ZWIERZĘTA W POEZJI"

          • 11 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów z klas I-III pt. "Zwierzęta w poezji". W konkursie wzięło udział 14 uczniów- laureatów konkursów klasowych. W jury konkursu zasiedli pracownicy gminnej biblioteki w Baranówce: pani kierownik Krystyna Lipczyńska i pani Andżelika Kurowska oraz pani Małgorzata Nowak-Wierzbowska. Zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz zebraną na sali publiczność powitała pani dyrektor Danuta Kozera. Koordynatorem konkursu była pani Jadwiga Mucha, która czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem i dodawała dzieciom otuchy. Wszystkie zaprezentowane utwory opowiadały o przygodach zwierząt. Można było usłyszeć ciekawe morały, a ulubionymi wierszami dzieci okazała się "Kwoka" i "Psie smutki" - były recytowane dwukrotnie. Jury oceniało dobór tekstu, opanowanie pamięciowe oraz intonację, modulację głosu i tempo. Najlepiej wiersz wyrecytowali: Jagoda Kalarus - I miejsce, Emilia Kot- II miejsce i Iga Grochowska -III miejsce. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za piękny występ wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Szkolny Konkurs ,,MAM TALENT"

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ,,MAM TALENT"

            ORGANIZATOR: Jolanta Nowak, Sylwia Szyler Pudo

            CELE KONKURSU: popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

            UCZESTNICY KONKURSU: Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Łuczycach, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów (do 6 osób). Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych (kl. I - III ) oraz (kl. IV-VIII ). 

            TERMIN KONKURSU: Eliminacje: Zgłoszenia do 19 kwietnia, Przesłuchania 10 maja Finał: 17 maja 

            FORMA KONKURSU: Krótka prezentacja: śpiew, taniec, zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich, pokaz umiejętności gry aktorskiej, pokaz sprawności fizycznej, prezentacja treści kabaretowych, małe formy teatralne, gra na dowolnym instrumencie, recytacja, występy sportowo-akrobatyczne, zdolności manualne, plastyczno - techniczne, inne...Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia. Karty zgłoszenia będą dostępne w sekretariacie szkolnym. Wypełnione karty zgłoszenia również pozostawiamy w sekretariacie szkolnym.

            Karta zgłoszenia KARTA_ZGLOSZENIA_MAM_TALENT.docx

          • Szkolny konkurs recytatorski ,,ZWIERZĘTA W POEZJI”

          • 1. Cele konkursu:
            - popularyzowanie polskiej poezji dziecięcej,
             -rozwijanie umiejętności recytatorskich,
            -  rozbudzenie zainteresowania dzieci poezją,
            -  zachęcanie do występów na scenie,
            - promowanie talentów recytatorskich,

            2. Zasady uczestnictwa:
            - konkurs przeznaczony jest uczniów klas I-III,
            - konkurs składa się z dwóch etapów:

                • klasowy – wszyscy chętni uczniowie przygotowują w domu dowolny tekst poetycki o tematyce związanej ze zwierzętami, który przedstawiają  na forum klasy. Nauczyciel wychowawca wybiera trzy najlepsze prezentacje i kwalifikuje je do etapu szkolnego

               • szkolny – trzech uczniów z danej klasy prezentuje wybrany przez siebie utwór podczas  rozstrzygnięcia  konkursu i wyłonienia zwycięzców

            - konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego jednego utworu poetyckiego tematycznie związanego ze zwierzętami lub zwierzątkiem.

            - uczniowie biorący udział w konkursie zgłaszają do wychowawców tytuł wiersza oraz autora (do 27 marca  br.)

            3. Kryteria oceny recytacji: 
            - dobór tekstu (wiersza)
            - jego pamięciowe opanowanie,
            - interpretacja głosowa ( intonacja, modulacja głosu, tempo),
            - ocenie nie podlegają strój i rekwizyty
            - za każde wymienione kryterium można zdobyć 5 pkt., maksymalnie 15 pkt

            4. Terminy:
            - etap klasowy: 4 kwietnia 2024 r.
            - etap szkolny: 11 kwietnia 2024 r.

            5. Nagrody dla laureatów
            - Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy,
            - Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy oraz drobne upominki

                                                             Organizatorzy konkursu: nauczyciele klas I-III

          • Kartki wielkanocne dla podopiecznych Hospicjum w Miechowie

          • Z okazji świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Wolontariacie zrobili kartki dla pacjentów Hospicjum w Miechowie. Mogli w ten sposób umilić święta chorym pacjentom, przekazać im odrobinę nadziei i radości na ten świąteczny czas. Przedstawicielki naszej szkoły odwiedziły podopiecznych Hospicjum, wręczyły kartki pacjentom i złożyły życzenia od całej społeczności szkolnej.
            Chorzy podkreślili jak ważne jest dla nich to wsparcie i pamięć o nich. 

          • Dzień Liczby Pi w AGH – poznaj Nauki Ścisłe

          • W marcu br. uczniowie naszej szkoły - klasy siódme i ósme wzięły udział w wydarzeniu z okazji dnia liczby Pi w Akademii Górniczo-Hutniczej. Przybliżony został uczniom fascynujący świat nauk ścisłych. W roli głównej była najsłynniejsza stała w matematyce liczba π. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali doświadczenia, słuchali ciekawostek ze świata przedmiotów ścisłych- matematyki, fizyki i chemii.

          • Psia lekcja w zerówce

          • Dnia 20 marca 2024 r.  prowadzone były zajęcia z elementami dogoterapii „Mój przyjaciel pies” z udziałem psa rasy Cavalier King Charles Spaniel w zerówce. Dzieci miały możliwość zapoznania się z psimi zawodami, poznały zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami oraz miały możliwość pogłaskania psa i nagrodzenia go przysmakiem.

          • Dzień Liczby Pi

          • W dniu 14 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby PiTego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny, czyli bohaterki dnia. Następnie uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli rywalizację konkursową, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. Warto było zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami i zadaniami matematycznymi. Nie lada wyzwaniem okazał się konkurs  „Matematyczne skojarzenia” oraz „Pi razy oko”. Dodatkową atrakcją była wystawa przygotowanych plakatów. Trzeba  przyznać, że poziom prac był tak wyrównany, że z trudem udało się wskazać zwycięzcę. W konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyła Emma Nocoń z klasy VI. Finałową konkurencją Święta Liczby Pi był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi. „Mistrzem Liczby Pi” została kolejny już raz Wiktoria Skubis z klasy VII a wicemistrzem Cezary Kalarus z klasy IV. W konkurencjach klasowych zwyciężyła klasa VI. Serdecznie gratulujemy! Ukoronowaniem Dnia Liczby Pi był słodki poczęstunek w postaci Pi-erniczków z namalowaną liczbą PI.

             Dziękujemy za fajną zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

          • Osiągnięcia uczniów w Konkursie InstaLogik

          • Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły sukcesów osiągnięcia tak wysokich miejsc w Konkursie InstaLogik popularyzującego wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-informatycznych.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach
      • 12 3871601 798 338 934
      • ul. Szkolna 11, 32-010 Łuczyce Poland
      • 1,5% podatku: KRS 0000052078 cel szczegółowy: SP Łuczyce
      • 6821603688
  • Galeria zdjęć

      brak danych